Головна сторінка » Фікус ліролистий
Фікус

Фікус ліролистий

Фікус ліролистий – коли ви шукаєте красиву рослину для просторої, світлої кімнати – вітальні, холу або домашнього апельсина – вибирайте інжир ліролистий.

Ліролист інжир

Цей вид, який зазвичай називають фікусом ліратним (лат. Ficus lyrata), може бути чудовим деревом для дому, яке росте до стелі або верхніх вікон оранжереї. Коли ми купуємо молодий однопагонний екземпляр висотою 25-40 см, він вже має задатки дійсно високої рослини. Щоб він ріс прямо, варто підперти його кілком.

Ліролистий фікус – як швидко він росте?

Один пагін росте на 25-30 см за рік і дає кілька листків. Якщо ми хочемо, щоб фікус мав розгалужену крону, обрізаємо його головний пагін, коли він досягне висоти 50-60 см.

Завдяки цій процедурі виростуть молоді бічні пагони, які через деякий час також вкоротять до довжини приблизно 25 см. Таким чином ми отримаємо багатостовбурне щільне дерево, яке за хороших умов досягне 2-3 м у висоту (залежно від розміру приміщення). Нагадаємо, що в Східній Африці, де природно росте фікус ліролистий, він може досягати 15 м у висоту.

Фікус ліролистний – листя

Вже на молодому екземплярі можна помітити їх чітку форму, що нагадує скрипку або гітару. Спочатку листя не дуже вражаючі, їх довжина становить десяток-двадцять сантиметрів, але в міру зростання рослини вони також стають більшими, досягаючи довжини 30 см і навіть рекордної довжини понад 45 см. Мають товсті шкірясті пластини з блискучою поверхнею і злегка хвилястими краями. Оскільки вони швидко збирають пил, час від часу варто протирати їх вологою ганчіркою. Але ми не використовуємо ополіскувач, оскільки цей вид не переносить таких препаратів.

Цікаво  Кімнатні квіти догляд

Якщо хтось віддає перевагу мініатюрну форму фікуса ліролистного, рекомендую сорт «Бамбіно», який росте повільніше, а його листя дрібніше, ніж у типового фікуса ліролистного, і щільніше розташовані на пагонах.

Однак не сподівайтеся, що цей вид порадує нас своїми квітами. Вони дрібні й заховані всередині плодів – маленьких зелених кульок, схожих на інжир, причому тільки старі, стиглі екземпляри здатні цвісти і плодоносити.

Де купити фікус лілійний

Цей вид, а також його різновид «Бамбіно» доступні в багатьох квіткових магазинах, садових центрах і магазинах товарів для дому.

Як доглядати за фікусом лиролистным?

  • Світло. Помістіть куплений екземпляр в місце, де буде багато світла, але трохи розсіяного. Тільки взимку, коли дні короткі й похмурі, рослину слід переставляти ближче до вікна. Кращі умови для розвитку фікуса в апельсиновій кімнаті з прозорим дахом, а також в кімнаті з мансардними вікнами.
  • Яку температуру любить цей фікус ? Протягом усього року фікус ліролистий найкраще себе почуває при температурі 18-22 градуси тепла. Мінімальна температура, яку витримує – 15 градусів Цельсія. У більш холодних приміщеннях може захворіти.
  • Як ми поливаємо. Взимку, коли рослина переходить у стан спокою, ми підтримуємо субстрат злегка вологим. Навесні, коли з’являються нові пагони й листя, кількість подаваної води збільшуємо. Також ми помітимо, що субстрат висихає швидше. Однак не допускайте, щоб вода довго залишалася на підставці або в укритті, тому що тоді коріння почне гнити. Зайву воду найкраще виливати через пів години після кожного поливу.
  • Як ми удобрюємо. З березня по жовтень кожні два тижні підгодовуємо наш фікус, бажано добривом для зелених рослин. Натомість раз на рік навесні закладаємо в землю палички добрива, які діють 6 місяців. Якщо ми пересаджуємо рослину навесні, то варто змішати субстрат з гранулами добрива osmocote, які поступово вивільняють поживні речовини. Це забезпечить нас добривами на весь сезон.
  • Наскільки важлива вологість повітря ? Фікус лілійний чутливий до занадто сухого повітря у квартирі. Реагує на них засиханням кінців листя. Молоді екземпляри варто обприскувати туманом, а у старших на деякий час встановити зволожувач повітря.
Цікаво  Кімнатний мирт догляд, застосування

Зазвичай ми уникаємо цієї проблеми з екземплярами в домашніх теплицях.

Фікус ліролистний – який ґрунт?

Зверніть увагу, що молоді покупні фікуси ростуть у водопроникному, досить пухкому ґрунті з великою добавкою легкого торфу, який добре утримує вологу. Якщо ми помітили, що горщик став замалий для нашої рослини (наприклад, він легко перекидається), ми міняємо його на трохи більший.

Цікаво  Кімнатні квіти антуріум догляд

На дно кладемо дренаж (наприклад, керамзит) і шар «ґрунту для зелених рослин» або «ґрунту для фікусів і драцен» (таких торгових назв). Вони мають відповідну, тобто слабокислу реакцію.

Молоді фікуси пересаджуємо кожні 2 роки, а старші щороку замінюємо лише верхню частину ґрунту. Пересаджуємо підросли екземпляри лише раз на кілька років, якщо коренева система вже не поміщається в горщику.

Фікус Дуболистий – шкідники й хвороби

Перш за все, перед заливкою субстрату, тому що це може призвести до загнивання коренів.

Зі шкідників цю рослину найчастіше поселяють щитівки (опуклості на листках), шерстиста попелиця (видимі «ватні кульки») і павутинний кліщ (бліді листові пластинки й ніжна павутинка), тобто ті, що висмоктують соки з листя. . Уражене листя жовтіє й опадає.

З такими шкідниками ми боремося одним із препаратів: Саніум АЛ., Агропокриття, Емулпар або натурель Мультиінсект.

Серед хвороб, які вражають фігові дерева, є плямистість листя, яку ми лікуємо одним із препаратів: Топсин М або Фунгімат АЛ.

Фікус дуболистий

Фікус ліролистий у торгівлі іноді називають дуболистим фікусом. Це помилка, тому що фікус дуболистний – це зовсім окремий вид, це невисокий чагарник зі сланкими пагонами. Ці дві рослини краще не плутати.

Дивіться також: Рослини у великих горщиках

Прокрутка до верху