Головна сторінка » Пальма арека – як за нею доглядати?
Пальма арека

Пальма арека – як за нею доглядати?

Пальма арека – ніжне вузьке листя, легка структура і повільний ріст – достатня причина для того, щоб «Ковчег» представляв сімейство пальмових в нашій квартирі. Його великою перевагою, окрім краси, є дійсно низька вимогливість до вирощування.

Назву «арека» взяли у лапки, тому що хоча насправді представлена ​​тут пальма і називається хризалідокарпус золотий, або арека золотиста (Chrysalidocarpus lutescens), вона продається як арека золотиста (Areca lutescens). Для зручності зупинимося на цій торговій назві, хоча в природі існує й інша, власне арека (Areca catechu), яка є мешканцем Південної Америки.

Пальма «Ковчег» – поява

У природі ареку, вона ж золота рибка, можна побачити в Танзанії (Східна Африка), на островах Коморські острови й на Мадагаскарі. Росте в тропічних лісах, де досягає кількох метрів у висоту.

Пальма «Ковчег» – опис рослини

Зазвичай ми купуємо маленький екземпляр, який має кілька тонких пагонів, закінчених пір’ястим листям світло-зеленого кольору. У старих рослин черешки стають злегка золотистими (звідси термін золотистий). «Арека» росте не дуже швидко, і через багато років може досягати у квартирі приблизно 1,7 м.

Цікаво  Ароматні кімнатні квіти - цікаві поради

На цій стадії він має тонкі трубчасті стебла, які у верхній частині утворюють шлейф повітряних листків. «арека» дводомна, тобто жіночі й чоловічі квітки з’являються окремо. Після запилення плід овальної форми, золотистого кольору і довжиною 10-15 см.

Пальма арека – як за нею доглядати

Це одна з найменш вибагливих пальм.

  • Світло. «Арека» повинна стояти в добре освітленому місці, але влітку її потрібно захистити від різкого, палючого світла, розмістивши на відстані 1-1,5 м від вікна.
  • Місце. «Ареку» можна вирощувати в кімнатних умовах, на опалювальній веранді й в зимовому саду, де вона може досягати у висоту близько 2 м.
  • температура. Протягом року найкраще росте при температурі 18-22 градуси С. Взимку йому достатньо близько 15 градусів С, тому що тоді він переходить у період спокою.
  • Вологість повітря. Вологе повітря корисний для цієї пальми. Молоді рослини необхідно обприскати негарячою кип’яченою водою. Старші можна поставити на основу з галькою і невеликою кількістю води на дні. Потім вода випаровується, змочуючи листя, але коріння до неї не доходять, що запобігає їх гниттю.
  • Субстрат і пересадка. Переміщаємо пальму в новий горщик навесні, але тільки після того, як коріння заповнять старий. На дно насипаємо багато дренажу, наприклад, шар керамзиту висотою 50-10 см. Використовуємо субстрат для пальм. Висаджуємо рослину у високий і вузький горщик, більший за нинішній. Помістіть його в землю так глибоко, як воно виросло до цього часу. Притисніть ґрунт навколо кореневої кульки.
  • Запліднення. Навесні та влітку кожні два тижні підгодовуємо пальму розчинним добривом для зелених рослин або спеціально розробленим для пальм.
Цікаво  Японська фатсія - невибаглива рослина. Як за нею доглядати?

Пальма «ковчег» – Полив

У період росту «ареку» потрібно поливати так, щоб субстрат був постійно вологим, але не мокрим. Таким чином, приблизно через 15 хвилин видаліть надлишки води, що залишилася на основі.

Взимку «ареку» поливаємо набагато рідше і рідше, щоб земля в горщику була лише злегка вологою.

Пальма «Ковчег» – догляд

Воно полягає в частому обприскуванні, час від часу змиванні пилу з листя (наприклад, вологою ганчіркою або під легким душем кімнатної температури), а також зрізанні найстаріших листків, які побуріли.

Пальма арека – хвороба

Побуріння кінчиків листя. З’являється при занадто сухому повітрі. Ми покращуємо його вологість (див.: вологість повітря)

Цікаво  Незвичайні гортензії в горщиках

Раннє відмирання цілих листків. Це часто спричинено поганими умовами вирощування – наприклад, рослині занадто темно або занадто холодно, або субстрат все ще занадто вологий.

Плямистість листя. Боремося з цим грибковим захворюванням одним із препаратів: Поліверсум, Фунгімат чи Афік.

Пальма арека – шкідники

Щитотримачі. Вони помітні у вигляді жовтих або коричневих невеликих потовщень на листках і пагонах. Вони висмоктують з них соки, залишаючи липкий секрет. Боремося з ними, наприклад, Субстралом або Моспіланом.

Борошнистий червець. Вони мають форму невеликих «кульок» з вати, висмоктують соки з рослини, залишають липкий секрет. Боремося з ними, наприклад, Субстралом або Моспіланом.

Павутинний кліщ. Ці крихітні павукоподібні висмоктують соки з рослин і плетуть навколо них тонку павутину. В результаті листя блідне й опадає. Використовуємо Моспілан, Енвідор або Магус.

Пальма арека – і домашні тварини

Кішки люблять гризти ніжні листочки «ареки». Цей вид для них не шкідливий, але пальма після таких обробок втрачає багато краси. Тому помістимо його в недоступне для кота місце.

Дивіться також: Кімнатні рослини азалія

Scroll to Top