Головна сторінка » Mercedes Vision EQXX: електромобіль із сонячним дахом
Mercedes Vision EQXX

Mercedes Vision EQXX: електромобіль із сонячним дахом

Концепт електроседана Mercedes Vision EQXX від “Мерседес Бенц” представлений офіційно. Компанія продовжує розкривати цікаві подробиці та характеристики нової моделі. Сам виробник називає свій автомобіль “найпродуктивнішим і ефективнішим” в електричній лінійці.

Дійсно, Mercedes Vision EQXX може похвалитися зразковою аеродинамікою, коефіцієнт лобового опору – всього 0,17 Сх, при тому що електромобіль оснащений стандартними зовнішніми дзеркалами, а не камерами.

Mercedes Vision EQXX

Є також ефектні та ефективні рішення у вигляді рухомих заслінок спереду, що регулюють правильний напрямок повітряних потоків, а також висувна секція заднього дифузора, що активується на високих швидкостях для притискної сили і тієї ж кращої аеродинаміки. Та й факт, що Vision EQXX повністю ламає стереотип про те, яким усі звикли бачити автомобілі «Мерседес», незаперечний. Зовні це зовсім новий розділ розвитку дизайнерської філософії преміум-бренду.

Якщо оцінювати габарити електромобіля, він претендує на потрапляння в С-клас. Довжина седана – 4,63 м, розмір колісної бази – 2,8 м. Задня колія на 5 см менша за передню. Спирається електрокар на 20-дюймові колісні ковані диски (напівпрозорі ковпаки зі сплаву магнію виставляють напоказ алюмінієві гальмівні диски), взуті в спеціально спроектовані під модель низькопрофільні шини Bridgestоne. Споряджена маса Mercedes Vision EQXX – 1,75 т, їх 500 кг – батарея в композитному корпусі і блок СУ.

Mercedes Vision EQXX

Кузов у ​​нової моделі сталевої, а ось навісні панелі та багато елементів – з композиту із вмістом біоволокон, активно застосовуються виготовлені на 3D-принтері деталі та біонічні конструкції. У дах електромобіля інтегрований невеликий масив сонячних елементів, які повинні додавати кілька десятків кілометрів до запасу ходу в сонячні дні. Автомобіль також отримав оригінальний віртуальний помічник, який аналізує стан бортових систем та умови навколишнього середовища, щоб у режимі реального часу давати рекомендації водієві.

У плані далекобійності Mercedes Vision EQXX – надефективний. Запас його ходу на повній зарядці складає 1000 км. Електромобіль оснащений єдиним двигуном з ККД 95%, розміщеним на задній осі. Його потужність – 204 к.с. (150 кВт). Ємність 920-вольтової батареї 99 кВтг, особливість – кремнієвий анод та осередки САТL, а також на 30% меншу вагу порівняно з аккумулятором у того ж електроліфтбека Mercedes-Benz ЕQS.

Цікаво  Електромобіль bmw i3

Салон Mercedes Vision EQXX

салон

Відкрита завіса таємниці про салон електромобіля Vision EQXX. Для концепту запропоновані мультикермо, величезний 48-дюймовий планшет, що виконує всі функції керування, налаштувань та розваг. У торпедо, дверних картах використовуються ефектні ажурні вставки, оздоблювальні матеріали – всі вторинні та перероблювані: пластик, картон, бамбук, біоматеріали.

салон

Посадка – у чотири окремі капітанські крісла, розділених по центру в першому та другому ряду вузьким тунелем, у підголовники кожного сидіння вбудовані акуратні колонки, додаткова енергоефективність та турбота про слух пасажирів та водія.

Цікаво  Mitsubishi i miev

У серійній версії Mercedes-Benz Vision EQXX варто очікувати у 2024 році. Передбачається, що комерційний продукт успадкує від прототипу до 90% реалізованих рішень.

Прокрутка до верху