Головна сторінка » Полуниця сорти – догляд та вирощування
Полуниця сорти

Полуниця сорти – догляд та вирощування

Полуниця сорти – догляд та вирощування. Смачна, корисна, легка у вирощуванні – мова, звичайно, про полуницю. Це одне з найпопулярніших рослин, які вирощуються в саду або на присадибній ділянці. Як доглядати за полуницею, щоб кожен сезон насолоджуватися смачними плодами? Давайте перевіримо!

Популярні сорти полуниці

Існує понад 2000 сортів полуниці. Залежно від сорту і погодних умов полуниця може з’явитися в продажу навіть в середині травня. Однак неправда, що полуниця плодоносить тільки навесні або на початку літа. Деякі сорти плодоносять навіть в кінці вересня.

Нижче представлені найпопулярніші сорти полуниці.

Ранні сорти полуниці:

 • Вибрант – плоди цього сорту з’являються вже в середині травня
 • Honeoye – плодоносить з червня
 • Крістін – дає рясний урожай і стійкий до хвороб

Середньоранні сорти полуниці:

 • Кент – плодоносить на початку червня, стійкий до сірої гнилі
 • Грандароза – як і Кент, плоди цього сорту полуниці з’являються в червні
 • Elkat – дуже родючий, надзвичайно простий у вирощуванні
 • Дукат – має великі солодкі плоди, чудово підходить для заморожування

Пізні сорти полуниці:

 • Полька – посухостійка, ідеальна для консервації
 • Флоренс – стійкий до морозів, сірої гнілі та борошнистої роси
 • Слева – повторює плодоношення – плодоносить перший раз в червні, повторно в серпні
 • Богота – це один з новітніх сортів полуниці
полуниця

Вирощування полуниці

Садити полуницю просто і дуже приємно, але варто пам’ятати про кілька моментів, таких як вибір сорту, відповідних інструментів, вибір місця та часу посадки. Як садити полуницю?

Інструменти, необхідні для вирощування полуниці

При вирощуванні полуниці вам знадобляться: садова лопата, щоб перекопати ґрунт під культуру, секатор, щоб підрізати коріння розсади, ручна лопата, щоб підготувати місце для розсади, лійка або садовий шланг для поливу. урожай.

Коли садити полуницю

У нас можна садити полуницю практично цілий рік. Однак при посадці у квітні-травні вони будуть давати невеликі врожаї. Бажано посадити полуницю восени, щоб отримати перший урожай наступного сезону. Найбільше плодів сіянці дають на другий і третій рік вирощування. На четвертий рік грядку слід призначити на нове місце.

Ми можемо використовувати насіння або розсаду полуниці – в кожному конкретному випадку слід суворо дотримуватися інструкції виробника щодо вирощування та догляду.

Вибір позиції

Цікаво  Багаторічні садові квіти для ділянки

Завжди садіть полуницю на сонячному місці (це може бути саме сонячне місце в саду). Полуниця також буде добре почуватися в півтіні, але пам’ятайте, що в цій ситуації плоди будуть набагато дрібнішими, ніж у випадку з полуницею, яка дозріває на сонці. Тому краще вирощувати полуницю, наприклад, на південному балконі, який зазвичай є сонячним.

Підготовка субстрату

Полуниця добре росте на родючому та добре дренованому ґрунті. Перед посадкою варто розпушити ґрунт. наприклад, культиватором, а в разі піщаного ґрунту її слід перекопати, додавши компост або перепрілий гній, змішаний з тирсою або хвоєю. Полуниця любить кислий ґрунт з pH 5,5-6,2. Більш кислий ґрунт призведе до жовтизни листя полуниці.

Посадка полуниці

Перш ніж розпочинати посадку полуниці, необхідно видалити бур’яни. Ці рослини конкурують з полуницею і можуть використовувати всі поживні речовини, необхідні для росту молодої розсади полуниці. Полуниця любить рости на піднесених ділянках – перед формуванням лунок варто підготувати грядки висотою до 20 сантиметрів. Така процедура не дасть полуниці стояти у воді під час сильних дощів. Розсаду розміщують на грядці приблизно через кожні 30 сантиметрів один від одного. Розміщувати грядки варто приблизно з інтервалом в 40 сантиметрів.

фото
Полуниця сорти

Догляд за полуницею – що потрібно знати?

Полуниця відносно легка у вирощуванні рослина, але вона також потребуватиме нашої участі в догляді. Бо один саджанець полуниці може рясно плодоносити до трьох сезонів, за ним варто правильно доглядати. Який догляд потрібно піддавати полуниці? До найважливіших належать полив, прополювання та підгодівля полуниці.

Підживлення полуниці

Удобрюємо ґрунт для вирощування полуниці перед закладкою розсади в ґрунт – це так звана стартова підгодівля. Помістивши розсаду в ґрунт, почекайте близько чотирьох тижнів і в цей період тільки поливайте рослини.

Відразу після висадки розсади удобрювати її не варто. Підгодівлю найкраще починати, коли у полуниці з’явиться 3-4 нових листочки. У випадку з полуницею добре підійдуть багатокомпонентні добрива, які забезпечать рослину різними мікроелементами, необхідними для повноцінного росту і плодоношення. При необхідності можна застосовувати й позакореневе підживлення (так зване некореневе підживлення). Ця обробка буде працювати в таких ситуаціях, як пошкодження коренів, надлишок опадів, посуха.

Також вкрай важливо удобрити полуницю після збору врожаю. У випадку з ранніми сортами полуниці таке підживлення проводять на початку серпня – у період утворення бутонів, від яких залежатиме урожай наступного року.

Цікаво  Утеплення будинку пінопластом - покрокова інструкція

Полив полуниці

Полуниця любить рясний полив. Дефіцит води може призвести до дрібного плодоношення рослини або спричинити висихання розсади. Поливати полуницю потрібно вранці або ввечері, щоб сильне сонце не обпекло рослину.

Варто приділити особливу увагу поливу свіжо посадженої полуниці – оскільки у цих рослин ще слабка і погано розвинена коренева система, вони потребують більш частого поливу. Полуниця – як і інші рослини, ми поливаємо її, коли вона потребує. У сухі й спекотні дні рослини необхідно регулярно поливати. Влітку полуницю варто поливати по листю, щоб захистити рослину від сонячних опіків і грибкових захворювань.

Прополювання суниці

Бур’яни конкурують із рослинами полуниці за доступ до води, сонячного світла та мінеральних речовин, що містяться в ґрунті. Тому так важливо прополювати насадження. Обробку слід проводити регулярно, особливо перед посадкою полуниці й в період її росту, найкращі результати досягаються при поєднанні декількох способів захисту від бур’янів – механічного (прополювання грядок), агротехнічного (мульчування).

Мульчування полуниці

Мульчування — один зі способів боротьби з бур’янами. З одного боку, під час посухи мульча захищає полуницю від її наслідків (завдяки шару мульчі вода з ґрунту випаровується значно повільніше), з іншого боку, вона обмежує доступ світла до землі, що робить його більш бур’янам важко рости. Мульчування має ще одну безсумнівну перевагу – запобігає забрудненню плодів.

Як правильно мульчувати? Обробку проводити до цвітіння – краще до кінця квітня або при висадці розсади. Для мульчування можна використовувати пшеничну або житню солому, чорну плівку, кору хвойних дерев. Мульчу і зрізане листя слід видалити після збору врожаю. Непогано буде замульчувати полуницю і взимку – це допоможе захистити рослини від вимерзання. У цьому випадку мульчу слід розсипати по грядках після перших заморозків, але до сходу снігу.

Омолодження полуниці

На одному місці полуницю можна вирощувати три сезони. Перший урожай найслабший, але другий і третій – найбільш рясний. Якщо полуницю залишити на тому ж місці на наступні сезони, то врожайність буде меншою, а плоди дрібнішими. Тому про нові посадки варто задуматися вже на третій сезон. Для цього рослини потрібно викопати із землі, взяти молоді живці на пагони й пересадити на свіжовідведене місце в інше місце саду або ділянки.

Цікаво  Хоста - догляд в саду. Найкраще положення, ґрунт, правила внесення добрив
полуниця
Полуниця сорти

Полуниця – хвороби й шкідники

Полуниця, як і інші городні рослини, піддається впливу шкідників і хвороб. Що загрожує полуниці і як захистити плантацію?

Хвороби полуниці:

 • Сіра пліснява : досить поширена і сіє справжній хаос. Сіра пліснява — це грибкове захворювання, яке вражає культури, які надмірно удобрені азотними добривами, а також посіви, де суниця росте занадто тісно. Волога і холод є сприятливими умовами для розвитку сірої гнилі. Характерними симптомами цього захворювання є гниль плодів і відмирання плодових бруньок. З сірою пліснявою добре впораються професійні фунгіциди.
 • Борошниста роса : Борошниста роса також є грибком. Ознакою захворювання є характерний наліт на плодах і листках полуниці. Появі борошнистої роси сприяють тепло і волога. Спосіб боротьби з борошнистою росою – обприскування фунгіцидами.
 • Вертицильоз полуниці : також грибкове захворювання, яке розвивається при високій температурі й високій вологості. Ознакою захворювання є в’янення рослин. Найбільшої шкоди вертицильоз завдає молодим насадженням першого року. Щоб позбутися від хвороби, слід регулярно видаляти заражені рослини й проводити фунгіцидні обприскування.

Шкідники полуниці:

 • Суничний кліщ: таємно живиться в найдрібніших, ще згорнутих листках полуниці. Зі схованки виходить у березні, висмоктує сік з листя і вражає квіткові бруньки. Результатом його діяльності є чахлі несмачні плоди. Ефективним способом боротьби з цим та іншими шкідниками є обприскування.
 • Малиновий квітконос: цей маленький чорний жук з довгою мордою знищує квіткові бруньки, що знижує врожай плодів.
 • Хмелевий павутинний кліщ: від цього шкідника листя суниці стають тьмяними, жовтими, з нижнього боку з’являється густа павутина.
 • Полуниця відносно легка у вирощуванні рослина. Ми можемо виростити їх на невеликому домашньому городі, на ділянці або в горщиках. Щоб мати рясний урожай, варто знати вимоги до рослини, правильно підібрати сорт, звернути увагу на шкідників і хвороби, регулярно поливати та вносити добрива. Терпіння окупається – завдяки дбайливому догляду ми можемо насолоджуватися власною, корисною та смачною полуницею.

PS Оскільки полуниця є плодовим кущем, правила догляду за нею такі ж, як і за іншими рослинами.

Дивіться також: Вирощування полуниці в домашніх умовах

Прокрутити вгору