Головна сторінка » Садові квіти хоста – куди посадити хости
Садові квіти хоста

Садові квіти хоста – куди посадити хости

Садові квіти хоста – куди посадити хости. Хости, також відомі як хости, є дуже популярними садовими рослинами. Своєю популярністю вони зобов’язані довголіттям, скромною вимогливістю і надзвичайною декоративністю листя. Їх можна висаджувати в різних місцях і складати з іншими рослинами.

Чому варто садити хости в саду?

Ми часто зустрічаємо фанкі під латинською назвою – Hosta. Ці рослини цінуються в першу чергу за декоративність листя. Вони дуже різноманітні за розміром, формою, текстурою, іннервацією та кольором. Це типові довговічні багаторічники, які дуже добре пристосовуються до нових місць існування. Посадивши один раз, вони будуть рости на одному місці протягом багатьох років. Щороку вони утворюють купи листя, які з часом перетворюються на великі пні.

Вони мають дуже широкий спектр використання в саду. Висаджують як самостійні рослини, в групових посадках або як фон для інших рослин.

  • Вони найкраще ростуть на родючому, компактному та водопроникному, але постійно злегка вологому, злегка кислому ґрунті (pH близько 6,0).
  • Більшість видів і сортів віддають перевагу вологим і тінистим місцям, де їх декоративне листя має найгарніше забарвлення.

Де садити хости?

Розсіяне сонячне світло, що пропускається крізь гілки дерев – це ідеальні умови для хост. Під кронами дерев, на землі, сонячні промені, проходячи крізь листя, створюють щільний візерунок, який рухається разом із сонцем, що мандрує по небу. У цьому середовищі хости отримують як тепле сонце, так і прохолодну тінь. Саме в таких умовах найкраще розвивається більшість видів і сортів хост.

Цікаво  Гребінець півня прикрасить ваш будинок і сад.

Хости, що ростуть під деревами та кущами, конкурують з більш високими рослинами за воду та поживні речовини. Якщо вони ростуть під деревами з великою неглибокою кореневою системою, наприклад, кленами (Acer), вербами (Salix), ялинами (Picea) або модринами (Larix), їх слід систематично поливати та удобрювати.

Садові квіти хоста

Садові квіти хоста – для сонця

Зараз виведено досить багато сортів, які з успіхом можна висаджувати на сонячних місцях. До них належать, наприклад, Hosta fortunei ‘Aureomarginata’ або Hosta plantaginea та її різновиди, такі як ‘Royal Standard’ або ‘Sum & Substance’.

Однак занадто інтенсивне сонце все одно спричинить опіки листя хости та загибель рослин у результаті надто швидкої втрати води.

  • Хости з синім листям найбільш схильні до опіків листя в результаті сонячних променів, тому їх не можна садити під палюче сонце.
  • Хостам на сонячних місцях потрібен постійно вологий ґрунт, щоб вони могли відновити втрату води в результаті сильного випаровування через листя. Грунт на сонячному місці повинна мати більшу домішку торфу і компосту, тому що ці добавки добре утримують вологу в ґрунті. Також необхідно замульчувати ґрунт, щоб захистити її від надмірного випаровування.
  • Колір листя хост на сонці буде зовсім іншим, ніж у рослин в затінених місцях – жовті хости будуть майже білими, а блакитні – більш зеленими.
Цікаво  Весняна обрізка дерев - перевірте, як обрізати дерева та кущі!

Хости в тіні

У місцях, де мало сонця, слід висаджувати тільки види, які добре переносять сильне затінення. Це місце зазвичай досить вологе і тому сприйнятливе до грибкових захворювань. У повній тіні, де сонце не досягає землі, добре ростуть лише мохи та гриби.

фото

Використання функцій в саду

Хости серед хостів

Хости дуже різноманітні рослини – ми розрізняємо великі й маленькі, високі й низькорослі. Завдяки декоративному листю різного кольору (зеленого, жовтого, синього, смугастого) вони надзвичайно привабливі. Тільки з цими рослинами можна створити клумби, і ці місця будуть привабливі.

Кількість видів і сортів хости дуже велика – рід Хоста налічує 40 видів і понад 1000 сортів, тому вибрати відповідні рослини іноді буває дуже складно. Однак варто підбирати рослини так, щоб вони контрастували один з одним за формою, фактурою, жилкуванням або кольором листя. Не переборщіть з кількістю сортів, бо можна отримати ефект строкатості – 3-5 хост на 1 м 2 цілком достатньо.

Цікаво  Квіти садові - найпопулярніші баготорічники

Садові квіти хоста – та однорічні рослини

Серед однорічних рослин також обираємо ті, що добре розвиваються в тіні: імпатієнс валлеріана (Impatiens walleriana), постійно квітуча бегонія (Begonia semperflorens).

Садові квіти хоста

Хости серед цибулинних рослин

Навколо хости варто посадити цибулинні, які рано зацвітають, створюючи ідеальне сусідство для листя хости, що розвивається. Навколо більших хост варто висаджувати: тюльпани (Tulip), гіацинти (Hyacinthus), нарциси (Narcissus), навколо дрібніших: крокуси (Crocus), кукурудзи (Scilla), нарциси ( Eranthis). Цибулини й хости можна висаджувати навіть під дуже розлогими деревами, тому що в період цвітіння цибулинних рослин дерева ще без листя, тому вони не змагаються за світло.

Садові квіти хоста – серед багаторічників

Також хости можна поєднувати з тіньолюбними багаторічниками, такими як: бадан серцелистий (Bergenia cordifolia), незабудка лісова (Myostis sylvatica), папороті, барвінок звичайний (Vinca minor), плющ звичайний (Hedera helix), лілія. долинної (Convallaria majalis), кнідар лісовий (Aruncus sylvestris), таволги (Astilbe).

Дивіться також: Квіти садові багаторічні для сонячних місць.

Прокрутка до верху