Головна сторінка » Кімнатні квіти бегонія
Кімнатні квіти бегонія

Кімнатні квіти бегонія

Кімнатні квіти бегонія. Бегонії – рослини, які охоче висаджують на балконах і клумбах, а також популярні кімнатні рослини в горщиках. Бегонії – одна з найвідоміших груп рослин, в тому числі декоративних видів з квітами й листям. Познайомтеся з найпопулярнішими видами бегоній і правилами догляду за ними. Вирощування бегонії.

Бегонії – одні з найпопулярніших і улюблених декоративних рослин. Рід Бегонія налічує понад 1000 видів, але в культурі в основному зустрічаються гібриди та відбірні сорти, які набагато привабливіші за рослини, що зустрічаються в природі. У польському кліматі до бегонії ставляться як до прикраси інтер’єру, лише деякі сорти придатні для вирощування в саду.

Бегонії охоче культивуються через велику видову і сортову різноманітність і низьку вимогливість. Вони вважаються рослинами для «початківців». Хоча це не зовсім виправдано, бегонії завдають набагато менше клопоту, ніж інші популярні види.

Кімнатні квіти бегонія

Бегонії для вирощування вдома і в саду – види бегонії

Залежно від виду бегонії відрізняються як зовнішнім виглядом, так і вимогами. Деякі мають декоративне листя, наприклад:

  • бегонія королівська (лат. Begonia rex),
  • бегонія Мейсона (Begonia masoniana),
  • бегонія Бауера (Begonia bowerii),
  • бегонія ракушколистна (Begonia conchifolia)

або декоративні квіти, наприклад:

бегонія зимова (Begonia elatior)

і придатні переважно для кімнатного вирощування. Інші ж бегонії декоративні в основному квітами й набагато краще себе почувають на клумбах або балконах, наприклад:

  • Бегонія бульбова (Begonia x tuberhybrida),
  • постійно квітуча бегонія (Begonia semperflorens),
  • бегонія каскадна (Begonia pendula).
  • Прекрасні сорти БЕГОНІЇ Котедж для балкона і тераси
Цікаво  Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі

Вирощування бегоній

Місце для бегонії

У бегоній різні вимоги. Більшості кімнатних бегоній потрібно світле, але не дуже сонячне місце для вирощування. Тільки постійно квітучі бегонії добре почуваються на сонці. Рослини також справляються з більшою тінню, але тоді вони розвиватимуться повільніше, а їх барвисте листя втрачатиме інтенсивність кольору. Слід уникати розміщення рослин на кухні – більшість видів чутливі до забруднення повітря, особливо випарів від плити.

Температура для бегоній

Кімнатній бегонії потрібна кімнатна температура цілий рік, тому що вони походять з теплого клімату і дуже чутливі до холоду (взимку температура не може опускатися нижче 16-18 градусів Цельсія). Лише зимова бегонія краще росте і довше цвіте при невисокій температурі навколишнього середовища 16-19° С. Висаджувати бегонію у відкритий ґрунт слід тільки після того, як пройдуть весняні заморозки (після 15 травня).

Субстрат для бегонії

Для бегоній зазвичай потрібен водопроникний, легкий, родючий і помірно вологий ґрунт, але є й більш витривалі види, здатні адаптуватися до гірших умов вирощування (безперервно квітуча бегонія). Надійний дренаж важливий для обмеження появи хвороб коренів.

Кімнатні квіти бегонія – полив бегонії

Перезволожувати бегонію не можна – поливати потрібно тільки тоді, коли ґрунт підсохне. Занадто старанність в цьому елементі – найпоширеніша помилка при вирощуванні бегоній.

квіти

Кімнатні квіти бегонія – підживлення бегоній

Підгодовувати бегонію можна кожні 2-3 тижні з весни до осені. Для квітучих бегоній найкраще вибирати добрива з більшим вмістом фосфору, для декоративних бегоній з листям – добрива з азотом і калієм. Також на ринку є спеціалізовані добрива для бегоній.

Цікаво  Квіти грошове дерево

Бегонії морозочутливі. Тому садові бегонії, які ми хочемо вирощувати протягом декількох років (довше, як правило, безглуздо – вони втратять свій привабливий вигляд), на початку осені потрібно перенести в приміщення.

Бегонії – декоративні види з листям

Бегонія Бауера (Begonia boweri) – рослина виростає до 30 см у висоту. Утворює скупчення серцеподібних коричнево-зелених листків. Утворює рожево-зелені суцвіття. Однак видаляти їх варто, оскільки вони не мають великої декоративної цінності. Особливо вражає сорт бегонії «Тигр».

Королівська бегонія (Begonia rex) – зазвичай виростає до 30 см у висоту, хоча в хороших умовах може досягати трохи більших розмірів. Він дає одні з найкрасивіших листків у групі кімнатних рослин. Королівські бегонії залежно від сорту можуть мати різноманітне забарвлення (зелені, коричневі, бордові, сріблясті, кремові) і навіть форму (серцеподібні, перисті, кленоподібні).

Бегонія Мейсона (Begonia masoniana) – досягає висоти 30-60 см. Має прямостійну, пучкову форму. Листя великі, шорсткі, волосисті, зелено-коричневі. На їх поверхні можна побачити характерний малюнок, що нагадує німецький Залізний хрест.

Кімнатні квіти бегонія – бегонії – декоративні види квітів

Бегонія безперервно квітуча (Begonia semperflorens-cultorum) – досягає висоти 50 см. Має прямостійну, пучкову форму. Листя гладкі, зелені (або бордові). Бегонія вічно квітуча рясно цвіте з червня по жовтень. Залежно від сорту квіти цієї бегонії можуть бути білими, жовтими, рожевими, червоними або двоколірними. Бегонія найчастіше розглядається як однорічна рослина і вирощується в саду і на балконі. Це хороший варіант для бордюрів (наприклад, бордюрів, газонів і поверхонь).

Цікаво  Плющ кімнатна рослина

Бегонія озима (Begonia hiemalis) – досягає до 40 см у висоту. Має досить правильну, пучкову форму. Зелене листя майже кругле. Найбільшою окрасою зимових бегоній є великі (2,5-3 см в діаметрі) повноцінні квіти. Вони бувають білого, жовтого, лососевого, оранжевого та червоного кольорів. Найчастіше їх продають восени і взимку, вже у фазі цвітіння. Цей вид бегонії недовговічний і ставиться до нього як до прикраси кімнати.

Бегонії – декоративні види з листям і квітами

Бегонія коралова, бегонія плямиста (Begonia maculata) – це оригінальний вид, який досягає у квартирах значних розмірів (понад 1 м). Коралова бегонія є декоративною як з широко ланцетними, крапчастими листками, так і з дивовижними суцвіттями. Цвіте білим або червоним. Його набагато важче продати, ніж вищезгадані.

Кімнатні квіти бегонія

Бегонії для балкона і саду

Залежно від виду, бегонію можна вирощувати в саду або на балконі. Найбільш універсальними є постійно квітучі бегонії, які відмінно підходять для створення клумбових композицій і квіткових килимів, але їх можна вирощувати й в контейнерах на балконах і терасах. Бульбові бегонії трохи делікатніші, і хоча вони можуть рости на клумбі, вони набагато краще почуваються в горщиках. Найвибагливішими є каскадні бегонії, які через довгі, що звисають, ламкі пагони слід вирощувати тільки в підвісних, захищених від вітру контейнерах.

Дивіться також: Дивовижні кімнатні рослини

Прокрутка до верху