Головна сторінка » Дерево персик – вирощування та догляд
Дерево персик

Дерево персик – вирощування та догляд

Дерево персик – вирощування та догляд. Хоча клімат в Україні досить примхливий, в теплих регіонах країни вирощування персика можливо без особливих проблем. Треба лише створити деревам відповідні умови. Персики також охоче висаджують на присадибних ділянках, оскільки плоди надзвичайно смачні, соковиті та надзвичайно ароматні.

Персик – як виростити в саду?

Персикові дерева досить вимогливі, особливо до температури. Вони родом з регіонів Китаю, де клімат м’якший, ніж у нас. Тому головне у вирощуванні рослин – це правильно вибрати місце. Місце для деревця має бути теплим, добре освітленим сонцем і захищеним від вітру. Це забезпечить йому захист від морозних поривів, особливо навесні, коли починають цвісти дерева.

Що стосується субстрату, то рослина не має зайвих вимог. Було б добре, якби він був досить родючим, водопроникним і з нейтральним pH. Якщо місцевість болотиста, а ґрунт важкий, глинистий і кислий, шансів на рясний урожай мало. Персик росте без особливих проблем, де б він не був посаджений, але з плодоношенням буде проблема.

Персик – необхідні надрізи

Якщо персикове дерево посаджено правильно, вимоги по догляду за ним в основному зводяться до правильної обрізку, яку необхідно проводити щороку. Без обрізки може виявитися, що дерево взагалі не буде цвісти, а значить, не буде плодоносити. В основному є два способи обрізати дерево:

 • Формування конусоподібної крони (з напрямною) або
 • коронка котла (без провідника),
 • Інший варіант – вирощувати персикові дерева на спеціальних опорах (трельяжах), роблячи крону схожою на віяло або пальмовий лист.
Цікаво  Троянди для контейнерів

Перший раз радикально обрізають персик першої весни після посадки. Ідея полягає в тому, щоб компенсувати диспропорцію між розміром коронки та кореневої грудки. Тому всі пагони вкорочуємо приблизно до 30 см. Крім того, це спосіб стимулювати зростання дерева. Правда, це радикальні зрізи, і ніяким іншим фруктовим деревам такі зрізи не потрібні. Але персик їх дуже добре переносить і ці обробки дають чудові результати, оскільки найкраще плодоносять на однорічних пагонах, а недоосвітлення крони викликає значне зменшення кількості плодів.

Найкраще зрізати ранньою весною, перед цвітінням (у фазі розових бутонів) або незабаром після його завершення. Пагони, що перетинаються, найтонші, ті, що ростуть надто густо, і всі безквіткові (так звані вовчки) слід вирізати. Персик може спритно зробити вигляд, що на даному пагоні буде багато плодів, т.зв. видимі плодоносні пагони. Зазвичай вони коротші й вкриті квітами по всій довжині, але мають лише одну листкову бруньку. Їх слід видаляти, оскільки вони не мають достатньо листя для живлення плодів, що формуються.

фото

Хвороби персика та боротьба з ними

На жаль, персики часто хворіють на грибкові захворювання, тому добре використовувати профілактичні обприскування. Найпоширенішими захворюваннями дерев є:

 • Курчавість листя персика – хвороба проявляється у вигляді зміни кольору на листках в кінці весни. Згодом листя деформуються, а їх колір стає темно-червоним. Щоб уникнути хвороби, обприскування слід проводити навесні, до початку розпускання листових бруньок. Обприскування має бути дуже ретельним, бажано Miedzian 50 WP.
 • Бура гниль кісточкових дерев – спочатку заражаються квіти персика, а потім хвороба поширюється на пагони, в результаті чого вони гинуть. Розвитку бурої гнилі сприяють дощова погода і помірно високі температури (близько 20 o C). Плоди також можуть бути заражені хворобою, в результаті чого на них з’являються сірі бородавки й гнилі плями. Плоди часто пошкоджуються, наприклад, комахами або птахами, і саме так потрапляють патогени. Пошкоджені плоди необхідно швидко видалити, а заражені хворобою утилізувати. Якщо хвороба була уражена в даному році, профілактичне обприскування слід провести ранньою весною, наприклад Сигнум 33 WG, перед наступним цвітінням.
 • Парша персика – це небезпечне грибкове захворювання проявляється появою на плодах і пагонах плям оливкового кольору, які з часом буріють. Згодом на плодах і пагонах з’являються тріщини. Заражені частини рослин необхідно вирізати й утилізувати, а потім перед цвітінням обприскати фунгіцидом.
Цікаво  Багаторічні садові квіти для ділянки

Популярні сорти персиків

Персик – фруктове дерево, яке належить до сімейства розових (Rosaceae). У нашій країні його культивують тільки любителі, бо це дерево сильно залежне від примх погоди. В основному культивується один вид – персик звичайний (Persica vulgaris). З нього виходять соковиті й солодкі плоди, багаті вітамінами (А, В, С, РР) і мінеральними солями. На ринку є багато сортів, які зазвичай дозрівають наприкінці літа.

Цікаво  Лілії в саду - посадка і вирощування - все, що вам потрібно знати
персик

Дерево персик

Популярні сорти:

 • Red Haven – має великі кулясті плоди. Їх м’якоть дуже тверда, соковита і солодка, жовто-оранжевого кольору. Він легко відходить від насіння. Плодоносить персик приблизно в середині серпня.
 • Гарнась – ранній сорт із середніми кулястими плодами, вкритими крапчастим яскраво-червоним рум’янцем. М’якоть солодка, злегка кислувата і дуже смачна. Трохи відділяється від насіння. Ідеально підходить для вирощування на ділянці, плодоносить у першій половині серпня.
 • Іскра – плоди великі й пухкі, солодкі й смачні. Їх форма ідеально сферична, а шкірка дуже опушена і світло-помаранчевого кольору. Дерева цього сорту надзвичайно стійкі до морозів, хоча іноді можуть пошкоджуватися сильними весняними заморозками.
 • Сатурн – дає дуже цікаві, плоскі плоди. Вони середнього розміру, їх можна збирати в середині серпня. Шкіра кремового кольору, вкрита червоним рум’янцем. Персики надзвичайно солодкі та смачні, м’якоть легко відділяється від кісточки.
 • Інка – дає великі, пухкі та дуже смачні плоди, вкриті червоним рум’янцем. М’якоть кремово-жовта, легко відділяється від насіння. Цей сорт дуже рясно плодоносить. Стійкий до морозів. Плоди можна збирати в кінці серпня або на початку вересня.

Дивіться також: Як садити персик – інструкція по посадці і догляду за персиковими деревами в саду

Прокрутка до верху