Головна сторінка » Японська фатсія – невибаглива рослина. Як за нею доглядати?
Японська фатсія

Японська фатсія – невибаглива рослина. Як за нею доглядати?

Японська фатсія (Fatsia japonica) як одне з кімнатних рослин з красивим листям, світло-зеленим кольором, великими розмірами і дивовижною формою, що нагадує руки з пальцями, завоювала симпатії багатьох садівників. У період цвітіння фатсія дає маленькі білі або жовто-зелені квіти.

Як виглядає японська фатсія?

Фатсія японська – японська фатсія є дуже цікавим зразком одного з найцікавіших горшкових рослин. Суцвіття схожі на парасольки. Після цвітіння починають дозрівати плоди, які виглядають не менш привабливо, ніж квіти. Їх можна порівняти з гронами горобини, які в період зав’язування зеленіють, а з часом стають темно-синіми. Має декоративні великі пальчасто-лопатеві листя з жорсткими черешками.

Фатсія – це не тільки садова рослина, вона добре працює в горщиковому вирощуванні. У наших широтах його також розводять в домашніх умовах. Однак при домашньому вирощуванні не варто розраховувати на появу квітів. Кімнатна фатсія цвіте дуже рідко. Єдиним чистим видом є фатсія японська (аралія японська). Гібрид — Фатшедер. Fatshedera Litse, навпаки, є високим вічнозеленим чагарником, що досягає понад 5 метрів у висоту. Стебло прикрашене темно-зеленим листям, дуже густо розташованими, що утворюють пишну крону. Що стосується японського фацдже, то в цьому жанрі прийнято виділяти кілька різновидів:

  • “Павутина”. Привабливості сорту надає зелене листя з білими цятками, що нагадують плями. Завдяки оригінальному дизайну користується великою популярністю.
  • Фатсія японська «Variegata». Ця рослина привертає увагу зеленим листям, які красиво оформлені білим або кремовим кольором.
  • Фатсія «Аннеліз». Сорт має золотисто-жовте листя.
  • «Муракумо Нішікі». Має яскраво-жовте листя.
Цікаво  Кімнатні рослини монстера

Японська фатсія, кімнатна рослина, яке варто вирощувати вдома

Вирощувати фатсю з живців рекомендується восени. Підготовлені живці переносять у вологий грунт, а потім накривають банкою. При перших ознаках вкорінення їх можна пересадити в горщики. Рослина фатсія також можна отримати, посіявши насіння навесні. Підготовлені насіння потрібно висадити в субстрат на глибину до 1 см. Після цього ємність з посадками переставляють в тепле місце, де підтримується температура 18 градусів. Коли сіянці зміцніють, їх можна пересаджувати в окремі горщики, які потім переставляють в добре освітлене місце. Правильний догляд за фатсією – це в основному захист від різних хвороб і шкідників.

Цікаво  Фікуси (фікусові дерева) - незмінно модні кімнатні рослини

Як доглядати за фатсією японською?

Позиція: Вибираючи режим освітлення японської фатсії, потрібно орієнтуватися на різнокольорові листя рослини. Фатсія, листя якої покриті великою кількістю строкатих плям, потребує більш яскравому освітленні. Однак давайте уникати прямих сонячних променів, оскільки вони можуть нашкодити рослинам, тому опівдні варто створити штучну тінь, щоб уникнути опіків листя. Примірники з темно-зеленим листям слід вирощувати в півтіні. Ця квітка може добре рости в тіні, а також при штучному освітленні люмінесцентними лампами. Влітку можна тримати на вулиці.

Умови вирощування: Навесні і влітку необхідно підтримувати температуру 17-21 градус. При перших ознаках зими слід змінити догляд за рослиною, враховуючи колір листя. Пестролистные кущі добре себе почувають при температурі не нижче 16 градусів. Рослини з однорідним зеленим листям добре переносять зниження температури до 14 градусів. Цікаво, що в найтепліших регіонах країни і після загартування фатсія може навіть зимувати в саду, так як переносить зниження температури до -7 градусів Цельсія. У спекотну погоду рослинам необхідно забезпечити достатню кількість світла. При необхідності її зростання можна обмежити обрізкою, яку фатсія переносить дуже добре.

Цікаво  Епіфіти - рослини, що живуть на деревах

Японська фатсія – як доглядати?

Фатсію необхідно регулярно поливати. Якщо їх пропустити, то рослини миттєво відреагують: листя опаде, і вам доведеться довго чекати, поки вони повернуться у вихідне положення. Однак при поливі необхідно стежити за рослиною, так як при перезволоженні є небезпека загнивання коренів.

Інтенсивний полив навесні і влітку, коли рослина пускає нові пагони, взимку обмежуємо полив, не допускаючи пересихання кореневої грудки.

Влітку при визначенні частоти поливів слід звертати увагу на ступінь зволоження верхнього шару грунту. Якщо він висихає, негайно полийте. Взимку основним орієнтиром для поливу є температура повітря в приміщенні. У прохолодних умовах полив потрібно проводити рідше. Якщо температура в приміщенні досить висока, поливати фатсію потрібно так само, як і влітку.

Старі екземпляри фатсії японської можуть цвісти в потрібних умовах, але квіти не мають високої декоративності. Ідеально підходить для оформлення ресторанів, офісів, магазинів і виставкових залів.

Дивіться також: Тіньолюбні кімнатні квіти – рослини для тіні й півтіні

Прокрутка до верху