Головна сторінка » Садові фіалки – чудові квіти! Як виростити фіалки в саду?
Садові фіалки

Садові фіалки – чудові квіти! Як виростити фіалки в саду?

Садові фіалки – чудові квіти! Як виростити фіалки в саду? Садові фіалки, хоч і невеликі рослини, незмінно радують нас своїми надзвичайно красивими квітками, які у деяких видів ще й запашні. Познайомтеся з найпопулярнішими видами садових фіалок, які вирощуються в наших садах, і їх застосуванням. Огляд видів садових фіалок.

Фіалки – рослини родини Violaceae – одні з найменших рослин, які зустрічаються в садах. Попри невеликі розміри, вони заслуговують на увагу завдяки своїм чарівним квітам. Познайомтеся з видами фіалок, які найчастіше вирощують у наших садах.

Запашна фіалка

Найчастіше культивовані фіалки в Україні включають багаторічну запашну фіалку (Viola odorata), чиї запашні сині, а іноді білі, рожеві та бордові квітки розвиваються разом з листям у квітні. Однак після цвітіння рослини не зникають з клумби, адже їх зелене серцеподібне листя залишається декоративним до кінця сезону.

Цікаво  Садові квіти вербена

Вид має кілька цікавих різновидів, найбільш примітними з яких є:

  • ‘Альба’ з білими квітами,
  • ‘Aurea’ з жовто-зеленим листям,
  • ‘Red Charm’ з темно-рожевими квітами.

Фіалка запашна віддає перевагу затіненим місцям і вологому, багатому гумусом ґрунту. Він абсолютно стійкий до низьких температур і дає рясний самосів. Рослина ідеально підходить для посадки під деревами, в альпінаріях, по краях затінених клумб, біля водойм.

квіти

Метелик фіолетовий

Ще одна цікава фіалка метелик (Viola sororia). Його квітки з’являються на пагонах з квітня по травень і зазвичай мають фіолетовий колір. Фіалка-метелик має такі ж вимоги, як і фіалка запашна, і має кілька цікавих різновидів, зокрема:

  • ‘Веснянки’ з білими крапчастими квітками
  • ‘Variegata’ зі строкатим листям.
Цікаво  Догляд за самшитом - що робити, щоб вони красиво росли?
Садові фіалки

Садові фіалки – фіалка рогата

Іншим культивованим видом фіалки є фіалка рогата (Viola cornuta). На відміну від більшості фіалок, вона зацвітає в кінці травня і цвіте до кінця серпня. Його фіолетові або жовті квіти (у сортів двоколірні) дуже декоративні й мають інтенсивний аромат. У нашому кліматі фіалка рогата – дворічна рослина. Він має подібні вимоги до попереднього виду, але віддає перевагу більш сонячним місцям.

квіти

Триколірна фіалка

У садах також іноді можна зустріти фіалку триколірну (Viola tricolor), з біло-жовто-пурпуровими квітками, хоча це дворічна рослина рідко культивується. Вид дуже стійкий і в залежності від строку посіву може цвісти з травня до осені.

Цікаво  Жовті садові квіти - топ 20 жовто квітучих рослин
Садові фіалки

Фіалки садові – братки садові

Більшість фіалок є невеликими рослинами, але одна з них, яку в народі називають анютиною садовою (Viola< /span>), дивує красою і розміром своїх квітів. Рослина є гібридом, отриманим від непоказної триколірної фіалки й має безліч декоративних сортів. Погано переносить морози й вимагає родючого, багатого гумусом, постійно вологого ґрунту, але може рости як у півтіні, так і на сонці. Квітки братків розвиваються ранньою весною (вже в березні) і залишаються на пагонах до кінця травня. Також рослини повторюють цвітіння в кінці літа. Завдяки своїм великим і привабливим квітам братки садові є чудовою підстилковою та контейнерною рослиною.

Дивіться також: Квіти дельфініум – вирощування, сорти й розміщення в саду

Прокрутка до верху