Головна сторінка » Пахучі лілії – які сорти лілій найбільше пахнуть?
Пахучі лілії

Пахучі лілії – які сорти лілій найбільше пахнуть?

Пахучі лілії – які сорти лілій найбільше пахнуть? Лілії – одні з найкрасивіших квітів, які можуть додати шарму та кольору будь-якому саду. Однак, що більш важливо, багато сортів лілій мають чудовий аромат, який може наповнити весь простір своїм чудовим ароматом. У цій статті ми зупинимося на різновидах запашних лілій і розглянемо, які з них найбільш ароматні.

Одним із найсильніших сортів лілій є східні лілії, які створюють інтенсивний солодкий аромат. Східні лілії бувають багатьох різновидів, і кожна з них має свій унікальний аромат. Деякі з них більш інтенсивні, а інші більш делікатні, але всі вони дуже красиві й, безумовно, ароматні.

Такі сорти, як Baferrari, Brasilia, Casa Blanca, Dizzy, Emani, Gomera, Hachi, Hocus Pocus, Josephine, Lovely Day, Pink News, Primrose Hill, Red Dawn, Santander, Scorpio, Sheila, Siberia, Sorbonne, Stargazer, Tarrango, Signum, Viviana і Willeke Alberti – лише одні з найкрасивіших і популярних сортів східних лілій. Їх аромат можна схарактеризувати як чуттєвий і солодкий, а деякі сорти мають квіткові або пряні нотки.

Сорти східних махрових лілій, такі як Катання на сноуборді, Accolade, Polar Star, Double Surpise, My Wedding і серії Lotus мають схожий на східні лілії солодкий аромат, але трохи екзотичний аромат. Східні махрові лілії – це різновид лілій, квітки яких відрізняються надзвичайною густотою і великою кількістю пелюсток, тобто вони не мають пиляків і квітки тримаються довше. Ці сорти часто використовуються у весільних букетах і прикрасах.

Пахучі лілії

Трубчасті лілії — ще один популярний сорт із сильним характерним ароматом. Такі сорти, як African Queen, Golden Splendor, Pink Perfection, Regale, Regale Album, Orange Planet, Pink Planet, White Planet і Yellow Planet, мають великі квіти у формі труби з інтенсивним ароматом. Їх аромат дуже сильний і в ньому домінують квіткові ноти. На нашу думку, лілії трубчасті мають найкрасивіший і насичений аромат. Їх квіти великі й вражаючі, а чашечки мають характерну трубчасту форму, що робить їх дуже декоративними ліліями.

Цікаво  Садові квіти які люблять тінь
лілії

Сорти лілій longiflorum такі як танцюючи леді, Глобальна гармонія White Heaven, також гарні й запашні. Їх запах більш тонкий, ніж у деяких трубних і східних сортів, але все одно приємний для носа. Лілії Longiflorum мають довгі та тонкі пагони та дзвонові квіти.

Деревні лілії, також відомі як орієнтпет, є щось середнє між східними сортами та ліліями трубчастими. Їхні квіти великі та красивого кольору, а аромат інтенсивний та солодкий. У цій групі багато різновидів, наприклад:”Екзотичне сонце”, “Лабрадор”, “Фріса”, “Танець за столом”,«Палаццо»

Запашні лілії також включають сорти з тонким, делікатним ароматом із серії AOA. Серед них: Viva La Vida, Avalon Sunset, Hotel California, November Rain і Sunset Boulevard. Лілії AOA виділяються своєю оригінальністю, тому що вони були створені шляхом поєднання різних сортів для отримання нових, більш привабливих квітів. Лілії AOA стають все більш популярними завдяки своїй оригінальності та красі. Тонкий ніжний аромат лілій із серії AOA — чудовий вибір для людей, які цінують м’які та ніжні квіткові ноти.

Ви також можете відчути нотку запаху колекційних лілій Мартагон і Абрикосова помадка. Варто також підкреслити, що запах мартагонової лілії не набридає людям з чутливим нюхом. На відміну від інших сортів лілій, які можуть бути надмірно ароматними, що призводить до відчуття задухи та дискомфорту, аромат лілії мартагон більш тонкий і приємний для більшості людей.

Цікаво  Лілія кандідум – познайомтеся з цим білосніжним видом
фото

Підбивати підсумки, можна сказати, що східні, деревовидні, трубчасті та лілії AOA – це рослини, які радують своєю красою та ароматом. Варто пам’ятати, що кожен сорт має свій неповторний запах і зовнішній вигляд, тому варто експериментувати й вибирати ті, які нам найбільше подобаються. Безсумнівно, незалежно від обраного сорту, лілії завжди будуть прекрасною прикрасою наших садів і інтер’єрів.

Нас часто запитують, чи можна тримати запашні лілії вдома?

Відповідь – так, ви можете тримати запашні лілії вдома. Однак варто пам’ятати, що інтенсивний аромат квітів може набридати деяким людям, особливо тим, хто страждає на алергію чи астму. Тому перед тим, як розмістити вдома запашні лілії, варто переконатися, що ні у кого в будинку немає алергії на цей вид квітів. Крім того, важливо знати, що запашні лілії виділяють у повітря леткі органічні речовини, які можуть впливати на якість повітря в приміщенні. Тому важливо забезпечити належну вентиляцію в кімнаті, де ми зберігаємо лілії, і не розміщувати запашні лілії в спальні.

лілії

Чи ароматичні лілії токсичні для котів/собак?

Запашні лілії – красиві та популярні квіти, які прикрашають сади та інтер’єри. Однак для власників будинків з собаками та котами може виникнути важливе питання про те, чи безпечні запашні лілії для їхніх домашніх тварин. На жаль, відповідь на це питання не однозначна.

Цікаво  Обрізування плодових дерев: коли, як і чим?

З одного боку, лілії вважаються одними з найбільш токсичних рослин для котів, а також вони можуть бути шкідливими для собак. Вони особливо небезпечні для кішок, оскільки велика кількість пилку лілій може бути смертельною для котів. Для собак ситуація трохи менш драматична, але ви все одно повинні бути обережними, оскільки вживання лілій може призвести до таких симптомів, як блювота, діарея та проблеми з травленням.

З іншого боку, не всі лілії однаково токсичні й небезпечні для тварин. Є кілька сортів лілій, які відносно безпечні для собак і котів, наприклад турецькі лілії (Lilium martagon) і лілії Анрі (Lilium henryi). Однак ви не можете бути впевнені, що ці сорти лілій не спричинять негативного впливу на ваших домашніх тварин, тому вам слід бути обережними та уникати введення будь-яких сортів лілій у ваш будинок, де живуть собаки та коти.

При появі будь-яких симптомів, пов’язаних з отруєнням ліліями, необхідно негайно звернутися до ветеринара і повідомити йому про підозру на отруєння рослиною. При будь-якій підозрі на отруєння важлива швидка реакція, оскільки зволікання може призвести до серйозних наслідків для здоров’я тварини.

Таким чином, запашні лілії зазвичай вважаються токсичними для кішок і собак. Якщо у нас є домашні тварини, краще уникати введення в будинок будь-яких сортів лілій і обмежити їх присутність в саду. Якщо ви підозрюєте будь-яке отруєння, негайно зверніться до ветеринара.

Дивіться також: Лілії гіганти – величезні лілії для саду та горщика

Прокрутка до верху