Головна сторінка » Все про кімнатні квіти
Все про кімнатні квіти

Все про кімнатні квіти

Все про кімнатні квіти. Рослини для очищення повітря в горщиках охоче обирають для польських домівок. Ви також можете знайти види, які нейтралізують шкідливі речовини, такі як формальдегід або бензол. Які квіти для очищення повітря вибрати?

Квіти-очищувачі повітря: природний фільтр в інтер’єрі

Кімнатні рослини, які очищають повітря, природним чином видаляють токсини, такі як бензол, толуол, формальдегід і ацетон. Вирощені в будинку або квартирі, вони покращують здоров’я і самопочуття домочадців. Це підтверджують дослідження, проведені Національним управлінням з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA). Вчені показали, що деякі види здатні фільтрувати забруднювачі та поглинати їх, щоб вони не завдавали шкоди людині.

У яких приміщеннях варто вирощувати повітроочисні рослини?

Кімнатні квіти, що очищають повітря, можуть нейтралізувати токсини, які містяться, наприклад, у тютюновому димі, випарах плит, покритті для підлоги, засобах для чищення, засобах для виведення плям, фарбах, упаковці, лаку для нігтів і туші. Щоб повністю використовувати їх потенціал, найкраще вирощувати їх у таких кімнатах, як вітальня, кухня, вітальня, спальня або ванна кімната. Стратегічно розміщені рослини захищатимуть ваше домогосподарство постійно, щодня.

15 кімнатних квітів, які очищають повітря вдома

NASA рекомендує, щоб на кожні 10 квадратних метрів у будинку чи квартирі була хоча б одна рослина з корисними властивостями. Однак не всі види демонструють таку здатність. Отже, які квіти, що очищають повітря, вибрати для спальні? Які нейтралізуючі токсини види підходять для вирощування у ванній? Як доглядати за рослинами в горщиках, щоб вони добре служили своєму призначенню? Відповіді на ці запитання ви знайдете нижче.

Все про кімнатні квіти – Алое

Все про кімнатні квіти

Одним з популярних квітів, які очищають повітря в будинку, є алое вера. Цей вид поглинає бензол, вуглекислий газ, формальдегід і окис вуглецю, і в той же час має низькі вимоги. Щоб він добре ріс, просто помістіть його в світле місце, раз на місяць удобрюйте (в період росту) і зрідка поливайте. Сукулент накопичує воду в своїх густих листках, тому йому не страшні ні посуха, ні забудькуватість господаря.

Антуріум

Антуріум – дуже красиві квіти, які очищають повітря в квартирі. Крім оригінального зовнішнього вигляду, їх характерною особливістю є здатність нейтралізувати аміак, формальдегід і ксилол. Догляд за рослиною передбачає забезпечення йому світлого місця з розсіяним світлом, подалі від протягів. Однак, коли йдеться про потребу у воді, бажано регулярно збризкувати її та поливати, коли субстрат висохне.

Цікаво  Кімнатні квіти з назвами

Плющ звичайний

Відомо, що різні види плюща поглинають токсини. Наприклад, Hedera Helix може нейтралізувати бензол, формальдегід, ксилол, оксиди вуглецю, а також толуол і трихлоретилен. Вирощувати цей екземпляр варто, особливо в приміщеннях з сигаретним димом. Догляд за плющем дуже простий – просто посадіть його в родючий лужний грунт і рясно полийте, щоб грунт не пересихав. Сорти з різнобарвним листям люблять сонце, а інші можна без побоювань тримати в затінених місцях.

Все про кімнатні квіти – Хризантеми

Хризантема багатоквіткова – вид, який дуже ефективно фільтрує повітря, видаляючи аміак, бензол, формальдегід, ксилол, толуол і трихлоретилен. Ця рослина легко вирощувати, як в землі, так і в горщиках. Щоб воно гарно росло, просто поливайте його раз на день і удобрюйте спеціальним багатокомпонентним добривом. Взимку слід обмежити полив і відмовитися від поживних добавок.

Драцена

Драцени також дуже цікаві квіти для спальні, які очищають повітря. Кімнатні рослини досягають значних розмірів, що позначається на їх декоративності. Крім того, вони можуть ефективно нейтралізувати токсини, такі як бензол, формальдегід, чадний газ, толуол і трихлоретилен. Більшість видів драцен вимагає великої кількості сонячного світла в поєднанні з частим і рясним поливом і дощуванням.

Епіпремнум

Епіпремнум – дуже модна ліана, яка очищає повітря від бензолу, формальдегіду та чадного газу. Рослина часто зустрічається в польських будинках завдяки своєму декоративному вигляду і дуже простому догляду. Більшості видів не потрібні великі горщики, тому що коренева система у них погана. Все, що їм потрібно для щастя, – це розсіяне світло і регулярний полив. Епіпремнум можна привчити до рідшого поливу, а також легко розмножити, обрізаючи пагони і укорінюючи їх у воді.

Все про кімнатні квіти – Фікус Бенджаміна

Дуже витонченими квітами, які очищають повітря у квартирі, є плакучі фікуси (вони ж фікуси або смоковниці Бенджаміна). Рослина нейтралізує більшість токсинів, включаючи аміак, бензол і формальдегід. У домашніх умовах він може досягати до 2 метрів, що робить його сильним союзником у боротьбі зі шкідливими речовинами. Догляд за цим видом не повинен бути складним – йому потрібне розсіяне світло і частий і рясний полив при висиханні ґрунту в горщику.

Фікус еластика Робуста, Фікус еластика Тінеке

Фікус еластичний, або Ficus elastica, також є повітроочисним видом. Рослина нейтралізує, серед іншого, бензол, формальдегід, ксилол і толуол. Для вирощування цього екземпляра необхідний частий полив і дощування, а також сонячне місце. Натомість він винагородить вас великим зростанням, гарним зовнішнім виглядом та ефективним захистом дихальних шляхів від шкідливих речовин. Сорт Робуста має темно-зелене листя, а Тінеке радує золотими й білими прикрасами.

Цікаво  Hoya Kerrii – рослина для закоханих

Плетистий філодендрон

Багато сортів філодендронів очищають повітря від токсинів, наприклад, аміаку, бензолу або формальдегіду. Був серед них і філодендрон лазячий, або Philodendron scandens. Цей вид простий у вирощуванні й при хороших умовах росте дуже швидко. У домашніх умовах може досягати до 3 метрів у висоту, для цього необхідне розсіяне світло і догляд. Рекомендується регулярний полив, підгодівля, дощування та пересадка у більші горщики.

Все про кімнатні квіти – Пальма арека

Пальма арека не тільки зволожує повітря, але і очищає його від токсинів, таких як вуглекислий газ, формальдегід і ксилол. Цей вид особливо рекомендований людям, які мають проблеми з дихальною системою та носовими пазухами. Догляд не складний – арека любить багато розсіяного світла і регулярний полив (щоб не пересихав ґрунт). Однією з найважливіших обробок, необхідних для його правильного розвитку, є регулярне обприскування листя, бажано кожні 2-3 дні.

Бамбукова пальма

Окрім ареки, іншою квіткою в горщиках, яка очищає повітря, є коралова пальма (Chamaedorea seifrizii). Рослина видаляє бензол, формальдегід, ксилол, толуол і трихлоретилен, а також виглядає дуже елегантно. Які вимоги? Для його правильного росту знадобляться: вологий ґрунт, багато розсіяного світла і систематична пересадка в більшу місткість. Як і для інших пальм, дуже важливо забезпечити високу вологість, наприклад, шляхом збризкування або встановлення зволожувача повітря біля горщика.

Папороть

Папороть також є дуже ефективним очищувачем повітря. Рослина нейтралізує такі токсини, як бензол, ксилол, формальдегід і трихлоретилен. На ринку представлено багато різноманітних видів – найпопулярніші з них – папороть звичайна (Polypodium vulgare), папороть круглолиста (Pellaea rotundifolia), папороть звичайна (Adiantum raddianum) і нефролепіс звичайний (Nephrolepis exaltata). Їхні вимоги досить схожі – вони віддають перевагу напівзатіненим місцям і частим дощуванням і поливам.

Все про кімнатні квіти – Сансевієрія

квіти

Сансевієрії настійно рекомендуються квіти для спальні, які очищають повітря. Їх найбільшими перевагами є низькі вимоги до поливу, феноменальний зовнішній вигляд і нейтралізація забруднюючих речовин, таких як бензол або формальдегід. Найпопулярнішими видами, які вирощують в Українських домівках, є сансевієрія гвінейська (Sansevieria trifasciata), сансевієрія циліндрична (Sansevieria cylindrica) і сансевієрія струнка (Sansevieria gracilis).

Спатифіллум

Спатифіти – ідеальні квіти для очищення повітря спальні або ванної кімнати. Рослина з красивими квітами, що нагадують крила, любить високу вологість і часті поливи й дощування. В Українських будинках можна зустріти різні види Spathiphyllum, усі вони дуже корисні, оскільки можуть видаляти з повітря токсини: ацетон, аміак, бензол, формальдегід, ксилол і толуол.

Цікаво  Фіалка альпійська. Вирощування цикламена круглий рік

Все про кімнатні квіти – Зєлістка

Трав’янисті трави також є популярними рослинами для очищення повітря. Вони недорогі й прості у вирощуванні, мають цікавий зовнішній вигляд і можуть поглинати вуглекислий газ, бензол і ксилол. Більшість видів віддають перевагу світлим місцям і поливають тільки тоді, коли верхній шар ґрунту в горщику підсохне. Трав’янисті рослини також люблять обприскування кип’яченою водою і регулярні підгодівлі добривами в період вегетації.

Властивості та роль повітроочисних рослин: корисна інформація

На початку 1990-х NASA виявило квіти, які очищають повітря. Випробування, проведені в закритих приміщеннях з низьким потоком повітря, стали основою для сучасних досліджень кімнатних рослин та їхніх надзвичайних можливостей. Вони показали, що деякі види можуть нейтралізувати небезпечні для здоров’я токсини, такі як ацетон. Ця речовина зазвичай використовується в лаках для нігтів і рідинах для зняття лаку.

Інші шкідливі сполуки в повітрі, які можна ефективно нейтралізувати популярними квітами в горщиках, включають бензол і вуглекислий газ. Перша з цих речовин може викликати такі симптоми, як головний біль, нудота, блювота або слабкість, тоді як отруєння вуглекислим газом призводить до втрати свідомості, а в критичних випадках може навіть спричинити смерть.

Кімнатні рослини, що очищають повітря, також нейтралізують:

  • Формальдегід – одна з найбільш часто використовуваних хімічних сполук, яка у високих концентраціях може призвести до бронхіальної астми;
  • стирол – ця речовина негативно впливає на центральну і периферичну нервову систему, а також подразнює слизові оболонки. У великих кількостях може викликати розлади свідомості, параліч дихального центру і навіть смерть.

Квіти, що очищають повітря, можуть захистити від шкідливого впливу чадного газу, толуолу та трихлоретилену. Ці речовини при вдиханні у високих концентраціях викликають головний біль і запаморочення, а отруєння ними також призводить до судом, непритомності, блювоти та проблем з диханням. Як бачите, шкідливих для здоров’я речовин навколо нас дуже багато, тому варто мати вдома хоча б декілька з перерахованих вище екземплярів. Якщо за ними правильно доглядати, вони відплатять вам послугу, захищаючи від негативного впливу токсинів, присутніх у повітрі.

Дивіться також: Догляд за фікусом в домашніх умовах

Прокрутити вгору