Головна сторінка » Вазони які швидко ростуть
Вазони які швидко ростуть

Вазони які швидко ростуть

Вазони які швидко ростуть. Мрієте про домашні джунглі, повні великих густих екземплярів? Не любите тижнями чекати на новий аркуш? У нас є цілих 7 (а може навіть більше) рекомендацій щодо кімнатних рослин, які дуже швидко ростуть! Серед них:

Папороть із цікавою текстурою листя, тобто Microsorum crocodyllus
сингонія, яку ви можете вирощувати в будь-якій формі – на кілку, як ампельні рослини або у вигляді куща
калатея з величезним листям
пишні кактуси джунглів, чия зачіска чудово виглядає в макраме
швидкорослі матки, вони ж трійні
і, звичайно, швидкорослі ліани, тобто рафідофора, монстера, сциндапсус і багато іншого!

Microsorum crocodyllus – велика і швидкоросла папороть

Вазони які швидко ростуть

Першою пропозицією щодо швидкорослої рослини є Microsorum crocodyllus – красива папороть із виразною текстурою листя. Його додаткова перевага в тому, що це безпечна для тварин рослина. Серед папоротей ви знайдете багато екземплярів, які безпечні для кішок і собак і швидко ростуть. Проте Microsorum crocodyllus — це папороть, про швидке зростання якої наші клієнти найчастіше повідомляють нам, тому ми передаємо цю рекомендацію!

Microsorum crocodyllus догляд

Як доглядати за цією папороттю з крокодилоподібними великими листками? Microsorum crodyllus – рослина, яка швидко росте, але, звичайно, їй потрібні відповідні умови. Кращим субстратом буде водопроникний, але при цьому зберігає вологу – доречним буде додавання кокосового волокна, а також велика домішка перліту або інших розпушувачів. Однак пересаджувати цю папороть відразу після покупки не варто – він деякий час зможе впоратися в виробничому субстраті.

Мікросорум крокодил, як і інші папороті, потребує підвищеної вологості повітря. 50-60% достатньо, але волога ванна з вікном буде майже як природні умови! У дуже сухих квартирах варто придбати зволожувач повітря, щоб листя не пересихали. Для поливу використовуйте відстояну і/або фільтровану воду – папороті чутливі до мінералів, що містяться у водопровідній воді. Також слід пам’ятати, що не можна переливати рослину – хоча папороті люблять більш вологий субстрат, вони не люблять рости на постійно мокрому ґрунті. Варто приділити трохи часу догляду за цією рослиною, і воно неодмінно винагородить вас – листя мікросорума може досягати до метра в довжину!

Вазони які швидко ростуть – сингоніум, чемпіон серед швидкорослих рослин!

квіти

Ще одна рослина, яка може рости дійсно дуже швидко – сингоніум. І це не тільки сингоніум білий метелик, але, напевно, всі сорти сингоніуму є швидкорослими рослинами! Навіть якщо ви купите невелику рослину в 6-сантиметровому горщику, ви швидко помітите, що коріння виходять з дна, і рослині потрібен набагато більший горщик. Сингонії можуть буквально пускати лист за листом, і вирощувати їх можна в будь-якій формі. Вони чудово підходять для підвішування, але їх також можна тримати на кілку або регулярно обрізати, щоб зберегти форму куща.

Цікаво  Кімнатні квіти для зайнятих людей

Вазони які швидко ростуть – як доглядати за сингоніумом?

Не хвилюйтеся, що нижнє листя засохне – це нормально, що рослина іноді відкидає найстаріші листки. Однак вони також можуть пожовтіти від надмірного або недостатнього поливу. Субстрат для сингоніума повинен просихати між поливами, але залишати його в такому стані надовго не можна – листя швидко почнуть фарбуватися в солому.

Що стосується положення – вітаються місця з доступом розсіяного сонячного світла, наприклад, біля східного вікна. Занадто сильне, пряме світло може призвести до опіків на тонких листках рослини, і забарвлення листя буде набагато менш інтенсивним.

Сингонії є природними мешканцями тропічних лісів, тому вдома також варто спробувати підвищити вологість повітря. Приблизно 50% достатньо, але, звичайно, ви можете зробити більше.

Сингонії також дуже легко розмножувати – пишні рослини можна просто розділити при пересадці, але живці пагонів також легко приживаються. Просто зріжте рослину нижче вузла (тобто місця, де росте ніжка) і помістіть у воду з активованим вугіллям або вологий мох.

Іноді буває так, що сингоніум не розпускає листя самостійно – можна обережно розгорнути листя або збільшити вологість повітря.

Вазони які швидко ростуть – калатея – сорти з великим листям

Вазони які швидко ростуть

Третій варіант – прекрасна Калатея Варшевицького з великими оксамитовим листям. Листя стає дуже густим. Це, мабуть, найдостойніший сорт серед калатей і чудово підійде як зірка вітальні, де погляди всіх гостей будуть прикуті тільки до нього! Інші сорти калатеї, листя яких може бути дуже великим, включають Calathea orbifolia з великими круглими листками або Calathea ornata Sanderiana, у якої темніші листя, прикрашені рожевими смугами.

Пам’ятайте, що у калатеї нові листочки завжди виходять у вигляді трубочки й спочатку набагато світліше попередніх.

Як доглядати за калатеей, щоб вона швидко росла?

Що стосується розташування, то калатеї категорично не підходять дуже світлі місця – краще вибрати напівтіньове місце, на яке не потрапляють прямі палючі сонячні промені. Про підвіконня та компанію гарячих вікон, мабуть, не може бути й мови. Всі рослини маранти є любителями високої вологості повітря – тут мінімальна вологість повітря повинна бути 60%, і вони із задоволенням будуть рости й вище. У сухих квартирах варто придбати зволожувач повітря, щоб ваша рослина росла не тільки швидко, але й здоровою! Без зміни кольору та сухих кінчиків.

Цікаво  Гузманія (Guzmania) Догляд вдома

Як і папороті, калатеям потрібен пухкий і вологомісткий субстрат. У Jungle Boogie ви знайдете наші власні суміші субстратів, присвячені марафону та калатеї. При поливі калатеї обов’язково використовуйте кип’ячену та/або фільтровану воду кімнатної температури. Це рослини, які навіть більш чутливі до жорсткої води, ніж папороті, і можуть відреагувати на неправильний полив плямами на листі. Між поливами ґрунт повинен трохи підсихати, але ні в якому разі не пересихати.

Паличник (рипсаліс) – король верхніх частин джунглів

квіти

Паличники, або рипсаліси, — рослини в горщиках, які в природі ростуть на гілках дерев, тобто у верхній частині тропічних джунглів. Удома вони також можуть допомогти нам використовувати простір під стелею – в підвісному макраме, на високих шафах і полицях. Якщо забезпечити паличці багато розсіяного світла, проникний субстрат і високу вологість повітря, то її зростання буде справді дивовижний! Обприскування дрібним туманом рано вранці або ввечері також сприяє швидкому росту. За правильний догляд палички нагороджують вас численними молодими пагонами, які спочатку мають соковитий світло-зелений колір.

Вирощуючи паличників, слід пам’ятати, що не можна їх перезволожувати – вони можуть відреагувати на надлишок води загниванням як коренів, так і цих красивих довгих пагонів. Цю горщикову рослину варто якомога швидше після покупки пересадити на водопроникний субстрат – суміш для епіфітів або кактусів і сукулентів. Ще один важливий крок – регулярний огляд пагонів паличників – борошнисті червці особливо люблять цю рослину. Найкраще виявити їх на ранній стадії інвазії, оскільки пізніше видалення може бути складним! І ми не хочемо, щоб шкідники заважали цій рослині розвивати пишне волосся.

Вазони які швидко ростуть – трилистник – найшвидше зростаюча рослина з усіх відомих нам

Вазони які швидко ростуть

І ми зовсім не перебільшуємо! Якщо ми даємо рослині багато сонця, не пересушуємо і не поллємо, воно дуже швидко збільшиться вдвічі. Хоча саму трилистку треба пересаджувати:) Найкраще додавати її в суміш для трилисток ! Тобто такий, який не надто швидко висихає, а розпушується піском і перлітом.

Цікаво  Кімнатні вазони які люблять тінь

Як доглядати за трійнею, щоб вона стала швидкоросла рослина?

Триплети – легко вирощувати рослини, але варто забезпечити їм відповідні умови, щоб вони росли швидко і щасливо. Вони не люблять, щоб вода залишалася на листках, тому ми рекомендуємо поливати їх знизу, тобто занурюючи горщик у миску з теплою водою на кілька хвилин. Наступну порцію води слід вводити лише тоді, коли субстрат повністю висохне. Навесні та влітку не забувайте вносити регулярні дози добрив, бажано з високим вмістом калію. Навесні й влітку, коли нічні температури вище нуля, ми можемо поставити нашу трійню на балкон. Там воно ще швидше розростеться! Однак пам’ятайте, що привчати рослина до цього потрібно поступово і не виставляйте його відразу на палюче сонце.

Rhaphidophora tetrasperma – швидкоросла і проста у вирощуванні рослина

квіти

Останнім пунктом у нашому списку швидкорослих кімнатних рослин є Rhaphidophora tetrasperma! З одного саджанця ви швидко отримаєте справжнього монстра – рослину, яка дає безліч нових вічок і сама потовщується.

Рослини монстера схожі на рафідофору. І Monstera deliciosa (тобто Monstera з дірками), і Monstera Monkey Mask також добре підійдуть як великі або швидкорослі рослини з великими амбіціями! На форумах ми бачимо багато записів, де любителі рослин хваляться, що кілька років тому купили маленький саджанець монстери без кісточки, а сьогодні це справжній монстр. Варто дати цим рослинам багато сонця і кокосовий кол, і вони неодмінно здивують нас своїм зростанням.

Що ми можемо зробити, щоб на нашій рафідофорі чи монстері не з’явилися грибкові плями, не пожовтіли й не спричинили проблеми? Насамперед пересадити в пухкий ґрунт! Додавання перліту, кокосової стружки й кори дасть коріння більший доступ кисню, а саму рослину буде важче поливати. Наш чудовий субстрат ідеальний. Пам’ятайте також, що поливати рослину потрібно тільки тоді, коли ґрунт майже повністю просохне на всю глибину.

Scindapsus pictus Trebie та інші швидкорослі ліани

Вазони які швидко ростуть

Багато ліан, в т.ч Сциндапсус строкатий, епіпремнум золотистий, епіпремнум золотистий, філодендрони лазячі, філодендрони миканські – це рослини, які легко вирощувати й ростуть дуже швидко! Якщо ми хочемо мати велике листя, ми можемо направляти ці ліани вздовж опори. наприклад, кокосовий стейк. Однак ми можемо так само легко дозволити їх пагонам вільно звисати – і вони створять красиву зелену гірлянду!

Дивіться також: Лаванда кімнатна рослина

Прокрутити вгору