Головна сторінка » Ялівець можжевельник: догляд та розмноження
Ялівець можжевельник

Ялівець можжевельник: догляд та розмноження

Ялівець можжевельник грає особливу роль у створенні садово-паркових ансамблів. Всім вічнозеленим рослинам через їх мальовниче хвойне забарвлення найчастіше відводиться солюючі партії в ландшафтному дизайні. Ялівець – не виняток. Його хвоя має цілий спектр унікальних тонів і півтонів, які виграшно доповнюють міжсезонний парк.

Ялівець можжевельник

Крім красивого зовнішнього вигляду ялівець має і лікувальні якості. Ще стародавні греки застосовували ялівцеві ягоди як протиотруту від зміїної отрути. А древніми римлянами було виявлено сечогінні якості ялівцю. Під час епідемій житло та шати хворих закурювали димом гілок цієї рослини.

Ялівець можжевельник

Язичники ж приписували йому чудодійні риси – з нього створювали амулети та обереги. Більше інформації у розділі корисно та цікаво

Ялівець можжевельник

Короткий вміст статті:

Особливості

  • Види
  • Як правильно вибирати саджанці
  • Правила посадки
  • Рекомендації щодо догляду
  • Лікувальні властивості
  • Фото ялівцю

Особливості

Ялівець можжевельник грає особливу роль у створенні садово-паркових ансамблів. Всім вічнозеленим рослинам через їх мальовниче хвойне забарвлення найчастіше відводиться солюючі партії в ландшафтному дизайні. належить до сімейства Кипарисові. Існуе приблизно 70 видів цієї рослини, які відноситься до вічнозелених дерев або чагарників.

Ялівець можжевельник

Найбільш поширена чагарникова форма має вигляд куща заввишки 1-3 метри з прямостоячим гіллястим стволом. Колір кори залежить від віку – у молодих рослин він теракотового відтінку, у старих – бурого. Листя голкоподібної або лускоподібної форми зібрані в мутовки.

Ялівець можжевельник

Види Ялівець можжевельник

На сьогоднішній день існує приблизно 75 видів ялівцю, більшість з яких використовуються в ландшафтному дизайні.

Види

Розглянемо такі найпоширеніші види ялівцю:

види ялівцю

Козацький. Місце зростання – Крим, Карпати. Отруйний. Можливе лише зовнішнє вживання. З плодів та гілок виготовляють цілющі настої для обробки уражених ділянок шкіри. Досить корисне спринцювання. У порошкоподібній формі застосовують для присипання ран, пошкоджень.

види ялівцю

Кримський. Він поєднує 5 видів, які можна зустріти на Кримському півострові – козацький, звичайний, колючий, смердючий, високий. Зазвичай для заготівлі використовують ягоди колючого ялівцю. З них вичавлюють масло, яке застосовують як у медичних, так і в косметологічних цілях. Також вони мають сечогінну та протиглистову дію. Інші види цінні своєю деревиною.

Цікаво  Ацидантера двоколірна - екзотичний гладіолус в саду

Також досить популярні ялівець китайський, лускатий, середній, вергинський, горизонтальний, скельний.

види ялівцю

Правила посадки

Посадка ялівцю має проводитися навесні. Кущі великих розмірів слід розташовувати через 1,5-2 метри один від одного, а дрібні кущі – через 0,5 метри. На глибину посадкової ями впливає обсяг земляної грудки молодої рослини. Вона має перевищувати їх у 2-3 разу.

Правила посадки

За півмісяця до початку посадкових робіт необхідно зробити в ямі дренаж 15-20 см товщиною, використовуючи пісок і биту цеглу. Далі потрібно заповнити її на 2/3 сумішшю землі, піску і торфу в пропорціях 1 до 1 до 2 і 0,2 кг нітроамофоски.

Правила посадки

Після того, як ґрунт осяде, а це відбувається зазвичай через два тижні, можна розпочинати посадку. Як тільки саджанець посаджений, його необхідно полити, а потім мульчувати торфом або тирсою.

Правила посадки

Ялівець можжевельник: Рекомендації щодо догляду

Доглядати за можжевеловим чагарником досить легко. Щорічно навесні ялівцю необхідне підживлення нітроамофоскою з розрахунку 50 г на м². Допустимо використовувати інші добрива, але робити це потрібно не частіше 1 разу на місяць.

Рекомендації щодо догляду

Пам’ятайте, що як підживлення в жодному разі не можна застосовувати гній. Це може призвести до обгорання коріння та загибелі рослини. Крім цього, ялівець погано терпить розпушування ґрунту, оскільки воно може пошкодити коріння та порушити харчування чагарника.

Цікаво  Обрізка старих плодових дерев - як повернути їм славу?

Посуху ця рослина переносить спокійно. У посушливу погоду потрібний систематичний полив. Ялівець – любитель обприскувань, його листя потрібно зволожувати пульверизатором раз на 10 днів. Робити це треба або рано-вранці, або пізно ввечері.

Рекомендації щодо догляду

Говорячи про стрижку, ця рослина її не вимагає. Лише на початку весни та восени потрібно обрізати всі сухі та зав’ялі гілки. Виняток становить живі огорожі. Їх обов’язково слід регулярно стригти.

Рекомендації щодо догляду

Ялівець добре переносить холод, але однорічні посадки необхідно вкривати мішковиною або спеціальною плівкою на зиму. Як видно по фото ялівцю, якщо чагарник має розлогі гілки, то краще перев’язати їх перед настанням зимових морозів шпагатом.

Рекомендації щодо догляду

Ялівець можжевельник: Лікувальні властивості

Ялівець покращує апетит, добре загоює рани, чудово бореться із запаленнями, чудово очищає кров. Також він має заспокійливий, сечогінний, дезінфікуючий та знеболюючий вплив. Цілющі властивості мають не тільки ягоди, але й хвоя разом з корінням.

Лікувальні властивості

Ялівець викликає асоціацію з хвойними лісами. Він дезінфікує і очищає повітря, а також має безліч інших дивовижних якостей. Він, безперечно, стане окрасою вашої ділянки.

Лікувальні властивості

Фото ялівцю

Фото ялівцю
Фото ялівцю
Фото ялівцю
Фото ялівцю
Фото ялівцю
Фото ялівцю
Фото
Фото
Фото
Ялівець можжевельник
Ялівець можжевельник
Ялівець можжевельник
Ялівець можжевельник
Ялівець можжевельник
Ялівець можжевельник
Фото
Ялівець можжевельник
Ялівець можжевельник
Ялівець можжевельник
Ялівець можжевельник
Прокрутити вгору