Головна сторінка » Обрізка дерев
Обрізка дерев

Обрізка дерев

Обрізка дерев. Зараз багаторічні спостереження за нашими деревами свідчать про те, що в принципі дерева можна безпечно обрізати цілий рік, за винятком ранньовесняного періоду, коли у дерев розпускаються бруньки.

Коли обрізати дерево?

Додатковим практичним аспектом є питання зеленої маси. У весняно-літній період ми повинні враховувати набагато більшу кількість залишків, які ми зазвичай компостуємо або утилізуємо.

Крім того, слід враховувати правові питання, пов’язані з сезоном розмноження. Відповідно до закону, можна видалити лише до 30% крони дерева.

Малювання “ран”

За винятком дуже специфічних ситуацій, фарбування дерев будь-якими препаратами ніяк не допомагає при загоюванні ран на деревах.

Обрізка дерев – техніка обрізки

фото

На фото показаний правильний 3-ступінчастий метод стрижки. Завдяки цій техніці ми уникаємо надриву кори, яким ми ризикуємо при прямому розрізанні (крок 3). Втрата кори ускладнює ефективне загородження деревом «рани», що утворилася після зрізу.

Цікаво  Лілії - вирощування і догляд в саду

Крім того, роблячи останній розріз, пам’ятайте про збереження обручки (частини «батьківської» тканини). Його порушення також ускладнить ефективне огородження дерева. У деяких видів кільце погано видно – якщо є сумніви, краще залишити невелику заглушку, ніж пошкодити кільце.

Категорично слід уникати різання безпосередньо вздовж стовбура або «батька», який просто знищить кільце – дивіться фото праворуч.

Обрізка дерев

Пам’ятайте – кожен зріз оголює живу тканину дерева та відкриває її для патогенів. Зріз великого діаметра та/або будь-який неправильно зроблений зріз послабить структуру дерева та може спричинити його пошкодження навіть у віддаленому майбутньому.
Зрізи робимо на розгалуженні гілок (пеньків не залишаємо). Такі зрізи дозволяють зберегти природну структуру дерева.

Цікаво  Лілія рослина, яка зачаровує своїм виглядом. Деякі корисні поради.

Види зрізів – збереження структури дерева

Бридинг/топінг

Обрізка направляючої дерева. Добре подумайте та усвідомте наслідки перед тим, як обробити дерево або зрізати гілку великого діаметра (понад 12 см). Будь-який зріз великого діаметра має такі ж наслідки, як і різання дерева.

Редукційний крій

фото

Обрізка, що передбачає видалення гілок більшого діаметра (в місці розгалуження). Використовується для зменшення крони та обмеження висоти дерева.

Зріз для видалення

Обрізка, що передбачає видалення гілок меншого діаметру (в місці розгалуження). Часто використовується для зменшення гілок, які стикаються з предметами, або для проріджування крони.

Обрізка дерев

Обрізка дерев – безпека

  • Під час користування бензопилою дотримуйтесь правил безпеки – надягайте захисний одяг і користуйтеся гальмом ланцюга
  • Зрізаючи великі, важкі гілки, використовуйте свою уяву і спробуйте передбачити, як дерево впаде, будьте особливо обережні
  • Не працюйте на висоті без захисту, а тим більше не з бензопилою, в інтернеті повно відео нещасних випадків під час таких робіт, драбина не підходить для роботи по дереву
  • Ви можете використовувати стовпову пилу, на ринку є багато варіантів, відносно недорогі пилки та секатори на стовпах довжиною до 6 метрів. Такими пилами, завдяки конструкції полотна, можна легко зрізати навіть товсті гілки.
  • Найкраще найняти професіонала 🙂
Цікаво  Яблуня догляд: як посадити, обрізати й удобрювати?

Дивіться також: Весняна обрізка дерев – перевірте, як обрізати дерева та кущі!

Прокрутка до верху