Головна сторінка » Гібіскус болотний багаторічний (Hibiscus moscheutos)
Гібіскус болотний багаторічний

Гібіскус болотний багаторічний (Hibiscus moscheutos)

Гібіскус болотний багаторічний – багаторічна декоративна трав’яниста рослина, особливо цінується за великі красиві квіти і тривалий період цвітіння.

Гібіскус болотний (Hibiscus moscheutos), також гібіскус багаторічний або гібіскус болотний — рослина з родини мальвових. У природних умовах зустрічається в південно-східній частині Північної Америки, в болотистій місцевості, біля річок і озер.

Гібіскус болотний – багаторічна рослина, що в природних умовах виростає у висоту близько 2 м.

Гібіскус болотний – опис

Має пухкий габітус і жорсткі, червонуваті, підняті пагони. Його велике листя, довжиною близько 15-20 см і шириною 5-7 см, зелене зверху і вкрите ніжним волоском з нижньої сторони. Нижнє листя трилопатеве, а верхнє — списоподібне. Квітки великі, діаметром від 15 до 30 см, з п’ятьма пелюстками. Квіти цвітуть лише 1-2 дні, але їх дуже багато. Їх колір залежить від сорту гібіскуса – вони можуть бути білими, кремовими, рожевими, аж до інтенсивно-червоного. Цвіте гібіскус болотний з липня-серпня до перших заморозків.

Гібіскус болотний – який грунт?

Гібіскусу болотному потрібне тепле, сонячне місце, захищене від вітру. Любить родючий, добре дренований грунт з нейтральною або слабокислою реакцією. Його можна висаджувати поодиноко або групами. Красиво виглядає в оточенні низьких трав і багаторічних рослин.

Цікаво  Лаванда кімнатна рослина

Гібіскус болотний багаторічний – чого не переносить гібіскус болотний?

Квіти болотного гібіскуса прикрасять наш сад, терасу або балкон, якщо ми не піддамо його впливу:

 • постійна тінь,
 • низькі температури і холодний вітер у вегетаційний період,
 • посуха
 • постійно дуже вологий грунт
 • температура нижче -26 С (деякі сорти переносять зниження температури до -34 С).
 • Гібіскус болотний – розмноження
 • Гібіскус болотний можна розмножувати насінням, діленням живців навесні або припарками.

Гібіскус болотний – насіння

Якщо ми вирішили заготовити розсаду з насіння, то висіваємо насіння на заздалегідь підготовлений піддон з отворами. Субстрат має бути водопроникним (наприклад, суміш перліту та койри). Оптимальними умовами для проростання є постійна, висока вологість і температура близько 25 -28 0С. Перші сходи повинні з’явитися через 1-4 тижні. Коли у розсади з’явиться 2 листочки, виймаємо її з лотків і розсаджуємо в горщики діаметром 6-9 см. Рослини розгалужують, загартовують і висаджують у грунт тільки в кінці травня, після останніх заморозків.

Гібіскус болотний – живцювання

Розмноження діленням розрослися рослин проводять тільки навесні.

Гібіскус болотний багаторічний

Це дві назви однієї й тієї самої рослини. Гібіскус болотний (Hibiscus moscheutos) часто також називають гібіскусом болотним або багаторічним.

Вирощування і догляд за гібіскусом болотним
Гібіскус болотний висаджують в період травень – червень, в грунт, попередньо підгодований компостом або гноєм. Після посадки рясно полийте багаторічник і замульчуйте його корою хвойних порід.

Цікаво  Кімнатна рослина кала

Гібіскус вимагає регулярного поливу і підгодівлі, які слід застосовувати з ранньої весни до серпня. Добре діють комплексні добрива зі збалансованим вмістом фосфору, калію та азоту, призначені для квітучих рослин.

Гібіскус болотний – зрізання

Основна процедура догляду – обрізка гібіскуса навесні. Перший зріз роблять після посадки, обрізаючи всі пагони. У наступні роки регулярно видаляйте більш старі і погано квітучі пагони.

Цвіте гібіскус болотний з кінця липня-серпня до жовтня. Щоб вона рясно і довго цвіла, слід регулярно видаляти відцвілі суцвіття.

Гібіскус болотний багаторічний як захистити від зими?

Гібіскус болотний – рослина морозостійка, але від зимових морозів його рекомендується захищати. Перед першими заморозками слід зрізати пагони гібіскуса на висоті близько 10 см над землею і вкрити листям, агротканиною або драпіруванням. Це особливо важливо в перші роки після посадки багаторічника.

Гібіскус багаторічний – найцікавіші сорти:

 • ‘Luna Red’ з великими, близько 20 см в діаметрі, темно-червоними квітками,
 • ‘Nippon Blush’ з біло-рожевими квітками, близько 20 см в діаметрі і декоративними пурпурно-зеленим листям,
 • «Tie Dye» з квітками до 30 см в діаметрі та цікавим забарвленням: бордова серединка, оточена білим колом, потім ніжно-рожеві пелюстки,
 • ‘Old Yella’ з пурпурно-зеленим листям і кремово-жовтими квітками з темно-бордовим оком. Добре підходить сорт і при вирощуванні в горщику на балконі.
 • “Summer Storm” з темно-бордовими лопатевими листками та великими світло-рожевими квітками з темним вічком, близько 20 см у діаметрі,
 • ‘Robert Fleming’ із зеленим листям і інтенсивно-червоними квітками діаметром 30 см. Невибагливий і морозостійкий сорт (до – 34 С)
 • ‘Fireball’ з темно-зеленим листям з пурпуровим жилкуванням і червоними квітками близько 30 см в діаметрі
 • ‘Jazzberry Jam’ з зеленим листям з пурпуровими краями і темно-рожевими квітками близько 25 см в діаметрі,
 • ‘Kopper King’ з рожево-білими квітками з бордовим вічком, близько 30 см в діаметрі.
 • Чи їстівний гібіскус болотний?
 • Висушені квіти гібіскуса болотного використовують для приготування чайних сумішей. Природна медицина рекомендує використовувати відвар гібіскуса як засіб, що знижує артеріальний тиск, регулює рівень холестерину, має протизапальну, антибактеріальну та сечогінну дію. Квіти гібіскуса мають антиоксидантну дію та стимулюють імунну систему. Вони підтримують обмін речовин і роботу печінки, допомагають боротися із застудою.
Цікаво  Кращі квіти для ванної кімнати

Дивіться також: Зелені стіни – все, що вам потрібно знати

Прокрутка до верху