Головна сторінка » Квітка антуріум (Anthurium). Догляд і полив
Квітка антуріум

Квітка антуріум (Anthurium). Догляд і полив

Квітка антуріум – хіба може бути щось прекрасніше подарунка великого серця? Його символом є квітка антуріум, красивий і набагато витриваліший за інші. У природі антуріуми населяють крони дерев від Мексики до Панами. Вони мають уподобання, подібні до орхідей

Антуріум (Anthurium) – тропічний, вічнозелений і довговічний багаторічник. Листя овальної або серцеподібної форми, блискучі. Квітки зібрані в колбу, біля основи якої росте яскраво забарвлена ​​оболонка суцвіття (спата). Рослина в горщику і вирощується в теплиці на зрізку. Вони можуть стояти у вазах понад місяць. Однак рослини, що досягають у висоту 50-90 см, чудово підходять як кімнатні квіти. Багато таких сортів є гібридами антуріума Андре і більш дрібних видів.

Догляд за антуріумом

Субстрат для антуріума

Повітряний, з великою кількістю волокнистого торфу і компостованої кори, постійно злегка вологий з pH 4,5 – 5,5.

Квітка антуріум

Де посадити антуріум

Найкраще місце з великою кількістю розсіяного світла і вологим повітрям, з температурою близько 22°C вдень і 16°C вночі.

Квітка антуріум – підживлення


У весняно-літній період удобрюйте багатокомпонентним добривом у концентрації, що в три рази нижче рекомендованої.

Догляд за листям

Листя регулярно промиваємо вологою серветкою. Ми поліруємо кожні 8 тижнів.

Антуріум, азалія, бегонія, кротон – красиві, але отруйні кімнатні квіти

Цікаво  Кімнатне садівництво

Цікаві види антуріума

Антуріум садовий (A. hortulanum) – гібриди, отримані від A. scherzerianum, листя вузько ланцетні, довжиною 15-30 см, на ніжках 10 см, знизу світліше, качан зазвичай закручений, лопатка біла, жовтувата, рожева, а в червоних відтінках також двоколірні. Антуріум Андрего (A. andreanum) – серцеподібні, блискучі листя на довгих і жорстких ніжках, жовтувато-біла лопата, пряма або злегка зігнута, серцеподібна лопатка, блискуча, яскраво-червона. Антуріум Шерцера (A. scherzerianum) – листя прямостійні, ланцетні, шкірясті й темно-зелені, помаранчеві або жовті, лопатка скручена, лопатка овальна, яскраво-червона.

Квітка антуріум – як виглядає?

Велика, м’ясиста «пелюстка» антуріума Андре (Anthurium andreanum) являє собою лист, перетворений на різнокольорову оболонку. Він росте під квітковим качаном, який виглядає набагато скромніше. Але саме цьому «хвостику» рослина зобов’язана своєю назвою: латин від грец. anthos – квітка й oura – хвіст, його англійський відповідник – tailflower що зустрічається у фаховій літературі – kitnia (від kity). «Пелюстка» нагадує серце, яке вміє рахувати, багатьма, шириною близько 20 см. Зазвичай він інтенсивно червоний або рожевий, тому не дивно, що став символом любові.

Кращі квіти для ванної кімнати

Цікаві сорти антуріума

Антуріуми також мають елегантні білі сорти та більш екстравагантні фіолетові, коричневі, жовті або двоколірні сорти та ті, що мають подвійну оболонку, тому що вони такими є. Стебло, на якому вони підіймаються, іноді досягає метра в довжину. Цих гігантів вирощують на зрізання. Вони можуть стояти у вазах понад місяць. Однак рослини, що досягають у висоту 50-90 см, чудово підходять як кімнатні квіти. Багато таких сортів є гібридами антуріума Андре і більш дрібних видів. Квартири також прикрашають, хоча значно рідше, антуріумом Шерцера (A. scherzerianum), що досягає 40 см у висоту. Має подовжені квіткові оболонки (як і листя) і грайливо закручені качани. Їх форма асоціюється з рожевими птахами, звідси народна назва рослини – квітка фламінго. Решта видів, а всього їх кілька сотень, вони утворюють не дуже значні піхви, тому їх не культивують. Є лише кілька винятків, які цінуються за листя з красивим малюнком жилок, наприклад, A. magnificum.

Цікаво  Все про кімнатні квіти

Скільки часу цвіте антуріум?

У домашніх умовах вони цвітуть безперервно цілий рік, і кожна квітка залишається красивою протягом декількох місяців.

Квітка антуріум – хвороби

Найпоширенішими хворобами й шкідниками, які атакують антуріум, є борошнистий червець, щитівка, щитівка.

Полив антуріума

Антуріум любить високу вологість повітря. Навесні й влітку обприскують щодня, взимку 1-2 рази на тиждень. У спекотні дні ставимо горщик на підставку з мокрою галькою.
Навесні й влітку рясно поливають м’якою водою, не менше двох разів на тиждень, щоб ґрунт був постійно вологим. Взимку поливаємо раз на тиждень.

Цікаво  Юка домашня в горщиках - догляд і вирощування

Вирощування антуріума

У домашніх умовах можна виростити антуріум Андреанум з великими червоними, рожевими, а у деяких сортів і зеленими суцвіттями. Але Anthurium Scherzerianum легше вирощувати, і він має менші, зазвичай червоні квіти, які дають багато квітів. Вони дуже довговічні. Рослину можна розташувати в 1,5-2 м від вікна, любить кімнатну температуру.

Квітка антуріум – розмноження

Розмноження антуріума здійснюється шляхом відділення сильних відростків. Поділ рослин II-III. Висівають насіння відразу після збору.

Пересадка антуріума

Щороку або раз на два роки (A. scherzerianum), взимку. Підстава рослини має бути на 5 см вище краю горщика, а стирчать коріння потрібно прикрити мохом.

Квітка антуріум – грунт для антуріума

Грунт повинен бути водопроникним і повітропроникним, це може бути суміш для вирощування орхідей, що містить: не повністю розклалося листя, верховий торф, мох сфагнум, деревне вугілля, подрібнений пінополістирол і цегляний щебінь або підстилку з хвойних порід. pH 4,5-5,5. Повне, розсіяне світло, не пряме. Оптимальна температура вдень 20-22°C, вночі 16°C (нічна температура істотно впливає на цвітіння). Мінімальна температура взимку: 15°C.

Дивіться також: ТОП – 10 кращих квітів для спальні – що вибрати?

Прокрутка до верху