Головна сторінка » Бегонія кімнатна
Бегонія кімнатна

Бегонія кімнатна

Бегонія в горщику в домашніх умовах? Бегонії – відмінний вибір, якщо ви шукаєте не дуже великі рослини для прикраси кімнати. Вони дуже красиві й настільки різноманітні, що хочеться мати всі їх різновиди.

Квітка кімнатна – види

Отримати красиву бегонію в горщику нескладно. Зазвичай у великих садівничих магазинах і квіткових магазинах можна знайти кілька цікавих видів і сортів цих рослин.
Кімнатна бегонія k Rolewska
Листя бегонії королівської (Begonia rex) не мають собі рівних. Вони досягають до 30 см в довжину і дивують своїми витонченими формами. Кілька років тому на ринку з’явилися сорти з листям, закрученими як мушля равлика, яких немає в інших видів. Але в очі впадають цікаві візерунки, схожі на ті, що на індійському сарі (ця бегонія походить з індійської провінції Ассам). Вони переливаються сріблом, відбиваючи світло. Крім того, завдяки заглибленим нервам листя виглядає так, ніби його вигадливо вибито, а довгі волоски роблять його ніжним. Пагони старих екземплярів трохи нависають над горщиком, рідко перевищуючи пів метра. Крихітні квіточки далекі від краси листя, але і без них рослина виглядає воістину по-королівськи.

Бегонія в зимовому горщику

Бегонію зимову (Begonia elatior) у природі не зустрінеш. Ця красива рослина була створена в теплицях селекціонерами. Його перевагою є повне цвітіння, яким воно вкрите протягом кількох тижнів. Мають свіжі, яскраві кольори: жовті, рожеві, лососеві, білі, іноді двоколірні. Найбільш ефектно виглядають сорти з хвилястими краями пелюсток. Щоб тендітні пагони витримали вагу квітів, рослину підтримують палицями.

Цікаво  Домашня лілія - догляд й посадка

Бегонія зимова (Begonia elatior). Як виростити бегонію в домашніх умовах

Зимова бегонія цвіте тільки при короткому дні (звідси і її назва), але в теплицях при відповідних умовах вона закладає бутони в будь-який час року.

На жаль, ця рослина погано приживається в наших будинках, що впливає на розмір і колір наступних квітів. Більш того, його соковиті тканини легко стають жертвами хвороботворних грибків. Тому до бегонії зимової зазвичай ставляться як до сезонної рослини й після цвітіння її просто викидають.

  • Бегонія горщикова (Begonia heracleifolia),
  • горщикова бегонія Массона (Begonia massoniana),
  • Бегонія рицинова в горщиках (Begonia ricinifolia) c
  • Бегонія Бауера в горщиках (Begonia boweri)


Бегонія кімнатна – сорти


Однак найбільш цікавими і набагато краще пристосованими до кімнатних умов є, як зазвичай, виведені з них гібридні сорти.

До найпопулярніших сортів відносяться сріблясто-плямистий сорт ‘Mikado’ і ‘Nigra Magra ‘, майже чорний зі світлим оком. Хоча їх листя за привабливістю поступаються бегонії королівської, а квіти менш ефектні, ніж у бегонії зимової, їх загальна вартість може бути значно більшою за них. Тим паче, що гібридам за тривалість життя варто поставити багато балів. Вони рідко хворіють і швидко ростуть. Наприклад, сорти «Orpha Fox» і «Mikado» можуть досягти стелі через кілька років.

бегонія

Рослина кімнатна – вирощування

Задовольнення вимог бегонії зазвичай не викликає особливих проблем.

Світло. З весни до осені рослини слід розміщувати, наприклад, на підвіконні східного або західного вікна, взимку найкраще з південного. У глибокій тіні їх фарби бліднуть, бегонії стають кволими й не хочуть цвісти.
Температура. Тепло в наших кімнатах (до 23°C) ідеально підходить рослинам навіть взимку. Занадто висока температура, наприклад, на сонячних підвіконнях, призводить до того, що зимові квіти бегонії втрачають свій колір. У холодну погоду (нижче 15°C) бегонії гинуть, тому взимку їх не можна ставити біля негерметичних вікон.
Вологість субстрату. Бегонії люблять постійно злегка вологий ґрунт. Найкраще перевірити стан ґрунту пальцем і полити рослину, як тільки поверхня ґрунту почне злегка підсихати. Вода повинна бути прозорою – без хлору, кімнатної температури.
Вологість повітря. Бегонії занадто сухо в жарких приміщеннях. Тому необхідно часто осушувати повітря, але уникати обприскування листя. Однак, коли прохолодно (нижче 18°C) і волого, ризик захворювань зростає. Тому найкраще провітрювати квартиру, але так, щоб рослини не сильно охолоджувалися.
Запліднення. Навесні вносимо в землю добриво тривалої дії або кожні 2-3 тижні поливаємо рослину багатокомпонентним рідким добривом концентрації, рекомендованої на упакуванні.

Цікаво  10 найкрасивіших кімнатних рослин

Бегонія кімнатна – обрізка

При висиханні листя утворюється голий «пеньок». Ми можемо запобігти цьому, час від часу обрізаючи старі пагони. Це створить багато нових гілок. Вкорочуючи пагони, ми також будемо контролювати сорти, які занадто сильно підіймаються вгору або розповзаються вбік. Поки стара бегонія повністю не втратить свою красу, варто зробити з неї живці.

Бегонія кімнатна – який ґрунт

Земля і пересадка. Молоді бегонії ми пересаджуємо щороку, бегонії (трохи) старше кожні 2-3 роки, в трохи більший горщик. Рослинам корисний універсальний ґрунтовий або торф’яний субстрат, розпушений піском з pH 5,5-6,5. На дно горщика кладемо шар дренажу, наприклад, гравій або керамзит.

Цікаво  Кімнатні квіти цикламен

Бегонія кімнатна – розмноження

Більшість бегоній розмножують живцями. Вони легко приживаються, особливо ранньою весною.

Спосіб 1 : Найкраще укорінювати верхівку пагона з двома-трьома великими листками. Зрізаний пагін з двома-трьома листками занурюють укорінював і висаджують у вологий субстрат під укриття з плівки.

Спосіб 2: Деякі екземпляри можна розмножити діленням.

Спосіб 3: Якщо ми хочемо отримати багато королівських бегоній або бегоній Массона, зробіть живець з листа. Прожилки зрізаємо в кількох місцях і кладемо лист в неглибокий посуд з вологим піском, придавивши його камінчиками, щоб він прилип до поверхні. Місткість не дуже щільно накрийте безбарвною плівкою і поставте у світле тепле місце. Щоб знизити ризик появи цвілі, цю «теплицю» необхідно часто провітрювати. Через місяць на зрізаних місцях зазвичай виростають нові рослини. Коли вони досягнуть 2 см у висоту, висаджуємо в пухкий ґрунт, а через кілька тижнів пересаджуємо в окремі горщики.

Бегонія кімнатна – хвороби

Бегонії іноді хворіють. Найбільшу загрозу (особливо для бегонії зимової) становлять грибки. Коричневі плями на листках і пагонах, вкриті сірою скоринкою, є симптомом сірої гнилі, а білий наліт – захворювання під назвою борошниста роса. Слід якомога швидше видалити заражені частини, а якщо рослина дуже густе, також частину здорового листя, що полегшить циркуляцію повітря. Також можна обприскати рослину фунгіцидом, наприклад, екстрактом грейпфрута (Біосепт) або хімічним препаратом (Еупарен, Ронілан або Сапрол).

Дивіться також: Епіфіти – рослини, що живуть на деревах

Прокрутка до верху