bmw ix

Bmw ix 2021 електромобіль

Ще восени відбувся перший показ електромобіля BMW iX, але серійне виробництво досі не почалося. З конвеєра заводу в Дінгольфінгу поки що сходять передсерійні машини для випробувань. Натомість компанія BMW поступово публікує все нові подробиці про електромобіль.

bmw ix

BMW iX став першою моделлю на новій чисто електричній платформі з електросистемою eDrive п’ятого покоління. За розмірами це аналог традиційної моделі BMW X5: довжина електромобіля – 4953 мм, ширина – 1967 мм, висота – 1695 мм. Колісна база – 3000 мм проти 2975 мм у “ікс-п’ятого”. Кузов зроблений з використанням алюмінію та вуглепластику, на вибір запропоновані колеса від 20 до 22 дюймів. Коефіцієнт аеродинамічного опору Cd всього 0,25, що дуже непогано для кросовера.

електромобіль

Як і було оголошено, кросовер BMW iX вийде на ринок у двох версіях. Обидві мають повний привід із двома електромоторами (по одному на кожній осі), причому зараз компанія опублікувала остаточні характеристики. Початкова версія BMW iX xDrive40 має потужність 326 л. та крутний момент 630 Нм. Але індивідуальні параметри двох моторів виглядають набагато цікавіше!

BMW iX

BMW iX

Лише задній двигун може в піку видати 340 к.с. та 400 Нм! А характеристики переднього – 272 к.с. та 352 Нм. Причому передатне відношення одноступінчастого редуктора на задній осі помітно вище, ніж передній: 11,1:1 проти 8,77:1. Тобто двигуни найбільш ефективні в різних діапазонах швидкостей, а також електроніка ретельно обмежує сукупну віддачу в рамках паспортних показників.

Цікаво  Tesla Model 3 - Електромобіль

Друга модифікація BMW iX xDrive50 має такі ж електромотори і редуктори, але «дозволена» сумарна віддача підвищена до 523 к.с. та 765 Нм. А згодом з’явиться найгарячіший BMW iX M60 потужністю понад 600 коней.

електромобіль

BMW iX має тягові батареї нового покоління, енергоємність яких на 40% вище, ніж акумулятор вже немолодої моделі BMW i3. У базовій версії xDive40 встановлена ​​батарея ємністю 71 кВт∙год, якої має вистачити на 425 км за циклом WLTP. Модифікації xDive50 належить акумулятор на 105,2 кВт∙год, тому і пробіг на одній зарядці — 630 км. На розгін до «сотні» дві версії кросовера витрачають відповідно 6,1 і 4,6, але обмежувач максимальної швидкості у них однаково налаштований на 200 км/год.

BMW iX

Ціни в Європі були оголошені ще у березні: від 77 300 євро.

електромобіль

На вибір запропоновані версії Atelier, Loft та Suite, які відрізняються оббивкою сидінь та декором. Базова комплектація матиме оббивку шкірозамінником Sensatec, чотиризонний клімат-контроль, панорамний дах, електропривод передніх сидінь та адаптивний круїз-контроль, а обігрів передбачений не тільки у всіх сидінь та керма, але також у підлокітників (спереду та ззаду) та панелей дверей.

BMW iX

У виконанні Loft оббивка виконана з тканини та замші, а оснащення включає лазерно-люмінофорне дальнє світло, мультиконтурні передні сидіння, автопарковник, доводчики дверей та аудіосистему Harman/Kardon. Топ-версія Suite – це оббивка натуральною шкірою та вентиляція передніх сидінь. Також для кожної комплектації можна замовити зовнішній пакет Sport із агресивним обважуванням.