Головна сторінка » Обрізка кісточкових дерев – дедлайни та основні правила
Обрізка кісточкових дерев

Обрізка кісточкових дерев – дедлайни та основні правила

Обрізка кісточкових дерев – дедлайни та основні правила. У саду і на городі вирощують багато видів кісточкових рослин. До них відносяться сливи, вишні та вишні, а також волоські горіхи, персики, нектарини та абрикоси. Більшість із них легко вирощувати та давати смачні плоди. Однак, щоб забезпечити рясний урожай, не можна забувати про зрізання цих рослин. Подивіться, як і коли це зробити!

Коли слід обрізати кісточкові дерева?

Плодоносні кісточкові дерева (вишні, сливи, абрикоси та персики) обрізаємо переважно влітку, після збору плодів. Літню обрізку всіх сортів вишні проводять після збору плодів – краще в другій половині липня і серпні. Також у серпні розпочинати обрізку ранніх сортів сливи, абрикоса та персика, а пізні сорти обрізаємо не пізніше першого тижня вересня.

Цікаво  Садові квіти - весняний догляд
фото

Чому ми зрізаємо кісточкові плоди влітку?

Вони заражені бактеріальними та грибковими захворюваннями, причому бактерії та спори поширюються переважно пізно восени, взимку та навесні. Вони заражають рослини через пошкодження кори та рани на пагонах, наприклад, після зрізу. Зараженню сприяє волога погода, яка влітку менш поширена.

Крім того, кісточкові дерева заклеюють рани слизовими речовинами, які дерева не виробляють у період спокою (з пізньої осені до весни).

Цікаво  Лілії гіганти – величезні лілії для саду та горщика
Обрізка кісточкових дерев

Обрізка кісточкових дерев – як ми обрізаємо?

Літня обрізка окремих видів дещо відрізняється, але плодючі дерева (після 4-го року вирощування) обрізають так само. Обрізку проводимо після збору плодів, а мета зрізання:

  • рентгенографія коронки і її опускання
  • видалення гілок, які перетинаються та лежать одна на одній

Щоб знизити крону, вкорочуємо її верхівку над сильною бічною гілкою, а щоб зменшити її ширину, вкорочуємо непотрібні або занадто великі гілки. Бажано проріджувати всю крону (кожні кілька років) – вирізаємо близько 20% гілок у кроні.

Цікаво  Вирощування крокусів в саду

Рани після порізів змащуємо емульсійною фарбою з додаванням фунгіциду (наприклад, Топсин в концентрації 1%) або Фунабен – це полегшує загоєння ран і захищає від проникнення хвороботворних мікроорганізмів.

Дивіться також: Обрізка молодих дерев

Дивіться також: Обрізка молодих дерев весною

Дивіться також: Обрізка плодових дерев навесні

Дивіться також: Обрізка плодових дерев осінню

Прокрутка до верху