Головна сторінка » Домашня лілія – догляд й посадка
Домашня лілія

Домашня лілія – догляд й посадка

Домашня лілія – догляд й посадка. Ми в саду в захваті від лілій, віночок суцвіття складається з великих подовжених пелюсток в тій же кількості, що і тичинок (по 6). Пелюстки розташовані двома шарами, тобто по три в розетці. Довгі тичинки з товстими пиляками деяких видів лілій можуть припудрити ніс, коли ми нахиляємося, щоб понюхати квіти. Їх запах сильний і солодкий.

Чи можна виростити лілії вдома?

Вирощувати лілії просто, потрібно лише правильний ґрунт, зволоження і стеження за нею, щоб запобігти запиленню зав’язей. Садові лілії досить високі. Якщо ми хочемо посадити цибулини в горщики, то слід шукати кімнатні лілії низькорослих і карликових сортів. До найпопулярніших лілій для дому відносяться:

  • азіатський,
  • східний.

Треба знати, що залежно від виду суцвіття будуть рости в різний час. Азіатські цибулини дадуть квіти через 2-3 місяці після посадки цибулини в горщик. Східні кімнатні лілії, навпаки, зацвітуть через місяць, хоча іноді квіти з’являються лише на другий місяць після посадки. Це залежить від кількості сонця і температури навколишнього середовища, а також від стану колби.

Цікаво  Як удобрювати кімнатні квіти

Крім перерахованих вище, до садових лілій відносяться:

  • Американський,
  • труба,
  • ботанічний,
  • гібриди.

Посадка лілій в домашніх умовах, як це зробити?

Для дому добре купувати цибулини лілій, які мають розвинену кореневу систему. Звернемо увагу на те, чи здоровий він (іржаві крапки або «пустули», цвіль на коренях можуть свідчити про захворювання).

Якщо коріння занадто довгі, ми вкорочуємо їх до довжини приблизно 5 см. І кімнатні, і садові лілії мають компактні цибулини, тому коли цибулина виходить пухкою і м’якою, це може свідчити про загнивання або засихання. Такий стан речей позбавляє його права на посадку.

квіти

Вибирайте горщик глибиною 20-30 см з отворами на дні. Це важливо при догляді за ліліями, тому що ґрунт не повинна перезволожуватися. Якщо горщик без отворів, на дно можна покласти два шари гальки, щоб захистити цибулину від гниття. Цибулина повинна бути повністю захована в землі, і вам ще потрібно трохи місця в горщику для води.

Помістіть цибулю на 1/3 висоти горщика і засипте його землею. Земля має бути універсальною. Додаємо в нього трохи звичайного піску. Полийте і поставте в прохолодне приміщення з температурою 9-13 градусів тепла. Можливо, це підвал, але ми повинні щодня туди дивитися. Приблизно через місяць приносимо горщики з ліліями додому.

Цікаво  Кімнатна пальма - догляд

Чи складний догляд за лілією?

Виростити лілії нескладно, якщо дотримуватися правил поливу і підгодівлі. Лілії в домашніх умовах і лілії в саду вимагають схожих обробок. Висадивши цибулини лілій в горщики й поставивши їх в прохолодне місце, полийте їх помірно. Прохолодне приміщення необхідно ліліям для розвитку потужної кореневої системи. Через 3-4 тижні можна перенести горщик на терасу або підвіконня, де багато сонця, але температура не повинна бути вище 25 градусів.

При догляді за ліліями стежимо, щоб ґрунт в горщику була постійно вологою. Це легко перевірити, торкнувшись пальцем ґрунту. Коли ми відчуваємо вологу, значить, все добре. Занадто рясний полив, який призведе до утворення бруду в горщику, призведе до загнивання рослини.

Лілії в домашніх умовах і в саду можуть бути багаторічними, а садові ще й стійкі до низьких температур.

Цікаво  Кімнатні квіти цикламен
фото

Як продовжити життя лілій в домашніх умовах?

Щоб насолоджуватися вирощуванням лілій і дивитися на красиві квіти кожен день, нам потрібно зробити кілька прийомів, які продовжать їх цвітіння. Доглядаємо за тичинками з пиляками, тобто видаляємо їх дуже акуратно. Необережний рух, який призведе до переносу пилку на рильце, призведе до запилення зав’язі. Такий стан прискорює відцвітання квітки. Відцвілі суцвіття негайно видаляйте. Це також збільшить час, необхідний для розпускання наступних бутонів. Подібним чином поступаємо при вирощуванні лілій в саду.

Видалення тичинок або тільки пиляків також захищає нашу куртину від забруднення пилком. Він надзвичайно міцний і його важко видалити з будь-якої тканини. Тому будьте обережні, щоб не забруднити рукава та інші частини одягу, доглядаючи за ліліями. Догляд за ліліями вдома та в саду винагородить вас великою кількістю квітів та насиченим ароматом.

Дивіться також: Вазон лілія – що варто знати про вирощування на балконі?

Прокрутка до верху