Головна сторінка » Тіньолюбні кімнатні квіти – рослини для тіні й півтіні
Тіньолюбні кімнатні квіти

Тіньолюбні кімнатні квіти – рослини для тіні й півтіні

Тіньолюбні кімнатні квіти – тіньовитривалі види не люблять прямих сонячних променів. Від надлишку світла їх листя скручуються, жовтіють і в’януть. Найкраще ці рослини почуваються на північних підвіконнях, але можуть рости й в тінистих куточках сонячних кімнат. Оскільки їх пагони завжди спрямовані до світла, час від часу горщики потрібно повертати, щоб квіти не втратили красиву форму.

Затінені місця ніколи не бувають однаковими, оскільки до рослин потрапляє розсіяне світло. Напівзатінені місця, куди сонячні промені потрапляють в середньому від 3 до 6 годин на день, і тінисті місця, куди сонячні промені проникають менш як 3 годин.

Кімнатні рослини для тіні та півтіні

Не всім пощастило мати сонячну квартиру, але це не означає, що не у всіх можуть бути у квартирі красиві квіти. Подивіться, які з них чудово допомагають при дефіциті сонця:

  • спатіфлора
  • папороті
  • плющ звичайний
  • аспленіум
  • кентія
  • аглаонема
  • заміокулькас,
  • сансевієрія циліндрична – вважається одним з найбільш витривалих горшкових рослин у світі
  • драцена
  • монстера – як ліана, що лазить по деревах у своєму природному середовищі існування, монстера звикла до нестачі світла
Тіньолюбні кімнатні квіти
Тіньолюбні кімнатні квіти

Тіньолюбні кімнатні квіти для дому та простота їх вирощування

Тіньолюбні кімнатні квіти – відмінний вибір для людей, у яких будинки або квартири обмежені сонячним світлом. Деякі з популярних тіньолюбних рослин, які легко виростити вдома, включають папороті, плющ, сансевієрію та орхідеї. Вони стійкі до слабкого освітлення і можуть рости навіть у менш освітлених місцях. Крім того, більшість цих рослин потребують низьких вимог до поливу та внесення добрив, що робить їх легкими у догляді для садівників-початківців.

Цікаво  Троянди для контейнерів

Тіньолюбні кімнатні квіти – спатифлора

Рослина порівняно легко вирощується. Цвіте спатифлора навесні й влітку, а при правильному догляді вона може приправляти інтер’єр квартири ніжним ароматом і взимку. Не потребує надмірної обрізки, але після цвітіння потрібно видалити пагін суцвіття.

Папороті — тіньолюбні рослини

Рекомендованими рослинами також є папороті (флебодіум, нефролепіс). Як і у випадку з мирними ліліями, вони не люблять товариства опалювальних приладів, протягів і сухого повітря. Своєю популярністю вони зобов’язані довгим інтенсивно-зеленим листям, зовнішній вигляд яких може бути пір’ястим, хвилястим і навіть кучерявим.

Заміокулькас – характерні темно-зелене листя

Заміокулькас заміолистний (Zamioculcas zamiifolia) — горшкова рослина з характерним темно-зеленим листям. Це вид, який походить зі східної Африки, особливо Танзанії та Занзібару. Листя заміокулькаса товсті, соковиті, темно-зеленого кольору. Вони мають підземне стебло, з якого ростуть численні пари красивих шкірястих мерехтливих листків. Листя розділені на більш дрібні сегменти, які за формою нагадують листя пальми.

Цікаво  Догляд за кімнатними квітами восени й взимку

Тіньолюбні кімнатні квіти – сансев’єра – не любить прямого сонця, яке обпікає її листя

Кімнатна рослина, яку ще називають «тещин язик». Віддає перевагу помірне сонячне або розсіяне світло. Це рослина, яка добре росте в місцях з меншою освітленістю, а також в кімнатах з яскравим, але нефільтрованим світлом. Занадто сильне сонячне світло може викликати опіки листя.

Кімнатні, тіньолюбні в’юнкі квіти

Чи може плющ вижити без сонячного світла?

У випадку з не менш легким у вирощуванні плющем слід пам’ятати, що він є альпіністом із сильним потенціалом до поширення та потребує опори.

Епіпремнум – вічнозелене листя

Епіпремнум — рослина з вічнозеленим листям, що робить його красивим і декоративним доповненням дому. Його листя характерне завдяки своєму соковитому зеленому кольору та унікальним візерункам, таким як білі або золотисті плями чи смуги.

Тіньолюбні кімнатні квіти – филодендрон і його декоративне листя

Його листя мають різноманітні форми та візерунки, такі як серцеподібні, перисті або ланцетні, що додає їм привабливості. Крім того, деякі сорти філодендрона мають листя з красивим забарвленням, наприклад, насичено-зеленим, чорним, різних відтінків жовтого або сріблястими плямами, що робить їх чудовим декоративним елементом у квартирі. Philodendron Ołustek – це рослина, яка зовні трохи нагадує плющ, оскільки має блискуче листя у формі серця.

Цікаво  Кімнатні квіти герань в домашніх умовах
квіти
Тіньолюбні кімнатні квіти
Тіньолюбні кімнатні квіти
квіти
Тіньолюбні кімнатні квіти
Тіньолюбні кімнатні квіти
квіти

Кімнатні рослини для тіні й півтіні – догляд

При культивуванні всіх рослин цієї групи слід стежити за їх загальним станом. Засихання листя може свідчити про недостатню вологість повітря і підкладка. З іншого боку, надлишок води та невідповідні умови вирощування можуть полегшити патогенам інфікування рослин. Наприклад, плямистість листя, викликана грибами роду Alternaria.

Спочатку на листках з’являються невеликі овальні бурі плями з ореолом, які з часом збільшуються і можуть призвести до відмирання листя. Відпале листя слід видаляти, а вирішуючи використовувати препарат, пам’ятайте, що папороті надзвичайно чутливі до хімічних засобів захисту рослин. Якщо рослини не цвітуть (як у випадку з мирною лілією), і знаходяться в правильному положенні й не мають ознак хвороби або наявності шкідників, варто підгодувати їх правильним добривом. Уникайте прямих сонячних променів, які можуть обпалити листя.

Дивіться також: Троянди для контейнерів

Прокрутка до верху