Головна сторінка » Формуюча обрізка дерев – перші кроки перед початком вегетації
фото

Формуюча обрізка дерев – перші кроки перед початком вегетації

Формуюча обрізка дерев – перші кроки перед початком вегетації. Щоб стимулювати ріст рослини, обрізайте або формуйте її. Це природна реакція дерева або куща, щоб відновити втрачені частини під час організації своїх розмірів. Вплив обрізки на ріст прямо пропорційний – чим інтенсивніше обрізка, тим сильніший приріст маси (вегетативний ріст).

Стрижку проводимо у два періоди: весняний і літній. Порівнюючи вплив літньої та весняної обрізки, слід зазначити, що літня обрізка має більш карликовий ефект порівняно з весняною, оскільки під час літньої обрізки ми видаляємо велику кількість листя, яке є «майстернею» асимілянтів, які живлять рослину дерево.

Важливу роль відіграє обрізка молодого дерева, щоб не затягувати його вступ у період плодоношення. Молоде і необрізане дерево формує велику і пухку крону, з великою кількістю плодоносних і звисаючих пагонів. Інтенсивно обрізане дерево створює іншу (бажану) форму крони, компактну з великою кількістю коротких пагонів.

Зріз і врожайність – взаємна кореляція

Укорочення зрізів у молодого дерева викликає затримку утворення квіткових бруньок, що може відстрочити початок вегетації. Це природна реакція дерева на обрізку й утворюється велика кількість довгих пагонів, а не коротких. Процес підрізання коренів шляхом їх легкого пошкодження (зрізання на певній відстані від дерева) прискорює початок плодоношення кореневої системи.

Важливим для прискорення та підвищення якості врожаю є також кільцювання навесні, тобто зрізання навколо пагона смуги кори шириною 1 см, залишаючи 2 см кори неушкодженою. Це явище пов’язане з накопиченням великої кількості асимілянтів у кроні. Це призводить до кращого живлення рослини, внаслідок чого з’являється більше бутонів. Під час урожайного періоду зрізання значно покращує якість врожаю за рахунок більш пухкої крони, яка більш оголена та забарвлена.

Цікаво  Троянди садові та композиції з них

Формуюча обрізка дерев – різати = здоров’я

Кожен вид рубок супроводжується санітарною рубкою. Окрім зменшення розміру коронки, освітлення або омолодження, ми полегшуємо доступ робочої рідини до внутрішньої частини коронки. Таким чином, ми даємо можливість вітру легше висушити крону, що пригнічує розвиток патогенів. Піклуючись про здоров’я дерева, не забувайте ретельно захищати рани після зрізу. Для цього використовуються хімічні речовини, які запобігають проникненню хвороботворних мікроорганізмів у тканини дерева.

дерево

Умови та способи зрізання дерев і чагарників

Існує багато методів обрізки й формування дерев – ранньовесняне омолодження, оновлення, освітлення, плодова і санітарна обрізка. У невеликих садах їх використання обмежується третім-четвертим місяцем року. Ми починаємо цю роботу в комерційних садах у січні. Цей термін часто називають зимою. Загалом рекомендується робити зріз, коли ви можете тримати секатор у руці без рукавичок. Також є твердження, що краще обрізати (наприклад, яблуні) навіть у травні, ніж взагалі.

Обрізку персика можна вважати пізньою весною, тому що лише на 5-му місяці при повторній обрізці або зрізанні на пагін заміщення стають помітними пошкодження морозами. Літня обрізка – коротка або довга, або так звана зривання вовчка (проводиться не пізніше ніж за 6 тижнів до запланованого збору врожаю і стосується яблунь). Струй – це розрізання однорічних пагонів на 2-3 вічка або 5-7 вічок.

Виконувати її потрібно в період з 7-го до середини 8-го місяця залежно від сорту, щоб не проводити пізніше 4-6 тижнів до збору врожаю. Пізню літню обрізку (стосується ранніх сортів сливи, черешні, вишні) слід проводити після збору плодів. Це ж правило слід застосовувати й до волоського горіха. Такий пізній термін є оптимальним через меншу кількість спор грибів, що викликають захворювання кори та деревини, а також щоб уникнути так званого плачу. пагони волоського горіха, зрізані навесні.

Цікаво  Садові квіти які люблять сонце та посуху.

Формуюча обрізка дерев – техніка стрижки

Тонкі гілки слід видаляти трохи вище потовщення, розташованого біля основи, на обручку. Кут розрізу важливий, оскільки тканина, що залишилася, швидше заживе. Занадто близький поріз залишає рану з великою площею поверхні, тоді як надто далекий поріз залишає пробку, яка згодом відмирає і стає розсадником хвороб. Товсті гілки зрізаємо знизу, спочатку на певній відстані від стовбура, а потім зрізаємо зверху, але не вище кільця і ​​не на кінці.

Коли гілка відпаде, вирівнюємо зріз вище правильного потовщення. . Для різання використовуйте короткі ручні секатори, довгі ручні секатори, пневматичні, які не вимагають жодних зусиль при роботі, тому що ви тільки натискаєте на них великим пальцем і лезо закривається. Для укорочення більш товстих гілок використовують ручні пилки.

Системи різання

Рентгенологічний

Він передбачає видалення зайвих однорічних пагонів, що ростуть до центру крони, конкуруючих з лідером і тих, що перекривають один одного і мають меншу кількість квітконосних пагонів. Мета такого виду обрізки – обмежити розміри дерева, поліпшити якість плодів і оздоровити їх. Такому обрізанню підлягають яблуні, груші, старі сливи та старі вишні.

Омолоджуючий

Він передбачає вкорочення направляючої та гілок на 1/3 довжини (від 1 до 3 м) та освітлення решти крони. Таке зрізання призводить до того, що наступного року врожайність падає майже до нуля. Проте в наступні роки це призведе до покращення якості завдяки меншій кількості гілок і кращому харчуванню.

Цікаво  Ялівець – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту

Оновлення

Це передбачає залишення пагонів на дереві, які природним чином плодоносять у даного виду.

Для фруктів

Це нарізка на короткі пагони, що передбачає систематичне вкорочування довгих пагонів більше ніж на 2-3 вічка і залишення коротких пагонів для плодоношення. Такому виду обрізки підлягають дерева карликової груші.

Санітарний

Воно передбачає видалення хворих і поламаних пагонів, які містять хвороби. Після такої зрізки використовувані інструменти необхідно продезінфікувати, щоб не перенести спори грибків або бактерій на наступне дерево.

фото

Захист плодових дерев і кущів після зрізання

Після завершення робіт, пов’язаних зі зрізанням, формуванням та врахуванням вимог породи, починається підготовка до початку вегетації із захисту дерев чи кущів – ще в безлистий період. Важливим елементом є використання таких препаратів, як садова мазь або обприскування фунгіцидом у період після зрізання. У деяких садах гриби, що викликають короїд, стійкі до бензімідазолових фунгіцидів. Потім використовуємо парафінову олію, яка у вигляді є інсектицидом і акарицидом.

Випускається у вигляді концентрату для приготування водоемульсійної суміші й використовується при вирощуванні яблуні, сливи, ялини, модрини, тиса. Важливо те, що він має поверхневу дію на рослину і контактну, механічну дію на шкідників. Засіб створює на поверхні тіла шкідника щільну плівку, блокуючи процеси дихання (газообміну). Таким чином, це допомагає контролювати чисельність шкідників ранньою весною. Цю обробку проводимо в I фазу – безлистий період. II фаза передбачає початок захисту в період розпускання бруньок.

Дивіться також: Весняна обрізка саду – посібник для початківців

Прокрутка до верху