Головна сторінка » Обрізка дерев осінню
Обрізка дерев осінню

Обрізка дерев осінню

Обрізка дерев осінню. Коли дні стають коротшими, настає час осіннього прибирання городу. Підготувати зелені насадження до майбутньої зими нескладно – багато обробок по догляду за квітами, деревами й кущами ми можемо виконати самі. Санітарна обрізка і формування рослин необхідна, щоб на наступний рік вони залишалися здоровими й красиво цвіли.

Обрізка дерев осінню – коли обрізати рослини в саду?

Осінній догляд необхідно проводити за сприятливих погодних умов і з використанням відповідних гострих знарядь. Виберімо сухий, сонячний день, коли зовнішня температура все ще перевищує 10 ° C. Інструменти для обрізки дерев і кущів повинні бути дуже гострими й зручними у використанні, працювати плавно і справно. Це основа безпечної роботи як для садівника (зменшується ризик нещасних випадків або травм), так і для рослин (захистить їх від пошкоджень і хвороб).

Які дерева та кущі потрібно обрізати восени?

Восени обрізаємо тополі, дуби, буки, горіхи, фруктові дерева та кущі, живоплоти та плющі. Хворі та відмерлі пагони рослин заважають цвітінню і негативно впливають на плодоношення. Видаляємо гілки, які перешкоджають доступу сонячного світла здоровим частинам дерев. Обрізка запобігає розвитку грибків та інших хвороб, небезпечних для садових рослин.

фото

Обрізка дерев осінню – як обрізати сухі та мертві гілки дерев?

Варто інвестувати в садовий інвентар – гострі садові пилки, секатор і ножиці-ковадла стануть в нагоді для зрізання старих гілок. Леза не переходять один в одного, як у звичайних ножиць, а верхнє лезо притискається до стрижня, тобто нерухомого елемента. Шукайте легкі моделі з ручкою, яка зручно лежить у руці. Багато з них оснащені шестернями та іншими рішеннями, що підвищують потужність різання. Завдяки цьому ми можемо зрізати більш товсті гілки без особливих зусиль, навіть близько до стовбура дерева. Рівно порізані рани не потребують додаткового захисту поверхні маззю. Леза високоякісних ножиць покриті, щоб зменшити прилипання до зрізаного матеріалу та липкий сік рослин.

Цікаво  Лілії - вирощування і догляд в саду

Для високих гілок стануть в нагоді ножиці з телескопічним регулюванням. Леза з великим вильотом легко дістануться до верхніх частин дерев і кущів. Обрізку починаємо з хворих, пошкоджених і сухих гілок. Тільки після їх видалення ми можемо приступати до власне обрізки.

Обрізка дерев осінню

Видаляємо гілки, які:

Вони ростуть занадто густо, ростуть у напрямку до крони дерева і створюють занадто багато тіні – вони обмежують доступ сонячного світла до крони дерева. Це затримує ріст і правильний розвиток пагонів і, як наслідок, негативно впливає на плодоношення. Тінь сприяє розвитку хвороб: небезпечних для дерев цвілі й грибків. Це також негативно впливає на рослини, в тому числі на газон навколо дерева, тому варто обрізати гілки, які сильно затінюють інші рослини.

Цікаво  Лілія азіатська - сорти й посадка

Гілки схрещені або труться одна об одну – розгойдані вітром гілки пошкоджують кору одна одної. Хвороботворні мікроорганізми проникають в дерево через пошкоджену кору. Це створить рану, яка важко загоюється, і може призвести до загибелі всього дерева. Ослаблені, зношені гілки також більш схильні до ламання.

Вовчки – це міцні однорічні пагони, що ростуть вертикально вгору. Їх інтенсивне зростання забирає енергію, необхідну для плодоношення, а значить, урожай буде недостатнім.

Подвійні верхівки молодих дерев, роздвоєні у формі літери «V» – початківці садівники часто не бачать в цьому нічого тривожного, але зростання стовбура під гострим кутом дереву не на користь. Вага гілок може спричинити перелом дерева навпіл.

Обрізка дерев осінню – обрізка кущів і клумб

Також обрізаємо троянди восени. У цей час вкорочують довгі пагони й обрізають густо посаджені квіти, які потім захищають на зиму компостною землею. Ми використовуємо гострі секатори для тонких і твердих гілочок. Шукайте моделі з регульованим отвором ручки, щоб вільно зрізати різні види рослин. Осінь – ідеальний час для обрізки смородини та ліщини.

фото

Коли ми востаннє косили траву?

Останнє скошування трави перед зимою залежить в першу чергу від погоди в даному році, але найчастіше його варто робити в першій декаді жовтня, приблизно за 20 днів до закінчення вегетації. Якщо осінь тепла і суха, то косити траву восени можна навіть на початку листопада.

Цікаво  Кипарис сантоліна – як виростити, обрізати й укласти в зиму цю рослину

Необхідно уважно стежити за погодою й адаптувати календар садових робіт до погодних умов, оскільки в теплу погоду трава може рости до перших заморозків. Якщо ми косимо траву занадто рано, її доведеться косити повторно, щоб запобігти розвитку хвороб газону.

Обрізка дерев осінню

Сформуйте живопліт

Осінь – ідеальний час для формування живоплоту. Осіння обрізка зміцнює рослини перед зимою. Потім видаляємо тільки цьогорічні молоді пагони, які під впливом низьких зимових температур засохли. Створюємо фігурні живоплоти з тиса або самшиту – рослин, стійких до частої обрізки та формування. Регулярний догляд допомагає підтримувати постійний ріст, густоту і форму рослини.

На початковому етапі росту живої огорожі ми формуємо її частою стрижкою – це допоможе нам отримати та зберегти найкращі результати в майбутньому. Правильно сформована жива огорожа має у вертикальному перерізі трапецієподібну форму – ширшу біля основи та звужується до вершини. Бічні стінки повинні трохи відхилятися від вертикалі на 5-10 градусів. Це забезпечить рівномірний доступ сонячного світла по всій висоті рослини.

Дивіться також: Обрізка колоновидних дерев – як виростити колоновидні дерева?

Прокрутка до верху