Головна сторінка » Кімнатна рослина кала
Кімнатна рослина кала

Кімнатна рослина кала

Кімнатна рослина кала. Калла з її ефектними квітами й виразним листям вже кілька століть є вишуканою прикрасою будинків. Тим часом горщикова калла значно розвинула свій декоративний талант. Добре відома лілія калла в горщиках, яка взимку розвиває білі квіти, пропонує кілька сортів з ніжно забарвленими квітами. У нього також є кілька «друзів», які цвітуть влітку.

Калла ефіопська – характеристика

Назви екзотичних декоративних рослин, які вирощуються в наших будинках і садах, іноді викликають деяку плутанину. Колись вони належали до роду калл, і хоча їх виділили в окремий рід майже 200 років тому, стара назва популярних рослин залишилася. І не тільки у нас, а й серед інших шведською, німецькою, англійською та італійською мовами.

Найвідоміший вид кали ефіопської (Zantedeschia aethiopica) зазвичай зацвітає в кінці зими. Цвіте дуже сильним і тривалим і триває з січня по квітень. Він походить з Південної Африки, і його період цвітіння зазвичай припадає на літо, але це південноафриканське літо.

Говорячи про квіти кали, ми зазвичай робимо – свідомо чи несвідомо – певне зловживання. Ці чудові білі, жовті, оранжеві, червоні або темно-бузкові квіти, якими ми милуємося, насправді є декоративним листям цієї рослини. Справжні квітки кали дрібні, непоказні й зібрані в суцвіття у вигляді жовтого качана. Цей качан оточений ефектним різнобарвним листом – приквітком.

Цікаво  Диффенбахія вирощування і догляд в домашніх умовах
квіти

Що робити, щоб калла зацвіла?

Щоб переконати каллу зацвісти в «перевернутому світі», потрібно трохи переконати:

 • За рослиною потрібно доглядати, щоб вона пройшла життєві цикли, як в Африці.
 • Заболочені луки її африканської батьківщини починають висихати в травні, а значить, з травня кантедескія впадає в стан спокою і втрачає листя. Потім можна вийняти його з землі, зберігати бульби в сухому місці, а восени знову посадити.
 • Згадана вище калла з квітами з січня по квітень ботанічно називається Zantedeschia aethiopica.
 • У період основного росту взимку потребує особливо ретельного догляду.
 • Пізньої весни й влітку (під час зимівлі) поливайте рослину помірно. Достатньо мізерних доз води, щоб вона відчула зміну сезону.
 • З середини або кінця вересня для цвітіння кали потрібна прохолодна температура 10-12°C. У період індукції цвітіння поливають трохи більше, не вносячи добрив.
 • Потім рослину поміщають у світле місце при температурі 13-15°C.
 • З січня дають більше води в більш тепле приміщення. При появі перших бутонів каллу підгодовують добривом для квітучих рослин. Удобрюйте 1 раз на тиждень до кінця цвітіння, а ближче до кінця – рідше. Ні в якому разі не можна перевищувати дозу добрив. Калла дуже чутлива до надмірного внесення добрив.
Цікаво  Кімнатні квіти бегонія

Період літнього спокою, вкрай необхідний для вирощування квітів, можуть також пережити горщикові кали на терасі або балконі, коли створюються умови посухи.

Кімнатна рослина кала

Кімнатна рослина кала – як садити й пересаджувати каллу в горщику?

Ви зазвичай купуєте каллу миру в занадто маленькому горщику. Потрібно якомога швидше пересадити цю рослину в горщик (трохи) більше з повністю свіжим ґрунтом (земля в магазинному горщику не завжди буває найякіснішою).

Восени каллу, яка перейшла в стан спокою (перезимувала), пересаджують в горщик, де вона проведе у квартирі наступні кілька місяців. Оскільки ніколи не вийде дозувати добрива таким чином, щоб в субстраті не залишилося солей, каллу необхідно пересаджувати хоча б раз на рік. Ця рослина, на відміну від інших, дуже негативно реагує на залишки добрив і потребує регулярного свіжого ґрунту.

квіти

Кімнатна рослина кала – як обрізати каллу в горщику?

Коли приквітки — «квіти» калл — закінчують свій тривалий період пишноти, вони жовтіють, засихають і з часом опадають. Для рослини було б краще, якби ми дочекалися, поки її перезрілі частини розпрощаються з нею самі. Вони повністю включені в загальну систему метаболізму. Однак з естетичних міркувань квітконос можна зрізати. Особливо коли мова йде про перші квіти сезону, видалення зів’ялих стимулює каллу виробляти нові. Не потрібно витрачати енергію на виробництво насіння. Також слід регулярно зрізати пожовкле, старе і сухе листя рослини.

Цікаво  7 красивих рослин, яким не потрібно багато світла
Кімнатна рослина кала

Калла кімнатна – види й сорти

Згадана вище калла з квітами з січня по квітень ботанічно називається Zantedeschia aethiopica. Вже деякий час, крім класичної південноафриканської красуні, доступні ще три кали:

 • Zantedeschia albomaculata
 • Zantedeschia elliottiana
 • Zantedeschia rehmanni

Ці кали теж походять з Африки, але з регіонів, де багато дощів і більш стабільна температура взимку, коли вони також цвітуть. Ці три види квітів цвітуть у нас влітку, з червня або липня. Вони вимагають схожого догляду з Zantedeschia aethiopica, але з зовсім іншим життєвим циклом, в якому період спокою припадає на нашу зиму.

Дивіться також: Хвойні кімнатні рослини

Прокрутити вгору