Головна сторінка » Кімнатні рослини азалія
Кімнатні рослини азалія

Кімнатні рослини азалія

Кімнатні рослини азалія – в горщику декоративний кущ, який своєю красою покращить настрій у холодні осінні та зимові місяці. З цього посібника ви дізнаєтеся, як доглядати за рослиною: яке положення вибрати, коли поливати й що робити, коли азалія в’яне або опадає листя.

Сорти азалії для вирощування в горщику

Якими сортами азалії можна прикрасити квартиру? Найчастіше культивують два види :

 • Азалія японська в горщиках (Azalea japonica),
 • Азалія індійська (Azalea indica).

Окремі сорти азалії, вирощувані в домашніх умовах, відрізняються як формою і забарвленням квіток, так і періодом цвітіння. Крім того, ці рослини можна обрізати, щоб надати їм вишуканої звички. З регулярністю, через кілька сезонів, кущ буде приймати форму піраміди або кулі (горшкова азалія на штамбі – форма, яку можна купити в магазині або виростити самостійно). Азалія в горщиках також підходить для бонсаю.

Зверніть увагу, що вибираючи конкретні варіанти, ви можете насолоджуватися красою квітів практично цілий рік ! Коли зацвітає горщикова азалія? У випадку з найпопулярнішими сортами рослина робить перерву лише на святкові місяці (червень і липень).

Щоб як можна довше насолоджуватися красою азалії, перед покупкою зверніть увагу на стан рослини. Виберіть екземпляр з темно-зеленим, блискучим листям, без плям і зміни кольору. Якщо, окрім розвинених квіток, у нього ще є численні бутони, то він буде цвісти багато тижнів.

Уникайте покупки зів’ялих рослин з опалим листям і квітами або з ознаками зараження шкідниками. На щастя, знайти гарний екземпляр не становить серйозної проблеми, тому що багато магазинів пропонують цю «зимову красуню» – так часто називають азалію в горщиках.

Цікаво  Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста

Догляд за азалією в горщиках

Догляд за азалією в горщиках включає кілька важливих елементів. Оскільки це досить примхливий чагарник, до нього варто добре підготуватися.

Яку посаду вибрати?

Азалії потрібна позиція зі специфічними властивостями, хоча й легкодоступна. Найголовніше, позиція повинна бути:

Кімнатні рослини азалія
Кімнатні рослини азалія
 • Яскраве з розсіяним світлом (наприклад, на вікні, закритому шторою, взимку на півдні, а влітку і навесні на півночі чи сході),
 • прохолодно (оптимально 10-12°C; якщо такої температури досягти неможливо, намагайтеся не перевищувати 18°C),
 • трохи далі від протягів,
 • при підвищеній вологості повітря (азалію можна тримати на підставці, наполовину заповненій галькою і водою).

Кімнатні рослини азалія – надра

Субстрат повинен бути постійно вологим і кислим (pH 3,5-4,5). Найкраще використовувати спеціальний ґрунт для азалій або інших ацидофільних рослин, багатий торфом, який можна купити в садовому магазині.

Перебільшення

Коли азалія відцвіте, її варто пересадити в горщик на 1-2 розміри більше попереднього. На дно покладіть шар дренажу. Молоді кущі потребують такої обробки щороку. Для старих рослин достатньо пересаджувати кожні 2-3 роки (коли коренева грудка заповнить горщик).

Обрізка

Обрізайте пагони азалії після того, як вони відцвітуть. Можна видалити стирчать в сторони нарости, які порушують бажану форму куща. Своєю чергою, прищипування верхівок загущує крону. А якщо кущ оголився знизу, можна вкоротити всі гілочки.

Цікаво  10 найкрасивіших кімнатних рослин

Кімнатні рослини азалія -полив

Азалія не любить ні пересихання (квіти й молоді пагони в’януть), ні затоплення (коріння загнивають). Вода для поливу повинна бути м’якою, тобто бажано кип’яченою й охолодженою. Не обприскуйте квіти, тому що вони можуть злипнутися і втратити свій гарний колір. Якщо субстрат висох, і азалія в горщику втрачає листя та квіти, помістіть її приблизно на годину в миску з водою. Коли земля в горщику просочиться, вийміть її й позбавтеся від зайвої рідини. Втрата листя також може бути симптомом невдало вибраного положення.

Запліднення

Підгодовувати горшкові азалії потрібно кожні 2-3 тижні. Для цього підійде добриво для азалій або квітучих рослин. Цю операцію слід проводити після поливу рослини, ні в якому разі не на сухому субстраті.

Кімнатні рослини азалія – догляд після цвітіння рослини

Регулярно видаляйте відцвілі квіти (обережно обриваючи пальцями), щоб не обтяжувати рослину зайво. Коли азалія повністю відцвітає, вона переходить у стан спокою. Варто перенести в більш прохолодне приміщення і трохи скоротити полив (але не допускати пересихання субстрату). Це також хороший час, щоб обрізати його.

квіти

На літні місяці можна висадити азалію в сад, помістивши її в затінене місце (наприклад, під деревом). Потім весь горщик потрібно помістити в яму і засипати торфом або корою. В кінці вересня перемістіть рослину всередину, стежачи, щоб воно не зазнало термічного удару – тоді воно втрачає квіти й листя (бажано при кімнатній температурі 10-15 ° C). Азалії, за якими доглядають у такий спосіб, повинні знову зацвісти через кілька тижнів.

Цікаво  Традесканція кімнатна рослина

Які хвороби й шкідники загрожують азалії?

Найчастіше проблеми з квітами й листям азалії викликані неправильним доглядом (неправильний полив або невідповідне положення). Однак, як і будь-яка рослина, азалія в горщиках також має своїх природних ворогів, тобто хвороб і шкідників.

 • Напад шкідників вимагає обприскування. Листям живляться попелиці, личинки кібітника азалії (молі), комахи й борошнистий червець рододендрона. Суничний довгоносик можна виявити на молодих рослинах або під землею. З іншого боку, павутинні кліщі (крихітні, схожі на кліщів) павутинні кліщі нападають, коли в кімнаті занадто сухо й жарко.
 • Сіруватий наліт може свідчити про грибкове ураження. В цьому випадку азалію необхідно кілька разів обприскати фунгіцидом.
Кімнатні рослини азалія
Кімнатні рослини азалія

Час для кількох слів підсумку. Що потрібно пам’ятати про азалії? Усю найважливішу інформацію підсумовано у короткому списку нижче.

Азалія в горщиках – короткий догляд:

 • Положення – світле, прохолодне,
 • полив – підтримуючи ґрунт злегка вологим,
 • підживлення – 1 раз у 2-3 тижні,
 • після цвітіння – обрізка й обмеження поливу.

Як бачите, попри те, що горщикова азалія – рослина дещо примхлива, правильний догляд за нею відплатить вам прекрасними квітами. Якщо ви хочете успішно вирощувати азалію, розподіліть окремі етапи догляду протягом року. Завдяки цьому ви будете насолоджуватися красою цього східного чагарнику навіть багато років!

Дивіться також: Кімнатні квіти фікус

Прокрутка до верху