Головна сторінка » Обприскування малини – як, коли та чим
Обприскування малини

Обприскування малини – як, коли та чим

Обприскування малини – як, коли та чим. Обприскування малини – це обробка, яка при своєчасному виконанні й застосуванні правильних препаратів дозволяє отримати здорові плоди й міцні кущі. Коли й чим обприскувати малину, щоб отримати найкращий результат?

Коли обприскувати малину

Перше обприскування кущів малини слід проводити при набряканні бруньок, а останнє – після їх відцвітання. Малина, яка плодоносить на дворічних пагонах (так звана літня малина), вимагає обприскування також після збору врожаю.

Переважна більшість обприскувань проводиться профілактично, завдяки чому ми можемо запобігти появі хвороб і нападу шкідників. Добре сплановане профілактичне обприскування ефективніше екстреного при появі перших симптомів хвороб і шкідників. Особливу неприємність для кущів малини викликають такі хвороби, як іржа малини, відмирання пагонів малини та сіра пліснява, а зі шкідників — борошниста роса, малинова мошка, малиновий листоїд, листокрутка та ін.

малина

Найкраще проводити обприскування у відповідні фази розвитку куща малини. Однак щороку вони можуть припадати на різні дати, оскільки вони залежать від погодних умов у певний період вегетації. Окрім самого обприскування, обрізка, видалення заражених пагонів і боротьба з бур’янами також є надзвичайно важливими для підтримки їх ефективності. Ретельний догляд дозволяє отримувати красиві й рясно плодоносні кущі та при цьому зменшує необхідність використання обприскувань.

Цікаво  Адоніс посадка і догляд, користь і застосування

Як обприскувати малину

При обприскуванні малини ми можемо використовувати як хімічні засоби захисту рослин, так і натуральні препарати, наявні в садівничих магазинах, або приготовлені нами гною, екстракти чи відвари. При вирощуванні в домашніх умовах або на присадибній ділянці найкраще вибирати природні способи або безпечні для навколишнього середовища готові препарати.

фото

Варто пам’ятати, що у фазі набрякання бруньок, яка припадає на лютий-березень, можна також профілактично обприскувати малину олійними препаратами, які ефективно знищують форми шкідників, що зимують на рослинах. Завдяки цьому рішенню ми можемо зменшити ймовірність появи шкідників у певний період вегетації. Ще одна перевага цих спреїв полягає в тому, що при використанні в цей ранній період вони не становлять загрози для корисних комах.

Цікаво  Волошка - вирощування і використання волошки в саду.

Чи можна обприскувати малину медною кислотою?

Для профілактики й боротьби з грибковими та бактеріальними захворюваннями застосовують обприскування малини мідником. Зараження, наприклад, сірою пліснявою, може призвести до повної загибелі рослин і знищення посівів. Ми можемо використовувати мідь як у хімічних формах обприскування, так і шляхом обприскування препаратами природного походження

малина

Обприскування малини сечовиною

Сечовина – це універсальний спрей, який з успіхом можна застосовувати при вирощуванні малини. Але головним при його застосуванні є дотримання рекомендованих доз, які слід коригувати відповідно до фази розвитку рослин, пори року та стану ґрунту. Оскільки сечовина є азотним добривом, вона ефективно підтримує правильний розвиток рослин. Найчастіше використовується при позакореневому обприскуванні – рідше в ґрунті, оскільки поглинання діючих речовин препарату через коріння є тривалим.

Цікаво  Конвалія в саду – що про неї варто знати

Важливо те, що сечовину можна використовувати, наприклад, з інсектицидами, але їх дозу потрібно трохи зменшити, оскільки з азотом вони будуть діяти сильніше. Обприскування малини сечовиною слід проводити в похмурі дні або ввечері, бажано навесні, коли температура стабілізується і досягне мін. 10 градусів.

Його також можна використовувати на старих рослинах після цвітіння та через два тижні. Варто пам’ятати, що карбамід не можна використовувати при обприскуванні малини у фазі цвітіння, а також безпосередньо перед і після посадки. Це також не буде хорошим вибором на ґрунтах із сильною кислотністю, і якщо використовувати його в надлишку, це може призвести до ефекту, протилежного очікуваному.

Дивіться також: Догляд за тюльпанами – що про це потрібно знати?

Прокрутити вгору