Головна сторінка » Кімнатна рослина лілія – вирощування лілій в горщику
Кімнатна рослина лілія

Кімнатна рослина лілія – вирощування лілій в горщику

Кімнатна рослина лілія – вирощування лілій в горщику. Лілія – надзвичайна квітка, яка, окрім суто естетичних вражень, містить у собі повний спектр символіки. Він був відомий протягом століть у Китаї та Японії та в стародавній Європі, де він означав чистоту та виконання.

Однак для християн він став символом невинності та любові, і донині функціонує як марійський символ. Це досить вибаглива рослина, яка потребує часу та уваги, але винагороджує вас своїм дивовижним зовнішнім виглядом та приємним запахом. Як правило, лілія – ​​садова рослина, але деякі сорти можна вирощувати як горщики.

Лілія як кімнатна рослина

Азіатсько-лілійно-низький. Вирощування лілій в горщиках можливо в основному для карликових або відносно низькорослих сортів, бо високі види можуть пошкодитися від падіння або зламу пагонів. Визначаючи, які сорти підходять для цього, ми повинні в першу чергу згадати сорти лілій, які є азіатськими гібридами, такими як Admiration, Orange Pixie або Reinesse, і східні гібриди, такі як Mr Ruud і Little Pink.

Цікаво  Кімнатні рослини хлорофітум - найважливіша інформація

Якщо говорити про ідеальний горщик для лілій, то він повинен бути близько 30-40 см у висоту, тому що цибулини цієї рослини вимагають глибокої посадки. На дно горщика насипте тонкий шар субстрату, потім помістіть цибулини верхівками в сторони й заповніть горщик субстратом, що залишився. Таким чином лілії забезпечується міцне коріння і красивий зовнішній вигляд рослини.

Ідеальне місце для лілій вдома

Перші кілька тижнів після посадки лілії в горщик ми зберігаємо її в досить прохолодному і не обов’язково світлому приміщенні, щоб вона могла розвинути потужну кореневу систему. Після закінчення цього часу важливо поставити горщик з ліліями, наприклад, на сонячне підвіконня, де температура вища (приблизно понад 20 градусів Цельсія).

Цікаво  Кімнатні квіти з назвами

Ці умови забезпечать красиве забарвлення квіток і листя і запобіжать надмірне витягування пагонів. Однак пам’ятайте, що лілія не повинна піддаватися впливу прямих яскравих сонячних променів, оскільки це може пошкодити або спалити рослину. Найкраще правило при пошуку ідеального місця для цієї рослини — тримати квіти на сонці, а коріння — у тіні.

квіти

Як поливати й удобрювати лілії?

Поливати лілію не складно і не складно, потрібно лише пам’ятати про постійну вологість ґрунту рослини. Тому досить регулярно поливати лілію, щоб забезпечити їй ідеальні умови для зростання. Своєю чергою, підживлення також слід застосовувати систематично, але в невеликих кількостях. Тут можна використовувати добриво для цибулинних і квіткових рослин. Є один виняток: якщо добриво вноситься під час посадки лілії в горщик, то не потрібно удобрювати решту сезону.

Цікаво  Кімнатні квіти антуріум догляд

Коли відбувається цвітіння?

Період цвітіння лілій становить близько 2-3 місяців або від 2 до 6 місяців для східних сортів. Цвітіння зберігається близько 2-3 тижнів. Щоб продовжити їм життя, ви можете видалити пильовики або цілі тичинки, щоб уникнути запилення. Після того, як рослина відцвіте, полив слід обмежити.

Виростити лілії в горщику не складно, хоча це відносно вибаглива рослина. Він дарує естетичне враження і є ідеальною прикрасою для квартири чи будинку. Крім того, завдяки своїй символіці, це цікава рослина з цікавою історією.

Дивіться також: Квітка лілії – шкідники та хвороби

Прокрутка до верху