Головна сторінка » Кімнатні рослини антуріум догляд
Кімнатні рослини антуріум догляд

Кімнатні рослини антуріум догляд

Кімнатні рослини антуріум догляд. Антуріум — красиво квітуча рослина, яку легко вирощувати (і приємно мати поруч). Ці красуні мають великі яскраво-червоні/рожеві/фіолетові квіти та темно-зелені глянцеві листя. Антуріум буде процвітати при яскравому непрямому сонячному світлі біля вікна у вашому домі.

Ось 3 ключові речі, які слід знати про кімнатні рослини антуріум:

  • Рослинам антуріума потрібне яскраве світло, але не прямі сонячні промені. Їх важко знайти, але, на щастя, ці рослини прощають.
  • Коріння антуріума потребують легкого доступу повітря – як і орхідеї. Вони ростуть на боках дерев у тропічному лісі! Ймовірно, вам доведеться пересадити рослину в горщик у легкий повітряний ґрунт, що містить перліт (або ґрунт для орхідей).
  • Найкраще антуріум росте в ґрунті з постійною вологістю. Як надмірно сухий ґрунт, так і вологий, мулистий ґрунт може бути шкідливим.

Тепер, коли ми розглянули основи кімнатної рослини антуріум, читайте далі, щоб дізнатися більше про цю прекрасну тропічну рослину та про те, як найкраще доглядати за нею у вашому домі.

Антуріум: вступ

Антуріум – тропічна квітуча трав’яниста багаторічна рослина, що походить з Центральної та Південної Америки. Природний клімат антуріума — це вологий теплий тропічний ліс під пологом високих дерев, схожих на джунглі. Дерев’яне покриття захищає рослини від прямих сонячних променів, створюючи тепле вологе середовище.

У природному середовищі існування антуріум росте переважно на деревах, але іноді він росте і на землі. Вони використовують повітряне коріння, щоб прикріпитися до стовбурів і гілок, тягнучись вгору для отримання більше світла. Їхня звичка лазити забезпечує антуріумам доступ до гарної циркуляції повітря, що важливо для їх здоров’я у вологому середовищі тропічного лісу.

квіти

Як доглядати за антуріумом як кімнатною рослиною

На щастя, навчитися доглядати за антуріумом не складно. Ці кімнатні рослини дуже поблажливі й чудово підходять для садівників-початківців. Ключ до догляду за рослинами антуріума в горщиках – це розуміти їх природне середовище тропічного лісу та робити все можливе, щоб відтворити атмосферу джунглів у вашому домі.

Щойно придбані антуріуми слід оглянути та пересадити в легкий, повітряний ґрунт, якщо вони знаходяться в багатому, щільному ґрунті для горщиків. Знайдіть для рослини світле місце біля сонячного вікна, але трохи далі від прямих сонячних променів. Намагайтеся, щоб ґрунт був вологим, але водночас повітряним – як волога губка, яку злили, але в ній все ще є вода. Тримайте цей тропік трохи далі від дверей і вікон за допомогою спеціального протягу.

Догляд за антуріумом полягає в балансі. Вони люблять яскраве світло, але не прямі сонячні промені. Вони люблять стабільно вологий ґрунт, але ґрунт також має бути добре дренованим, а не мокрим чи брудним. Їх коріння потребують доступу повітря, так само як і води. Антуріум також любить постійну температуру і постійний вологий рівень вологи.

Уникайте занадто сухого ґрунту або занадто сухого повітря, вирощуючи антуріум як кімнатну рослину. Тримайте їх трохи далі від холодного вітру та низьких температур. Занадто мало світла або занадто багато сонячного світла може зашкодити їм. Щоб рослина повноцінно функціонувала, листя може знадобитися прибрати пил або протерти вологою ганчіркою.

Кімнатні рослини антуріум сприйнятливі до певних шкідників, включаючи борошнистий червець і павутинний кліщ. Шкідників приваблюють нездорові рослини, хоча вони можуть атакувати здорові антуріуми. Органічні інсектициди можуть допомогти зменшити популяції комах-шкідників. Літній відпочинок на внутрішньому дворику також може допомогти, посиливши природний тиск шкідників від хижих комах, що знаходяться на вулиці.

Кімнатні рослини антуріум догляд

Кімнатні рослини антуріум догляд – грунт для антуріума

Як і орхідеї, антуріум погано розвивається в стандартних ґрунтових сумішах. Антуріум — одне з тих кімнатних рослин, яким дуже потрібен спеціальний ґрунт для горщиків. Ці рослини звикли рости на узліссях дерев посеред тропічного лісу… логічно, що вам знадобиться спеціальний ґрунт, щоб виростити їх у контейнері.

Цікаво  Диффенбахія вирощування і догляд в домашніх умовах

У дикій природі коріння антуріума поглинають дощову воду, яка потрапляє через полог, і рослини також можуть пережити сухі сезони, поглинаючи вологу з вологого тропічного повітря. Антуріуми потребують спеціальної мінеральної дієти для росту, але вони звикли до тропічного середовища, де органічні речовини швидко розкладаються, обмежуючи їх доступність.

Вирощені в кімнатних умовах антуріуми найкраще почуваються в середовищі для вирощування, яке забезпечує коріння вільним доступом повітря. Як і орхідеї, антуріуми еволюціонували, щоб мати повітряні корені. Ці повітролюбні корені сприйнятливі до задухи, якщо вони не мають хорошого доступу повітря. Використовуйте горщикову суміш, що містить щонайменше 20% перліту, або виберіть ґрунт для орхідей для вашого антуріума. Ці горщикові ґрунти зберігають достатньо повітря, а також мають достатньо вологи для підтримки життя рослин.

Кращим ґрунтом для кімнатних рослин антуріума зазвичай є суміш торфу або койри, а також перліту, деревного вугілля і шматочків кори.

Мені подобається змішувати звичайний ґрунт для антуріума з приблизно рівною кількістю суміші для орхідей. Намагайтеся не сильно турбувати коріння, але пам’ятайте, що коріння так само потребують доступу повітря, як і вологи. Можливо, ваш антуріум краще ростиме в мульчі з кори та перліті, ніж у багатому концентрованому компості. Наслідуйте матір-природу в цьому.

квіти

Сонячне світло для антуріума

Найкраще місце для рослини антуріума в горщику – біля світлого вікна, де він може отримувати розсіяне непряме світло без тепла прямого сонячного світла. Сподіваюся, це також місце з приємним, постійним теплом і вологістю, а також трохи повітря, що рухається навколо листя.

Антуріуми еволюціонували, щоб процвітати при фільтрованому сонячному світлі під пологом тропічного лісу чи джунглів. Їм потрібне яскраве світло, але не прямі сонячні промені. Вони, ймовірно, виживуть при слабкому освітленні, але рослини стануть довгоногими й насилу створять яскраві, життєрадісні квіти.

Антуріум любить яскраве світло, але непряме… Без прямого сонця! Особливо влітку антуріум потребує розсіяного сонячного світла, перш ніж він досягне листя. Антуріуми можна вирощувати на відкритому повітрі влітку в теплих місцях/порах року, але потрібно подбати про те, щоб рослина прижилася в захищеному, тінистому місці.

Полив антуріума в горщиках

Антуріуми люблять вологий ґрунт, але заливати ґрунт не можна. Це не ті рослини, які люблять повністю висихати. Під пологом тропічного лісу завжди є волога, незалежно від того, чи це (тривалий) сезон дощів, чи (відносно короткий, але все ще вологий) сухий зимовий сезон. Навіть «сухий» сезон в джунглях досить вологий.

Водопровідна вода в більшості місць ідеально підходить для поливу кімнатних рослин антуріума. Деякі садові центри купують спеціальну воду, очищену шляхом зворотного осмосу, але це рідко потрібно в середовищі рослин у горщиках. Якщо ви хочете зіпсувати свій антуріум, можливо, наберіть трохи дощової води для поливу, щоб краще створити тропічний ліс для вашої рослини.
Для нових антуріумів щодня перевіряйте пальцями рівень вологості ґрунту. Ви навіть можете підняти рослину в контейнер і відчути, наскільки вона важка при різному рівні вологості. Пам’ятайте, що ґрунт повинен містити вологу, але в ній також повинно бути повітря. Подумайте про губку, яку щойно віджали вашою рукою… вологою, але не мокрою.

Намагайтеся, щоб ґрунт не розмокла і кісточки не пересихали. Коріння повинні стояти в набраній воді й не повинні пересихати. Вологість дуже корисна (ще одна причина для цього зволожувача взимку!). Вологість повітря можна підвищити за допомогою зволожувача повітря, а також обприскати рослину водою і поставити її в піддон з водою з камінчиками.

Цікаво  Кімнатний нарцис як за ним доглядати?

Може бути корисним відтворити сезонність тропічного лісу за допомогою поливу. Деякі батьки антуріума проводять міні-сухий сезон для своїх рослин взимку. Вони більше поливають у літню спеку і дозволяють рослині відчувати деяку сухість взимку. Якщо ви спробуєте це, пам’ятайте, що сухий сезон у тропіках не те саме, що сухий сезон у помірному кліматі! Ці рослини ще люблять вологу.

Кімнатні рослини антуріум догляд

Кімнатні рослини антуріум догляд – добриво для антуріума

Кімнатним рослинам антуріум піде на користь якісне органічне добриво. Ці рослини мають доступ до великої кількості поживних речовин з органічних джерел у своєму природному середовищі існування, тому постійний, розбавлений потік рослинної їжі може бути корисним. Не рекомендується використовувати синтетичні хімікати та інсектициди.

У вашому місцевому садовому центрі можуть бути інші чудові органічні варіанти.

Прочитайте інструкцію на упакуванні добрива, щоб отримати уявлення про стандартні дозування. Потім розрахуйте, щоб розподілити ту саму дозу на кілька підживлень, а не згодовувати нею рослину час від часу.

Пересадка антуріума

Пересадка антуріума зазвичай проводиться при першому придбанні рослини в горщику, а потім кожні 2-3 роки. Перший висаджувач після покупки виконується, тому що антуріуми часто продаються у звичайному ґрунті для горщиків, який необхідно поповнювати для оптимального здоров’я (принаймні половина ґрунту має бути спеціальною сумішшю для орхідей). Пересадка в наступні роки освіжає ґрунт і дає можливість поділити рослину.

Пересаджуючи антуріум, вибирайте горщик з дренажним отвором і бажано з пористими стінками. Ви можете використовувати неглазуровану кераміку, теракот або навіть відкритий дротяний кошик для квітів, вистелений мохом. Мох також можна вільно покласти поверх ґрунту в будь-якій місткості, щоб зберегти вологу. Якщо ви вирощуєте виноградну лозу, яка любить лазити, ви також можете додати тотем із кокосового волокна або іншу опору для палиць, щоб ліана могла лазити.

Обрізка антуріума

Обрізка вашої кімнатної рослини антуріума полягає в основному в тому, щоб зберегти її зовнішній вигляд, не перешкоджаючи її росту. Слідкуйте за рослиною та видаляйте мертві/пошкоджені/хворі листки, як тільки їх помітите. Цей регулярний догляд має допомогти рослині отримати необхідну циркуляцію свіжого повітря.

Кімнатні рослини антуріум догляд – усунення проблем з антуріумом

Є кілька речей, які можуть зробити антуріум нещасним. Ось як розв’язувати поширені проблеми з цією рослиною.

Перша (і найпоширеніша) проблема – коричневі кінчики на зеленому листі. Коричневі кінчики на листі антуріума зазвичай з’являються через те, що повітря сухе (недостатньо вологе) або тому, що рослина потрапляє під пряме сонячне світло (і отримує сонячні опіки). Перенесіть рослину трохи далі від прямих сонячних променів (але все ще на яскраве освітлення) і регулярно обприскуйте листя. У сухому кліматі кімнатний зволожувач повітря допоможе зменшити появу коричневих кінчиків.

Кімнатна рослина антуріум може переживати періоди без цвітіння. Як правило, рослини продаються квітучими, і селекціонер міг спровокувати їх цвітіння. Ймовірно, їм потрібен час, щоб відпочити після першого спалаху квітів. Рослини антуріума проходять щорічні періоди спокою. Якщо рослина не цвіте постійно, можливо, воно не отримує достатньо світла або не має поживних речовин. Перемістіть рослину в місце з яскравим непрямим освітленням і підгодуйте її якісним органічним добривом.

Іноді в антуріума з’являється жовте листя. Зазвичай це трапляється, коли рослину занадто часто поливають або вносять надмірні добрива. Дайте стекти зайвій воді під час поливу рослини. Змініть суміш для заливки на легку, якщо вода накопичується. Не поливайте рослину, якщо верхня частина горщикового середовища не висохла. Зменште кількість і частоту внесення добрив.

Цікаво  Які рослини найкраще підходять для темного інтер'єру?
квіти

Питання догляду за антуріумом

Ось кілька поширених запитань власників кімнатних рослин про догляд за антуріумом:

Чи гарна кімнатна рослина антуріум?

Антуріум — чудова кімнатна рослина, йому найкраще підходять світлі, вологі місця. Ці життєрадісні тропічні рослини прикрашають кімнату і загалом прості у догляді.

Антуріум від природи добре пристосований до життя в кімнатних умовах як кімнатна рослина, оскільки віддає перевагу постійній температурі в межах комфортного діапазону кімнатної температури, а також постійній вологості та яскравому, але непрямому освітленню. Завдяки правильному розташуванню і рівномірному поливу за ними буде дуже легко доглядати в кімнатних умовах.

Кімнатні рослини антуріум догляд – скільки живуть антуріуми?

У природному середовищі існування антуріум є багаторічною рослиною, яка може жити багато років. Подібним чином кімнатні рослини антуріума можуть жити багато років, якщо їх підтримувати здоровими. Однак кожні два-три роки антуріум потрібно буде пересаджувати.

Антуріум отруйний?

Всі частини антуріума отруйні для людей і домашніх тварин, таких як коти й собаки. Цю рослину не можна вживати, і навіть її сік може викликати подразнення шкіри. Виберіть для свого антуріума безпечне місце.

Чи зацвіте антуріум знову?

Антуріум — багаторічна квітуча рослина, яка цвіте рік за роком, якщо сприятливі умови й рослина здорове. Деякі антуріуми, здається, цвітуть більшу частину року, тоді як інші зосереджують своє цвітіння з кінця зими до початку літа. Квітки зберігаються довго, кожна окрема квітка на живій рослині зберігається приблизно 6 тижнів. Після цвітіння в антуріума може настати період спокою, який часто збігається з сезоном тропічних лісів.

Кімнатні рослини антуріум догляд – як змусити антуріум знову зацвісти?

Щоб спонукати ваш антуріум знову зацвісти, спочатку переконайтеся, що ви дотримуєтеся всіх найкращих методів догляду, розглянутих вище. Здоровий антуріум знову зацвіте. Деякі антуріуми цвітуть лише кілька місяців на рік, переважно навесні. Інші, здається, вільно цвітуть кожного місяця в році. Така поведінка залежить від сорту, а також умов навколишнього середовища, в яких зазнала рослина.

Деякі рослини обробляють хімікатами, щоб на полицях магазину було багато квітів. Це може перешкодити природному циклу цвітіння. Антуріуми, які страждають від посухи, холоду, надмірного поливу або недостатнього освітлення, також можуть мати перерваний цикл цвітіння. Нехай ваша рослина буде щасливою, і вона, як правило, винагородить вас більшою кількістю квітів.

Як розмножити антуріум?

Антуріуми зазвичай розмножують нарізанням живців і укоріненням для створення нових рослин. Антуріум можна розмножувати як стебловими, так і кореневими живцями. Ось докладна стаття про те, як розмножити антуріум, загорнувши його у вологий мох-сфагнум (замість того, щоб пересаджувати безпосередньо в горщикову суміш).

Багаторічник також можна розділити під час пересадки, щоб отримати більше рослин. Зазвичай це роблять навесні, але можна робити й в іншу пору року. Ось кілька порад експертів щодо поділу антуріума в горщиках:

Кімнатні рослини антуріум догляд – що символізують антуріуми?

Антуріум символізує щастя і достаток. Ці рослини часто зустрічаються на ресторанних вечірках, а також є гарним подарунком домочадцям. Антуріум – надзвичайно позитивне за символікою рослина.

Квіти антуріума життєрадісні, екзотичні, майже серцеподібні. Їхнє темне, воскове листя однаково вражає. Хоча вони можуть виглядати красиво, вони є отруйними рослинами. Однак ця токсичність, здається, не має негативного символізму. Це рослини, які приносять радість і достаток

Дивіться також: Традесканція кімнатна рослина

Прокрутити вгору