Головна сторінка » Барвінок – вирощування в саду, використання, догляд
Барвінок – вирощування

Барвінок – вирощування в саду, використання, догляд

Барвінок – вирощування в саду, використання, догляд. Барвінок звичайний – дуже популярна ґрунтопокривна рослина, яка виглядає красиво, легко вирощується та дуже ефектно вносить різноманітність у простір. Цей невеликий, на перший погляд, нічим не примітний чагарник – справжня робоча конячка. Швидко росте, справляється з важкими умовами й швидко заповнює вільні й важкі для використання місця в саду. Щоб дізнатися більше про цю рослину для спеціальних завдань, обов’язково прочитайте статтю.

Барвінок звичайний – характеристика

Барвінок звичайний, як повна назва цієї рослини, є так званим чагарником, який зазвичай використовується як почвопокривна рослина. Це вічнозелена рослина, що характеризується повзучими пагонами, які вкорінюються у вузлах. Барвінок утворює дуже щільну дернину, на якій ми можемо побачити прямостоячі пагони з суцвіттями. Ці пагони, в свою чергу, можуть досягати висоти до 30 см. Цвітіння барвінку припадає на рубіж травня і квітня. Однак поодинокі квіти можуть зберігатися навіть до вересня. Квітки барвінку звичайного пурпурно-блакитні. Листя мають красивий темно-зелений відтінок, блискучі та еліптичні, а головне тримаються на рослині цілий рік. Барвінок буває кількох різновидів, але найпопулярнішими є два з них. Барвінок звичайний і барвінок великий. Ці види відрізняються в першу чергу розміром листя. Барвінок звичайний має менші листки довжиною близько 3 см, а барвінок більший – до 9 см.

Цікаво  Квіти на дачі багаторічники – огляд

Але найбільша відмінність – морозостійкість. Барвінок звичайний абсолютно стійкий до негативних температур, а барвінок великий дещо ніжніший і може вимерзнути при дуже низьких температурах. Тому, якщо ми вирішуємо виростити барвінок великий, ми повинні не забувати вкривати його взимку, наприклад, мульчею або декораціями.

Вирощування барвінку – вимоги

У барвінку не дуже високі вимоги. Найкраще почувається на родючому гумусованому ґрунті, але справляється і з дещо гіршими умовами. pH ґрунту не має значення, тому що барвінок може рости як у кислому, так і в лужному ґрунті. Однак важливо, щоб субстрат був трохи вологим. Найбільше ми цінуємо в барвінку те, що його можна садити в місцях, які більшість рослин не переносить. Маються на увазі ділянки, розташовані в півтіні або навіть тіні. Тому ми можемо садити його під великими деревами та кущами.

Цікаво  Лілія звичайна - догляд, посадка та вирощування
Барвінок – вирощування

Барвінок – вирощування – Догляд за барвінком

Рослина барвінок, розташоване в півтіні або тіні, не вимагає поливу. Це потрібно робити лише для особин, висаджених на сонці. Що стосується підгодівлі, то її досить підгодовувати кожні 3-4 роки, наприклад, компостом або багатокомпонентним добривом. Зазвичай барвінок не вимагає обрізки, але при необхідності він перенесе навіть сильну обрізку. Найкраще обрізати барвінок навесні.

квіти

Барвінок – вирощування – розмноження барвінку звичайного

Розмножується барвінок звичайний дуже легко і відносно швидко. Для цього в кінці літа потрібно взяти стеблові живці від материнської рослини або розмножити її діленням. Розмноження діленням передбачає зрізання кореневої грудки гострою лопатою і висаджування отриманої частини на нове місце. Своєю чергою, при розмноженні стебловими живцями потрібно брати живці довжиною близько 20 см. Їх кінці занурюємо в укорінювач, а потім висаджуємо в місткість з сумішшю торфу і піску. Отриману таким чином розсаду бажано накрити перфорованою плівкою. Це дозволить підтримувати оптимальну вологість субстрату. Восени можна висадити розсаду в невеликі горщики з перегнійної землі й залишити на зиму в укритті при температурі 5 градусів.

Цікаво  Вирощування полуниці в домашніх умовах
Барвінок – вирощування

Барвінок в саду – використання

Як уже було сказано, барвінок – почвопокровник. Добре почувається в затінених і напівзатінених місцях і морозостійкий. Завдяки цим властивостям барвінок є ідеальною рослиною для задерніння складних ділянок саду. Пагони барвінку розташовані щільно один до одного і протягом року виростають до кількох десятків сантиметрів. Завдяки цьому він швидко створює цікавий зелено-блакитний килим, покриваючи, наприклад, порожні місця під деревами чи кущами. Можна, звичайно, висаджувати його на клумбах, в компанії з іншими багаторічниками. Однак для нього краще виділити нижній поверх клумби, щоб він не домінував над іншими рослинами. Також його можна використовувати для покриття схилів і рокаріїв.

Дивіться також: Адоніс посадка і догляд, користь і застосування

Прокрутка до верху