Головна сторінка » Рослини у великих горщиках
Рослини у великих горщиках

Рослини у великих горщиках

Кімнатні рослини у великих горщиках? Розкішні екземпляри зазвичай мають відданих опікунів. Ми також рекомендуємо їх тим, хто не має багато часу на рослини. Тому що великий не означає клопітний.

Кімнатні рослини у великих горщиках

Хоча горщик з мініатюрними фіалками може вас порадувати, великі екземпляри більш позитивно впливають на нашу психіку. Вони створюють відчуття стабільності, спокою і безпеки, дозволяють заспокоїтися і розслабитися. Купуючи рослини для дому, ми зазвичай не замислюємося про це і вибираємо маленькі рослини. На жаль, багато таких екземплярів є т. зв букети в горщику, термін придатності яких швидко закінчується. Тільки деякі види тримаються мужньо і розростаються все більше. Вони адаптуються до домашніх умов, а догляд за ними звичний для нас і не викликає жодних проблем. З часом ми прив’язуємося до рослин, які були з нами роками, і часто починаємо ставитися до них майже як до собаки чи кота. Якщо у нас вдома не вистачає такого зеленого мешканця, ми розповімо, які рослини найкраще впораються з цією роллю. Представлені тут види добре ростуть у квартирах і не мають високих вимог. Ми можемо піти коротким шляхом і купити великий завод. Однак такий екземпляр коштує дорого, і, крім того, оскільки в теплиці він мав ідеальні умови, після переміщення він зазвичай сильно хворіє, втрачає свою красу і навіть гине, незважаючи на наші зусилля. Тому краще вибрати модель середнього розміру, якій буде легше звикнути до умов у квартирі. Правда, пройде багато часу, поки воно перетвориться на велике дерево, але задоволення від його вирощування буде більше. Тому краще вибрати модель середнього розміру, якій буде легше звикнути до умов у квартирі. Правда, пройде багато часу, поки воно перетвориться на велике дерево, але задоволення від його вирощування буде більше. Тому краще вибрати модель середнього розміру, якій буде легше звикнути до умов у квартирі. Правда, пройде багато часу, поки воно перетвориться на велике дерево, але задоволення від його вирощування буде більше.

Цікаво  Японська фатсія - невибаглива рослина. Як за нею доглядати?

Великі горшкові квіти для квартири.Всупереч

Видимості, доглядати за великими рослинами простіше, ніж за карликами в маленьких горщиках. У великих місткостях ґрунт не так легко пересихає, тому часто поливати її не потрібно, особливо якщо в будинку холодно. Надто інтенсивно удобрювати рослини не потрібно, тому що їм краще не сильно розростатися. Зверніть увагу: пожовтіння листя і надмірне опадання найстаріших може свідчити про те, що дієта занадто обмежена і годування має бути більш рясним.

Квіти у великих горщиках для вітальні

 • Найбільш «компонентними» є рослини, які мають форму вузьких конусів і колон (кипарис крупношишкоподібний, шефлера) або допускають таку форму крони, щоб вони могли стояти, наприклад, біля стіни або в кутку. кімнатні (фікуси).
 • Також легко можна знайти місце для видів, пагін яких поступово оголюється знизу і лише зверху утворює невеликий шлейф (диффенбахія, драцена, юка, ноліна).
 • Однак рослини з широко розпростертим листям підходять тільки для великих приміщень, і обрізка їх спотворює або навіть знищує (араукарія, цикас, гігантська монстера, більшість пальм, включаючи популярну фінікову).
Цікаво  Кімнатні квіти до Дня Святого Валентина

Великі рослини в горщиках – догляд

 • Велике листя можна протирати ганчіркою, змоченою кип’яченою водою або спеціальною ганчіркою, призначеної для цих цілей. Однак пухнасте листя (наприклад, фікус «Оксамитовий») ніякій обробці не піддається.
 • Обприскування аерозольним полірувальним засобом запобігає осіданню пилу. Однак пальми й рослини з мечоподібним листям (юка, драцена, ноліна) цього не люблять.
 • Дрібнолисті види легше мити під душем. Але якщо вода жорстка, на листках залишаться білі смуги. Тому в теплу погоду рослини краще виставляти під не надто сильний дощ.
 • Домашні екземпляри зазвичай сильно нахиляються до вікна. Щоб вони росли рівно, їх потрібно щомісяця повертати, щоб світло падало різними сторонами, або поставити їм міцну опору, наприклад, бамбук. Також допоможе освітлення зверху енергоощадний стельовим світильником.
 • Для великих екземплярів нема потреби міняти горщик на більший. Просто підгодовуйте їх регулярно добривами й додайте порцію свіжої землі навесні. Кожні 3-4 роки перед досипанням ґрунту вирізаємо ножем і видаляємо невеликі конусоподібні фрагменти кореневої грудки прямо біля краю місткості, щоб увійшло більше нового ґрунту і було куди рости молодим корінцям.

Квіти у великих горщиках для вітальні

Прекрасний екземпляр заслуговує елегантного контейнера. Хорошим рішенням буде посадити рослину у звичайний горщик і помістити в водонепроникне укриття, відповідне стилю кімнати. Ефектно виглядають великі й глибокі місткості. На їх дно кладемо шар камінчиків. Це захистить рослину від затоплення коренів при надмірному поливі, а також підвищить стійкість високої місткості.

Цікаво  Гербера горщикова і садова. Як виростити герберу в саду

Чи знаєте ви, що… Місткість з рослиною варто поставити на підставку на коліщатках, щоб її можна було легко пересувати, наприклад, під час прибирання.

Великі рослини в горщиках – що робити, щоб вони не були занадто великими

 • Рання весна – сприятливий час для запобігання надмірного росту і без того великих рослин.

Відщипуємо нарости. Навесні ми прищипуємо найдовші пагони рослин, які дуже розгалужуються, наприклад, дрібнолистих фікусів. Тоді крони гарно загуснуть.

 • Вкорочуємо пагони. Це лікування рекомендується, серед іншого: для юк, драцен і крупнолистих фікусів. Під місцем зрізу виросте 2-3 нових гілки, які з часом також потрібно буде обрізати. Щоб дерева виглядали акуратно, відстані між наступними гілками повинні бути все коротшими.
 • Укорінюють верхівку. Ми можемо зрізати оголений знизу пагін і, залишивши частину молодих листочків, укоренити його. Диффенбахії, драцени і юки приживаються навіть у воді. Вкорінені поміщають в землю. Доглянутий пень також може розвинути нову крону.
 • Вкорочуємо рослини знизу т.зв зберігання повітря. Товстий пагін злегка обріжте з двох сторін і накрийте вологим торфом і плівкою. Коли в цьому місці відростуть корінці, відрізаємо відросток під ними й висаджуємо в землю. Це спосіб для видів, які менш схильні до регенерації.

Дивіться також: Бегонія кімнатна

Scroll to Top