Головна сторінка » Хойя (Хойя). Догляд за рослиною в горщику
Ароматні кімнатні квіти - цікаві поради

Хойя (Хойя). Догляд за рослиною в горщику

Квіти Хойя виблискують, як зірки, солодко пахнуть і утворюють каскади зелені. І великих вимог немає. Він чудово підходить як рослина в горщиках і його легко вирощувати.

Квітка Хойя

Найбільшою прикрасою хойї є її квіти, які нагадують подвійні п’ятикутні зірки. Зазвичай вони досягають 1 см в діаметрі, але у видів Hoya Imperialis досягають 8 см в діаметрі! Вони бувають різних кольорів: від білого, рожевого, фіолетового до майже чорного. Деякі ніби відлиті з воску чи порцеляни, інші покриті оксамитовим пухом. Мають сильний аромат – жасмину, карамелі, меду або гвоздики. Їх букети стоять тижнями, а рослини можуть цвісти кілька місяців. Часто, особливо перед дощем, на них з’являються краплі нектару, що стікає з нектарників. Таким чином, «плачучи», рослини позбавляються від зайвої води зі своїх тканин.

Ходжа, або восковиця

Серед домашніх ліан найбільше переваг, мабуть, має хойя, або восковиця. Як і всі рослини з дуже довгими пагонами, його можна повісити на стіну або надати йому цікаві форми. Винам потрібно не тільки місце для вільного росту, але й опори. Ходжа вимагає міцної сітки, вона також може лазити по мотузках або м’яких дротах, прикріплених до стіни. Пам’ятайте, що рослинам з пагонами, що звиваються, потрібно багато світла, але воно повинно бути розсіяним. Варто пам’ятати, що хойя не любить перебування на веранді.

Хойя рожева

Популярна рожева ходжа (H. carnosa) цінується за блискуче темно-зелене листя, вкрите восковою шкіркою, красиві суцвіття та солодкий аромат. Поодинокі квіти – подвійні біло-рожеві зірочки теж виглядають як зліплені з воску. Крім того, ця рослина відрізняється чудовою витривалістю.

Рожева ходжа, куди її поставити

Може рости на сонці, тому іноді виступає завісою на південних вікнах, також переносить тінь і зелень в місцях, де інші квіти швидко гинуть. Оскільки вона не потребує особливого догляду, горщики з нею часто ставлять у важкодоступних кутах.

Цікаво  Екзотичні кімнатні квіти

Ходжа Керрі (Hoya Kerri)

Останнім часом цей сорт набирає популярність завдяки тому, що його листя мають форму сердечок – часто називають валентинками. Ця ходжа походить з південно-східної Азії та Австралії й належить до родини молочайних (Asclepiadaceae). Квіти типові для хой і нагадують віск. Ця рослина вирощується в горщику в домашніх умовах: для нього потрібна родюча, піщано-глиниста або піщана земля.

Хойя рожева взимку

Взимку добре переносить клімат теплих приміщень, що не подобається багатьом рослинам.

Хоя рожева вирощування і розмноження

Вимог до вологості повітря немає. Швидко росте, стійкий до хвороб і легко розмножується укоріненням фрагментів пагонів.

Сорти Хойя

Подібну зимостійкість демонструють і кілька споріднених видів рожевих хой, які починають з’являтися на нашому ринку. Вони вражають своєю оригінальністю, іноді навіть важко здогадатися, що це за рослини. Вони можуть мати, наприклад, червоні, бордові й майже чорні квіти, а листя циліндричні або у формі плоского серця. Іноді вони покриті ніжним пушком.

Хойя Белла (Hoya bella)

Як і всі види цього роду, Хойя Белла має м’ясисті, схожі на зірочки квіти. Ми впізнаємо його за характерними вузькими листовими пластинками.

Ходжа, гарний урожай

Добре переносить сухий ґрунт, задовольняється універсальним ґрунтом і не пошкоджується сухим повітрям.

Хойя гарне запліднення

У період вегетації досить щомісяця підгодовувати рослину добривом на основі біогумусу або навесні вносити повільно діючі мінеральні добрива.

Хойя красива розсада

Живці пагонів легко вкорінюються навіть у воді.

Цікаво  Амазонська лілія вазон для підвіконня

Полив хой

Надмірний полив згубний для хой. Ми часто цього не усвідомлюємо, тому що, коли затоплене коріння гниє, листя довго залишається твердим. Коли вони нарешті починають зморщуватися й обвисати, виявляється, що здорових коренів не залишилося. Тоді причина в грибковій інфекції, а не в неправильному догляді. Якщо ми хочемо врятувати затоплену рослину, можна зробити живці з верхівки пагона й укоренити їх.

Хойя догляд

Ростуть ходжі специфічно – спочатку у вигляді довгого вусика витягується верхівка, і лише через деякий час на ній виростають листя і короткі пагони, на яких протягом декількох сезонів розвиваються квіткові бруньки. Відцвілі суцвіття необхідно видалити, а короткі пагони залишити на рослині.

Де садити ходжу

Ходжа любить бути божевільним чи радше розслабленим? Як відобразити красу Хой в домашньому інтер’єрі? Гнучка природа цієї рослини дає нам багато можливостей. Гнучкі стебла дозволяють виставляти ходжі різними способами:

Ходжа навколо опори

У магазинах ми легко можемо купити бамбукові або пластикові кілки відповідної довжини, драбини, арки або опори різної форми з металевих прутів. Тому ходжу можна розглядати як матеріал для формування живих статуеток. Однак опори не повинні бути занадто високими щодо горщика, щоб рослина не втратила стійкість. Пагони необхідно обгортати ними, оскільки вони не здатні самостійно приклеїтися до гладких поверхонь.

Ходжа біля стіни

Часто ходжу ставлять біля стіни навпроти вікна і натягують на шпалеру з тонких рейок, до яких пагони прив’язують бавовняною ниткою, рафією або спеціальною садовим дротом, досить нещільно – краще в т.зв. вісім.

Ходжа під стелею

Не маючи опори, пагони хой спочатку ростуть прямо вниз, з часом їх новоутворення намагаються переміститися вгору, але коли на них з’являються великі листя, вони знову звисають. Вони вільними каскадами стікають як з підвісних кашпо, так і з кашпо, що стоять на полицях і високих меблів. При цьому місткості повинні бути досить важкими, щоб пагони, що падають в одному напрямку, не обтяжували їх (їх можна обтяжити камінням).

Цікаво  Комахоїдні рослини в домашніх умовах.

Коли ходжа не цвіте

Якщо ходжа виглядає красиво, тому що у неї багато темно-зелених блискучих листків, причину відсутності квітів слід шукати в недостатньому освітленні та надмірному внесенні добрив. У випадку з хой часто буває, що екземпляри з яскравими, зголоднілими або обгорілими на сонці листям цвітуть без проблем, а ті, за якими ретельно доглядають, лише інтенсивно ростуть і створюють красиву зелень. Тому потрібно вміло збалансувати кількість світла, що надходить на рослину, щоб його вистачило на утворення квіткових бруньок і не спалило його влітку. Тому хой вигідно розміщувати на східному або західному підвіконні, а в кімнаті, що виходить на південь, він повинен бути трохи далі від вікна. Рослина не слід перегодовувати.

Запах хой

Рослини з ароматними квітами, наприклад, ходжу, краще купувати, коли у них багато нерозвинених бутонів. Потім вони відчувають слабкий запах, іноді навіть непомітний. Лише коли на них починають розвиватися пелюстки, вони інтенсивно виділяють свій аромат. Щоб рослини якомога довше випускали бутони, їх потрібно поставити в дуже світле, але не дуже тепле місце (до 18°C). Зниження температури на кілька градусів вночі корисно, тому їм корисно відкрити вікно ввечері.

Дивіться також: Капюшон (сарраценія) – Догляд і вирощування

Прокрутка до верху