Головна сторінка » 20 Кращих серіалів 2020 року
20 Кращіх серіалів

20 Кращих серіалів 2020 року

20 Кращіх серіалів 2020 року. Індустрія серіалів переживала зліт і до 2020-го року. Для кінотеатрів найбільш актуальними стали блокбастери в жанрі бойовика чи фантастики, а драма і вже тим більше авторське кіно та артхаус відкотилися на таку далеку відстань, що їх значення для бізнесу просто не розглянути.

Глядач нарікав на те, що в прокаті суцільно Disney й Marvel, але купував квитки виключно на «Месників» й «Форсаж», а щось спокійніше, камерніше і глибше оглядав будинки на плазмі або екрані ноутбука. Телеканали та потокові послуги цю тенденцію вловили досить давно, і потужність виробництва по-справжньому цікавих серіалів зростала з року в рік.

Але 2020-го стався локдаун. Він лише посилив тренд, який експлуатували студії. Оскільки касові збори опинилися під загрозою через неможливість фізично дійти до кінотеатру, то немає сенсу розставляти пріоритети на користь повного метра. Цілком очевидно, що тепер серіал займає основне місце у потенційних джерелах доходу, принаймні до того моменту, коли ми остаточно повернемось до звичної реальності. Але коли це буде? І чи буде?

Поки великі кінотеатральні прем’єри чекають свого часу (немає сенсу запускати їх у прокат, поки що збори не повернуться на звично високу оцінку), серіальні релізи виходять у повному обсязі (єдиною перешкодою могла стати лише фізична відсутність повного сезону, якщо її не встигли досягти). Тому цього року ситуація з відбором кращого не змінилася у порівнянні з минулими роками — хороших проєктів дуже багато, і доводиться частину відсікати, щоб не роздмухувати розмір списку.

Порядок розташування статті значення не має.

Отже, infoportal.in.ua представляє 20 найкращих серіалів 2020 року.

Ферзевий гамбіт (Хід королеви, The Queen’s Gambit)

20 Кращіх серіалів 2020 року

Не будемо ходити навколо і навколо, почнемо якщо не з кращого, то точно з самого серіалу року, що переглядається й обговорюється. Навряд чи Netflix і продюсери самі очікували на подібний успіх екранізації роману Уолтера Тевіса. Але незбита тема, яскравий центральний персонаж і що захоплює зображення не найпростіший для сприйняття гри створили диво: шахи опинилися у центрі загальної уваги. В інтернет-магазинах підскочив попит на шахові набори, про те, що консультантом проєкт був сам Гаррі Каспаров не написав лише лінивий, батьки знову задумалися про те, в яку секцію віддавати своє дитя.

У період перманентних (і не завжди осмислених) спроб студій помістити жінку на чолі оповіді, щоб відповідати тренду фемінізму, «Ферзевий гамбіт» дає майстер-клас того, як робити це витончено, природно, красиво. Бет Хармон на своєму місці не тому, що її насильно вписали у сценарій, щоб критики не запинали за невідповідність сучасним тенденціям. Вона розповідає свою історію – справжню, правдоподібну, цікаву.

Мандалорець (The Mandalorian), 2 сезон. 20 Кращіх серіалів 2020 року

20 Кращіх серіалів 2020 року

Перший сезон «Мандалорца» воскресив віру у всесвіт Зоряних воєн у руках Disney, але другий запустив проєкт (і бізнес стрімінгу Disney+) у космос. Якщо в першому сезоні зв’язки між епізодами та їх персонажами могли не простежуватися, то в другому сезоні ми побачили повну картину нового світу — і в ній перший сезон виявився лише підготовчим відрізком для розставляння сил майбутніх битв. Все найкраще з тогорічний епізодів було примножено – милість малюка експлуатувалася по максимуму, незворушний Мандалорець так само слідував строгим установкам клану, а Мофф Гідеон купався у власному підступі і злобності; при цьому нові герої посилили привабливість розповіді багаторазово.

Корона (The Crown), 4 сезон

Корона (The Crown), 4 сезон

Четвертий сезон серіалу Королівської британської сім’ї був чи не найочікуванішим за весь час його існування. Ще б пак, адже ми на власні очі бачили принцесу Діану і Маргарет Тетчер по телевізору, а тепер ми повинні були побачити їхню історію з урахуванням всього того, що відбувалося за лаштунками. Очікування виправдалися повною мірою: залаштунки відкрило чимало таємниць, які пролили світло на причини розлучення принца Чарльза та Діани, які у 90-х здавалися ідеальною парою. І хоча королівська сім’я наполягала на додаванні формулювання про те, що те, що показується в серіалі, не є суворою відповідністю реального життя (простіше кажучи, є вигадкою), творці проєкту відмовилися це зробити. Нехай усі досить чітко розуміють, що частина того, що відбувається, — художня вигадка.

Цікаво  Комедії які варто подивитись - ТОП 12

У п’ятому сезоні ми змушені будемо бачити трагедію. А в сезоні шостому, можливо, побачимо зовсім свіжі події – принца Гаррі та Меган Маркл.

Пацани (The Boys), 2 сезон. 20 Кращіх серіалів 2020 року

20 Кращіх серіалів 2020 року

Найцинічніші супергерої у світі від DC повернулися на другий сезон і втримали високу планку, поставлену в першому сезоні. Комерціалізація поганих у трико і з суперздібностями як пародія на сучасний капіталістичний світ споживання. І якщо глядачеві часто подобаються привабливі подонки (скільки можна згадати екранних лиходіїв, які викликали більше симпатій, ніж рафіновані добрі хлопці), то тут і позитивні герої виглядають і діють як подонки. Як тут не полюбити всіх персонажів.

Я знаю, що це правда (I Know This Much Is True)

Я знаю, що це правда (I Know This Much Is True)

Марк Руффало тут не лише солює, а й грає одразу дві ролі братів-близнюків. Більш несхожих характерів близнюків ще пошукати. Один з них страждає на шизофренію, а другий змушений постійно за ним наглядати. При цьому у самого життя складається нелегко: гине дитина, розлучення та глибока криза. Зближення з психотерапевтом у лікарні допомагає поступово повертати свою долю у нормальне русло.

Мінісеріал з однойменної книги Уоллі Лемба вийшов на HBO. Компанію Руффало на екрані склали Мелісса Лео, Розі О’Доннелл та Джульєтт Льюїс.

Останній танець (The Last Dance)

20 Кращіх серіалів 2020 року

Це єдиний документальний серіал у списку, але він дає фору багатьом художнім проєктам. Життя — найкращий драматург, і якщо говорити про драму вищих спортивних досягнень, то краще за історію, ніж біографія Майкла Джордана просто не знайти. У 90-х Майкл був богом. Минуло близько тридцяти років і нічого не змінилося. У свідомості пацанів 90-х Майкл, як і раніше, бог, одноосібно вирішальний, хто стане чемпіоном.

Краще дзвоніть Солу (Better Call Saul), 5 сезон

Краще дзвоніть Солу (Better Call Saul), 5 сезон

Вінс Гілліган створив ідеальний серіал «На всі тяжкі», а потім вивів його приквел – спін – офф на такий самий високий рівень. Не так багато серіалів здатні витягнути п’ять сезонів на тому ж запалі, що й перший, а вже поступово посилювати силу на глядача доступно одиницям. Наступний сезон стане останнім (будемо сподіватися, що після цього дійдуть руки до спін – офу для молодого Гуса Фрінга), а тому дія досягла своєї перед кульмінаційної позначки. Напруга і передчуття втрати дзвенить у повітрі, наступного сезону без сліз не обійтися.

Озарк (Ozark), 3 сезон. 20 Кращіх серіалів 2020 року

20 Кращіх серіалів 2020 року

У другому сезоні були побоювання, що шоу піде в низку самоповторів, поступово зживаючи себе і дотягуючи до фіналу одного сезону, щоб запустити інтригу на наступний. Але творці «Озарка» зібралися з силами, і тепер серіал мчить у тому самому вибраному напрямку трансформації хороших людей у ​​поганих. Так було в «Хрещеному батькові», так було в «На всі тяжкі», так поступово відбудеться і в цьому проєкті, тому тішить, що еволюція персонажів поступова та природна. Втомившись від нескінченного втікання від ризику смерті тут і зараз, подружжя Бердов поступово перетворюється на кримінальну сім’ю. У першому сезоні вони відмивали неймовірну кількість грошей для картеля і зберігали життя, у другому вони вийшли на новий рівень, запустивши для картеля величезний відмивний бізнес, але поступово наближаючись до перших осіб злочинного клану, Венді захотіла бути кимось більшим, ніж просто підручний. З погляду припинення нескінченного бігу, крок виправданий, але куди приведе ця дорога?

Цікаво  ТОП 10 найпопулярніших трейлерів фільмів на YouTube

Розробники (Devs)

Розробники (Devs)

Яка галузь зараз популярніша як робота мрії, ніж IT? Про досягнення якого сегменту промисловості мас-медіа пишуть більше, ніж про програмінг, софт, залозу, штучний інтелект та інші неймовірні технології? Про що в результаті знімати серіал у 2020 році, якщо не про всюдисущий IT? Алекс Гарленд вже успішно працював раніше з технологічними та футуристичними темами у своїх повнометражних фільмах «З машини» та «Анігіляція». Не менш витончено він розібрався і із серіальним форматом.

Уміле поєднання майже філософської драми та закрученого екшну виділили серіал на загальному тлі звичних історій, так що продовження його наступного сезону цілком ймовірне.

І всюди тліють пожежі (Little Fires Everywhere)

20 Кращіх серіалів 2020 року

Паралелі з мінісеріалом “Велика маленька брехня” невипадкові. Той же формат мінісеріалу (строго кажучи, «Брехня» потім випустила другий сезон і стала серіалом, але початковий концепт був саме таким), те ж багате життя, в якому є свої проблеми, не меншого масштабу, ніж у бідних, той самий випадок вдалої екранізації гарної книги, та сама Різ Уізерспун, яка, до речі, і зробила цю книгу бестселером, згадавши у своєму книжковому клубі. Але паралелі це зовсім не погано в такому випадку, адже якщо вам сподобалося шоу «Велика маленька брехня», то вам можна сміливо рекомендувати й цей серіал.

Спійматі Кайдаша

Спійматі Кайдаша

Слідом за добрим українським кіно в повному метрі поступово починають з’являтися українські серіальні проєкти, які із задоволенням можна порекомендувати друзям та знайомим до перегляду. Адаптація повісті Івана Нечуй – Левицького «Кайдашева сім’я», перекладена на сучасні реалії України й наш час, напрочуд точно потрапляє в нерв очікувань глядача, не скочуючи до вульгарності, банальності, спроби бути у тренді за всяку ціну. Сюжет класичного твору практично не змінюється, але ідеально лягає на зміни політичних партій біля керма, війну на Донбасі, революції та багаторазові економічні кризи. Життя країни та простих людей у ​​невеликому місті подекуди йде паралельно і майже не перетинається, а часом нерозривно пов’язане. Навіть якщо ти робиш вигляд, що все, що відбувається довкола тебе не стосується, політика та економіка тебе стороною не обійдуть.

Неортодоксальна (Unorthodox). 20 Кращіх серіалів 2020 року

20 Кращіх серіалів 2020 року

Мінісеріал з автобіографії Дебор Фельдман. Ортодоксальна єврейка живе у шлюбі у громаді хасидів у Брукліні. Вона глибоко нещаслива. Вона вирішує залишити сім’ю, відмовитися від коріння і приїхати до Берліна, де живе її мати. Матері не опиняється на місці, і 19 – річна Есті розпочинає свій самотній шлях у новому місті серед незнайомих їй людей.

Авеню 5 (Avenue 5)

Авеню 5 (Avenue 5)

Армандо Іаннуччі — майстер нестандартної сатири (можна згадати його «Смерть Сталіна» як найяскравіший приклад). Цього разу мішенню він обирає не політиків і можновладців, а космічні та фантастичні стрічки, а також фільми-катастрофи. Тому що саме це і поєднується в його новому серіалі: у недалекому майбутньому круїзний космічний лайнер зазнає краху, і тепер подорож навколо Сатурна триватиме кілька років замість кількох тижнів. Ситуація ускладнюється тим, що капітан та екіпаж корабля — не пілоти, а найняті актори, які не мають жодних навичок поведінки у кризових ситуаціях.

Цікаво  Кращі серіали 2021 – Частина 3

Примари маєтку Блай (The Haunting of Bly Manor)

20 Кращіх серіалів 2020 року

Щороку у нашій добірці найкращих серіалів з’являється хоча б один серіальний хорор. Цей рік не виняток, а проєктом, на який упав вибір, стала друга частина антології від Майка Фленаґана. Перша її частина, «Примари будинку на пагорбі», потрапила до нашого списку найкращих серіалів 2018 року.

Місіс Америка (Mrs. America)

Місіс Америка (Mrs. America)

Серіал про фемінізм, у центрі якого реально існувала антифеміністка. Її роль грає Кейт Бланшетт, і звати її Філліс Шлефлі. На початку 70-х, коли в Америці набрала обертів сексуальна та дружинаська революції, вона як активістка консервативного руху виступала проти прийняття поправки за рівноправність жінок. Нині подібну ситуацію складно навіть уявити (хто ж підпишеться на політичне самогубство у медійному просторі). Але на той час її боротьбу за продовження чоловічого домінування активно підтримували домогосподарки.

Паперовий будинок (La Casa de Papel), 4 сезон

20 Кращіх серіалів 2020 року


Несподіваний іспанський хіт, викуплений Netflix після перших двох сезонів, продовжив історію ідеальних пограбувань. І третій та четвертий сезони планку не опустили. Якщо в першому сезоні банда благородних бандитів у масках Сальвадора Далі грабувала Іспанське королівське монетне подвір’я. То в третьому та четвертому їм довелося визволяти свого бойового товариша з рук поліції та уряду. Для цього вони вирішили взяти Банк Іспанії.

Виховані вовками (Raised by Wolves) 20 Кращіх серіалів 2020 року

Виховані вовками (Raised by Wolves)

Найпотужніший фантастичний проєкт, що вдихнув нове життя у дещо запущений жанр на ТБ. Забігаючи наперед, зазначимо, що змащений фінал вплинув на загальне враження від серіалу. Але не настільки, щоб поставити на ньому хрест чи чекати на другий сезон. Так, багато запитань залишилося без відповідей, сценарні провали в цьому розрізі очевидні. Плюсів також багато, і якщо вони не переважують недоробки, то принаймні залишають інтерес до шоу живим.

Перрі Мейсон (Perry Mason)

20 Кращіх серіалів 2020 року

Літературну класику, зокрема детективну, періодично переосмислюють. Так сталося і з серією романів Ерла Стенлі Гарднера про привабливого адвоката Перрі Мейсона. Який і рятує підзахисних, і водночас розслідує складні справи. У версії 2020 року ми стикаємося з Перрі Мейсоном, який опустився. До образу блискучого адвоката, харизматичного і витонченого, дуже далеко. Це викликало негативну реакцію у частини глядачів із тих, хто читав книги. Традиційно, щось, що не збігається з першоджерелом, сприймається погано.

Країна Лавкрафту (Lovecraft Country)

Країна Лавкрафту (Lovecraft Country)

Одноголосне захоплення критиків і масове схвалення глядачів. Причиною цього стала докладна робота з усіма трендовими темами. Расизм, сексизм, гомофобія, ксенофобія та інші питання, які останні кілька років на порядку денному. Подача нетривіальна (а від традиційного погляду Голлівуду на ці явища публіка давно вже почала втомлюватися), іронічна, творча. За сценарій відповідав Джордан Піл, який раніше увірвався у світ хорору зі своїми двома хітами «Геть» та «Ми».

Новий Папа (The New Pope) 20 Кращіх серіалів 2020 року

20 Кращіх серіалів 2020 року

Нового сезону «Молодого Папи» чекали так довго, що здавалося, що він може зовсім і не відбутися. Але Соррентіно не підвів: проєкт не тільки вийшов в ефір, але багато в чому навіть перевершив попередника. Звичайно, ефекту несподіванки в такому обсязі вже не було. Перша поява Папи у виконанні Джуда Лоу стала справжнім шоком, нехай і естетичним. А вдруге такого здивування від трактування образу понтифіка вже не зазнаєш. Але в «Новому Папі» Паоло Соррентіно бере не епатажем та візуальною естетикою, а новими смисловими наповненнями.

Прокрутка до верху