Головна сторінка » Коли пересаджувати малину і як це робити
Коли пересаджувати малину

Коли пересаджувати малину і як це робити

Коли пересаджувати малину і як це робити. Малина (Rubus) – це чагарник, який часто зустрічається в лісі в дикому вигляді. Але завдяки своїм смаковим і корисним властивостям його зазвичай вирощують на присадибних ділянках. Пагони його довгі, тонкі, довжиною до 2 метрів. Листя інтенсивно-зелені з білуватою нижньою стороною. Плоди малини найчастіше мають червоний колір, але також можуть бути білуватими, жовтими, фіолетовими або навіть чорними. Він складається з крихітних кістянок, щільно прикріплених одна до одної. При дозріванні легко відділяється від конічного квіткового дна.

Малина – це надзвичайно ароматні та смачні фрукти з рядом корисних властивостей. Вони містять багато вітамінів (Е, С, РР, К і групи B), мінералів (магній, кальцій, калій, залізо), органічних кислот (лимонної, аскорбінової, саліцилової, яблучної). Вони володіють протизапальними, жарознижувальними, болезаспокійливими властивостями та багатьма іншими.

Не дивно, що кущі малини є практично в кожному саду і за ними дбайливо доглядають. Малина росте дуже швидко і займає все більше місця. Тому часто буває так, що ми хочемо змінити місце їх зростання. Це можна зробити без шкоди для кущів, адже вони мають неглибоку кореневу систему і добре переносять пересадку. Тільки робити це потрібно вчасно і не сильно пошкодити коріння.

Нове місце для малини

Знаючи, як швидко росте малина, на цей раз варто вибрати місце, де вона зможе це зробити без будь-яких перешкод. Крім того, ця позиція повинна бути добре освітлена сонячними променями. Чим більше сонця, тим солодше будуть плоди. Малина також переносить легку півтінь. Але вони погано реагують на протяги (тому їх потрібно оберігати від вітру) і посадку в поглиблення в землі (де можуть утворюватися морозні ставки). Ідеальний ґрунт – глибоко перекопаний, прополений, родючий, легкий, слабокислий (5,5-6,5 pH) і постійно вологий.

Цікаво  Квіти хризантеми - посадка, вирощування та догляд
малина

Дата пересадки малини

Найкращий час для пересадки малини – осінь. Це можна зробити відразу після того, як кущі закінчать плодоношення і перейдуть у стан спокою. Осінь зазвичай багата сильними дощами, що сприятиме швидкому вкоріненню кущів і відродженню до настання заморозків.

Якщо ми вирощуємо малину осінніх сортів, які плодоносять на однорічних пагонах, то оптимальні терміни пересадки – жовтень або початок листопада. Якщо у нас літні сорти, які плодоносять на дворічних пагонах, то найкращим часом для переміщення буде серпень.

Пересаджуючи кущі малини, вибирайте похмурий і безвітряний день. Ми не залишаємо коріння відкритими надовго, оскільки вони швидко висихають.

Як пересадити малину

Якщо субстрат сухий або злегка вологий, напередодні дуже рясно полийте малину, яку збираєтеся пересадити. Можливо, нам буде складніше їх викопати, але засипане землею коріння буде в кращому стані й швидше приживеться на новому місці. Ми викопуємо кущі з якомога більшою кореневою грудкою, щоб мінімізувати шкоду. Якщо ми плануємо на наступний день перенести вже викопану малину в інше місце, помістіть кущі у відро, засипте землею або піском і полийте. Дуже важливо не пересушити коріння.

Цікаво  Обрізка дерев весною - ці пристрої незамінні

Нове місце необхідно добре перекопати й прополоти. Ямки копаємо трохи глибше і ширше, щоб змішати землю з компостом, який удобрить ґрунт. Ще вище є інформація про захист коренів від пересихання. Вони дуже чутливі до нестачі вологи, а малина – це рослина, яку необхідно забезпечувати великою кількістю вологи протягом усієї вегетації. Тому ідеальним рішенням є використання гідрогелю під час пересадки.

Просто змішайте його з компостом, із землею в ямі або просто посипте жменю препарату на коріння, поміщені в яму, перш ніж засипати їх землею. Звичайно, кількість використовуваного гелю залежить від виробника, і слід дотримуватися вказівок на етикетці. Гідрогель – речовина, яка поглинає воду, збільшуючи її об’єм в кілька сотень разів. Це штучні, змішані або 100% натуральні полімери. Гель зберігає воду під час поливу або дощу і поступово віддає її при зниженні рівня вологості ґрунту.

фото

Крім води, він також має здатність збирати поживні речовини, які разом з водою віддає рослинам. Але це не єдині переваги гідрогелю. Значно збільшуючи й зменшуючи свій об’єм, він розпушує ґрунт, покращуючи тим самим його аерацію. Застосування гідрогелю значно зменшує потребу в поливі кущів малини, що дає відчутну економію як води, так і часу, витраченого на полив. Залежно від використовуваного препарату та умов навколишнього середовища він біологічно розкладається приблизно через 6-8 років.

Цікаво  Квітка лілії - шкідники та хвороби

Коли яма буде частково заповнена компостом з гідрогелем, поміщаємо в неї кущ малини на ту ж глибину, на яку він ріс раніше, або максимум на 5 см глибше, засипаємо і ретельно притискаємо. Коли всі кущі опиняться на нових місцях, полийте їх ретельно і рясно, не замочуючи листя.

Догляд за малиною після пересадки

Після пересадки кущів коренева система повинна відновитися і зміцніти. До настання зими кущі малини повинні добре вкоренитися. Тому дуже важливо ретельно обрізати кущі після пересадки. Енергія рослини повинна бути спрямована на укорінення. Якщо ми вирощуємо осінні сорти, пагони можна зрізати близько до землі, або максимум на висоту 20 см. Сорти, що плодоносять в сезон пересадки, можна повністю позбавити тільки сухих пагонів, що плодоносять в поточному сезоні, якщо тільки кущі не дуже густі, в цьому випадку ми їх перетримаємо, вкорочуючи деякі пагони до висоти. близько 50 см. Перед зимівлею щойно пересаджені кущі бажано підгорнути.

Дивіться також: Кліщ на малині та інші шкідники – симптоми, обприскування, боротьба

Прокрутити вгору