Головна сторінка » Лілія в горщику – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту
Лілія в горщику

Лілія в горщику – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту

Лілія в горщику – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту. Квіти лілії надзвичайно красиві. Вони красиві, ароматні та оригінальні. Століттями вони були символами поклоніння в релігіях і прикрашали витвори мистецтва. У минулому вони відрізнялися досить містичним і серйозним символізмом. Нині, завдяки різнокольоровим сортам, їх імідж повністю змінився. Вони стали радісними та енергійними квітами, улюбленими садівниками та квітникарями. Їх можна знайти в домашніх садах і в горщиках.

Квіти лілії

Лілія, від латинського «Lilium», є представником багаторічних цибулинних рослин сімейства лілійних, яке включає близько 115 видів. Лілія відома як декоративна рослина, її культивують до 8000 сортів, переважно культиваторів і гібридів. В Україні особливою популярність мали лілія біла і королівська.

Надзвичайно чарівні квіти лілії доступні у величезній кількості кольорів, а кількість різновидів може бути величезною. Тому варто залишити це колекціонерам і зосередитися лише на естетичних питаннях і зовнішньому вигляді.

Лілія – структура

Лілія складається з поміщеної в землю цибулі діаметром і кольором залежно від виду, з якої зазвичай виростає одне стебло – товсте, нерозгалужене і прямостояче. Лілія має сидяче листя, найчастіше на короткому черешку, який може бути, наприклад, рівно-вузьким, яйцеподібним, ланцетним або еліптичним.

Квітки цієї рослини можуть з’являтися поодиноко або зібрані в суцвіття – зонтики або кисті. Оцвітина має характерну форму у вигляді чашечки, що складається з шести листочків, розташованих двома колами. Крім того, квітка містить шість тичинок і одну маточку на довгій шийці з трироздільним рильцем.

Цікаво  Догляд за фікусом в домашніх умовах
фото

Лілія – оточення

Лілії з успіхом можна вирощувати як у відкритому ґрунті (сад/ділянка), так і в горщиках вдома або на балконі. Щоб виростити садові лілії, потрібна досить родюча, водопроникна і повітряний ґрунт. Рослина не любить пересихання, тому регулярне зволоження також вітається. Найкращим розташуванням буде добре освітлене або злегка затінене місце.

Однак ми зупинимося на горщечковому вирощуванні, для якого найкраще підходять невисокі сорти лілій з групи азіатських або східних гібридів. Саме вирощування в горщику не представляє особливої ​​??складності, і з ним впорається будь-який досвідчений садівник.

Лілія та її найпопулярніші сорти

Серед найпопулярніших сортів лілій, які зустрічаються в Україні, є кілька класичних видів. Серед них:

  • Біла лілія (Lilium candidum),
  • лілія тигрова (Lilium lancifolium),
  • королівська лілія (Lilium regale),
  • золотиста лілія (Lilium auratum),
  • Лілія Генріха (Lilium henryi).

Що стосується горщикових культур, то популярні гібриди включають:

  • Азіатські гібриди: кремовий Адмірейшн, Денія, Виняток, Оранж Піксі; помаранчевий Horizon; червона Індія; біло-червоний Paulus Potter або білий Reinesse;
  • Східні гібриди: білі з плямами г. Ред; біло-жовтий Mr. Рууд, пан Sam, Little Girl, Little Pink, Little Joy, Miss America, Miss Rio або рожевий у різних відтінках My Romance.
Цікаво  Кімнатні рослини декоративної форми

Лілія – горщикове вирощування

Висаджувати лілію в горщик найкраще навесні. У садових центрах цибулини з’являються вже в березні. Слід вибирати здорові й тверді цибулини, без видимих ​​пошкоджень і ознак захворювань рослин.

Вибираємо горщик глибиною 30-40 см і висаджуємо цибулини на глибину приблизно 10-15 см (глибина посадки дається в 3 рази більше висоти самої цибулини). На горщик діаметром 20 см їх повинно бути не більше 5 штук. Висаджуючи цибулини, будьте обережні, щоб не пошкодити ніжні корінці.

квіти

Ми можемо вибрати, наприклад, коричневий горщик Keter Small Cylinder (у формі циліндра) або щось більш екстравагантне, наприклад, золотисті металеві горщики для квітів на підставці. Важливо, щоб вазон поєднувався з інтер’єром будинку і відповідав нашому смаку.

Який ґрунт для лілій?

Кращий субстрат для лілій – універсальна садова земля або ґрунт для балконних рослин. Також варто засипати дно шаром керамзиту, який відповідає за дренаж. Особливих вимог щодо типу ґрунту немає. Важливо, щоб він завжди був трохи вологим, про що мова піде далі.

Лілія в горщику – цвітіння, дозрівання

Спочатку розсада повинна дозріти 3-4 тижні в кімнаті з температурою близько 15 градусів Цельсія. Після того, як цибулини приживуться, горщик можна перенести в місце з кімнатною температурою (але не вище 25 градусів Цельсія). Зацвітають лілії через 2-3 місяці (азіатські гібриди) або через 3-5 місяців (східні гібриди).

Цікаво  Рання весна в домашніх умовах - рослини в горщиках

Лілія – ​​догляд

Місце для кімнатної лілії має бути сонячним, але, як це часто буває при вирощуванні домашніх квітів, слід уникати прямих і яскравих сонячних променів. Необхідно доглядати за субстратом і підтримувати його в злегка вологому стані. ВАЖЛИВО! Потрібно стежити, щоб ґрунт не пересихав повністю.

Підгодувати рослину варто добривом Агрекол для цибулинних або Субстрат для квітучих. Робити це потрібно регулярно, але досить помірно.

Лілія в горщику – цвітіння і пересадка

Кімнатні лілії цвітуть порівняно недовго, всього 2-3 тижні. Після того, як вони відцвітуть, зменшіть полив, поки рослина повністю не пожовтіє, і припиніть полив, коли листя почне засихати.

Класичним способом рослини не пересаджують. Приблизно у вересні-жовтні цибулини потрібно викопати і очистити, а потім зберігати до весни, бажано в темному і сухому місці з низькою температурою (близько 2-4 градусів за Цельсієм). Невелике похолодання позитивно позначиться на цвітінні наступної весни.

Дивіться також: Як садити лілію? Поетапна посадка лілій

Прокрутка до верху