Головна сторінка » Пасхальний кактус (Hatiora gaentieri)
Пасхальний кактус

Пасхальний кактус (Hatiora gaentieri)

Пасхальний кактус (Hatiora gaentieri) – пасхальний кактус серед кімнатних рослин, якими ми прикрашаємо дім на Великдень, вирізняється великою кількістю зіркоподібних квіток яскравих кольорів, які довго тримаються на пагонах. Ними ми можемо милуватися щороку з квітня по червень.

Пасхальний кактус – ідеальна різдвяна прикраса!

Цей чарівний вид носить довгу і важку для вимови назву Rypsalidopsis Gaetnera. Тому нам простіше використовувати термін пасхальний кактус, який ідеально відображає його характер. Дійсно, це кактус, але особливий, тому що він епіфітний, тобто росте в кронах дерев, тому має погано розвинену кореневу систему. Зустрічається в тропічних, тому вологих і теплих джунглях, в південній частині Бразилії.

Як виглядає великодній кактус?

Ріпсалідопсис Гетнера (горшкові рослини) не відчуває сильної посухи в природі, що вражає пустельні кактуси, тому він не формує кулясті стебла, які накопичують воду, а плоскі овальні сегменти довжиною 4-7 см, що ростуть один з одного й утворюють зелений ланцюжок. . Краї сегментів виїмчасті й зазвичай злегка почервонілі, т. зв. ареоли й кілька колючок – так характерно для кактусів. Пасхальний кактус цвіте навесні – з березня по травень

У великих екземплярів шкірка на старих пагонах сіріє і тріскається, а наймолодші пагони розгалужуються і починають звисати. Іноді окремі члени відриваються і вкорінюються в субстраті.

Пасхальний кактус (Hatiora gaentieri) – Як виглядають квіти пасхального кактуса?

Ранньою весною на краях наймолодших пагонів ріпсалідопсису утворюються квіткові бруньки. Вони чутливі до зміни кута падіння світла, тому, щоб вони не впали, рослини краще не переміщати.

У квітні поступово розвиваються квіти з вузькими пелюстками. Вони мають форму зірки, діаметром 3,5-4 см і, залежно від сорту, бувають різних відтінків червоного, рожевого та білого, іноді помаранчевого та лососевого.

Цікаво  Капюшон (сарраценія) - Догляд і вирощування

Чому не цвіте великодній кактус?

Коли найбільш ранні квітки опадають, з’являються нові, тому цвітіння триває близько двох місяців. Після цього зусилля рослина відпочиває кілька тижнів, а влітку дає нових членів, після чого знову відпочиває до ранньої весни. Так завершується його річний цикл розвитку.

Пасхальний кактус

Багато людей плутають вид, який тут обговорюється, із подібною шлюмбергерою (Schlumbergera sp.). Насправді обидва ці кактуси схожі зовні й цвітуть в схожому колірному тоні, але в абсолютно різні сезони й мають дещо різні вимоги. Ці відмінності варто знати, щоб уникнути помилок, особливо при догляді за ними.

У домашніх умовах квіти шлюмбергери, також відомої як різдвяний кактус, а також грудень, розвиваються в зимові місяці, тобто з грудня по лютий. При цьому вони не мають форми симетричних зірок. Їх вузькі пелюстки розташовані шарами, завдяки чому квітки витягнуті до 6-7 см). Квітки грудника довші (можуть досягати декількох сантиметрів) і складаються з декількох рядів пелюсток.

Також у структурі членів ми помітимо різницю між двома видами. У шлюмбергери сегменти не закруглені, а закінчуються гострими виступами, що нагадують кігті раку, звідси ще одна народна назва цієї рослини – рак.

Його батьківщиною також є Бразилія, але зустрічається він в північній, більш сухій частині країни. Тому шлюмбергера потребує меншої вологості повітря і переносить трохи нижчі температури, ніж рипсалідпсис.

Пасхальний кактус (Hatiora gaentieri) – Різдвяний проти пасхального кактуса

Різдвяні кактуси? Різдвяний кактус і великодній кактус — це два різних види кактусів, які зазвичай асоціюються з двома різними святами. Як відрізнити великодній кактус від різдвяного? Ви тільки подивіться на їхні квіти!

Цікаво  Фікус ліролистий

Різдвяний кактус, також відомий як різдвяний кактус, є популярною декоративною рослиною під час різдвяного сезону. Характерними для цього кактуса є його зелене листя та червоні квіти, які часто з’являються на Різдво.

Пасхальний кактус (рослина в горщику), також відомий як східний кактус, є популярною декоративною рослиною під час пасхального сезону. Характерною рисою цього кактуса є його плоске листя та різноколірні квіти, які зазвичай з’являються біля Великодня. Його квітки менші ніж у різдвяного кактуса, тому що мають довжину і діаметр до 3 см.

Варто зазначити, що попри те, що різдвяний і великодній кактуси різні, обидва види є рослинами, які вимагають особливого догляду та уваги, щоб вижити в хорошому стані протягом тривалого часу. Обидва «різдвяних кактусів» також повинні мати водопроникний ґрунт (землю для квітів можна змішати з крупнистим піском).

Коли цвітуть великодні кактуси?

Пасхальний кактус щороку даруватиме нам квіти, якщо ми хоча б частково будемо відповідати його вимогам.

Світло. У період утворення бутонів і цвітіння, тобто взимку і ранньою весною, ми забезпечуємо рослині найкраще освітлення, розміщуючи його біля вікна. Влітку краще буде півтінь (я ставлю свої екземпляри на терасу, укрившись великим кущем).

Температура. З моменту появи бруньок найкраще підійде кімнатна температура, так 18-20 С. Зберігаємо рослину в такому вигляді до осені, а на зиму ставимо в більш прохолодне приміщення (близько 10 С). Мої великодні кактуси з середини травня до кінця вересня стоять на вулиці, зимують на злегка прогрітому ґанку.

Цікаво  Незвичайні гортензії в горщиках

Догляд за пасхальним кактусом

Щоб виростити великодній кактус, потрібно забезпечити йому правильні умови. Ця рослина вимагає яскравого, але не прямого світла, і регулярного поливу, але ґрунт не повинна бути перезволоженою. Пасхальний кактус найкраще росте при температурі від 15 до 20 градусів Цельсія.

Пасхальний кактус (Hatiora gaentieri) – Полив

У період спокою воду потрібно витрачати помірно, але субстрат не повинен пересихати повністю. З моменту початку формування бутонів ґрунт в горщику повинна бути постійно злегка вологою. У такому стані зберігаємо протягом усього періоду вегетації, а особливо під час росту молодих пагонів. Увага! Ми використовуємо м’яку воду, тому без додавання кальцію.

Підживлення і пересадка

Добриво. Під час росту пагонів поливають рослини 2 рази у 2 тижні розчином добрива для кактусів.

Перебільшення. Це необхідно, коли кореневих ком рослини не поміщається в горщику. Пересадіть його відразу після цвітіння в трохи більший горщик. Використовуємо водопроникний субстрат з кислою (pH 5) реакцією. Для їх отримання ми можемо змішати кактусову землю з кислим торфом

Пасхальний кактус (Hatiora gaentieri) – розмноження

Розмножити пасхальний кактус нескладно, тому що рослина легко вкорінюється, найпростіше в травні або червні відламати кілька наймолодших часточок і посадити їх в пісок або відразу в правильний (вологий) субстрат. Занурюємо в нього сегменти на 1/3 висоти, поливаємо і накриваємо банкою на кілька тижнів, щоб забезпечити високу вологість. Пагони укоріняться через кілька тижнів. Потім знімаємо банку й обробляємо рослини як дорослі екземпляри.

Дивіться також: Японська фатсія – невибаглива рослина. Як за нею доглядати?

Scroll to Top