Головна сторінка » Квітка гарденії – догляд та поради
Квітка гарденії

Квітка гарденії – догляд та поради

Квітка гарденії — надзвичайно елегантна рослина: у неї блискуче листя, а розеткові білі квіти неймовірно ароматні. У нас вдома вирощуємо як дерево в горщику.

Якщо хтось закохується в гарденію, слід пам’ятати, що квіткові бруньки вона запустить тільки в тому випадку, якщо провела зиму і весну в холоді. У цей період його можна поставити на веранді або на освітлених сходах, а краще постійно в домашньому оранжереї. Якщо цілий рік тримати гарденію в теплому приміщенні (вище 20 градусів Цельсія), вона не зможе зацвісти в потрібний час.

Гарденія – види і сорти

З приблизно 250 видів гарденії, що зустрічаються в природі, лише жасминова гарденія (Gardenia augusta ) була обрана для вирощування в горщиках . Його батьківщиною є південно-східний Китай, південна частина Японії і Тайвань. Там він набуває форми вічнозелених дерев або кущів заввишки кілька метрів, тоді як при вирощуванні в горщиках ми можемо очікувати, що після кількох років вирощування він досягне висоти приблизно 1,5 м.

Жасминова гарденія

У продажу є кілька селекційних сортів гарденії жасминовидної. Зазвичай ми не знаходимо їх назви на етикетках, на жаль, адже вони відрізняються, серед іншого: розмір квіток і кількість пелюсток. Найбільші квітки, діаметром близько 10 см, мають сорти «Belmont» і «Fortuniana», інші найчастіше 5-8 див.

У напівмахрових сортів квітка складається з 5-8 пелюсток, а у повних сортів їх більше 12. Вони розташовані пучками, як у троянд і камелій.

Квіти гарденії спочатку чисто-білі, але в міру розвитку стають кремовими і навіть злегка жовтими.

Період цвітіння досить тривалий і триває з липня по вересень. Однак деякі сорти, наприклад, Veicthi, цвітуть взимку.

Цікаво  Фікуси (фікусові дерева) - незмінно модні кімнатні рослини

Квітка гарденії – гарденія кімнатна

Найчастіше у продажу є молоді екземпляри гарденії, висотою близько 20 см. Іноді можна придбати і більші гіллясті дерева, навіть висотою один метр. Вони, звичайно, дорожчі, оскільки вже кілька років відлежали у виробничій теплиці.

Пагони цієї рослини густо вкриті темно-зеленими блискучими листям овальної форми довжиною 12 см і шириною 6 см. Деякі з них, особливо найстаріші, наприкінці зими можуть пожовтіти й опадати, але навесні рослина дає молоді, добре облистнені пагони. У них на кінцях росте одна або кілька квіткових бруньок. Протягом цього часу не варто змінювати положення гарденії щодо світла (перевертати горщик), так як це часто призводить до опадання бутонів.

Річний приріст пагонів становить кілька-десяток сантиметрів, тому росте гарденія досить повільно.

Гарденія – вирощування

Позиція. Помістіть рослину вдома або в зимовий сад на добре освітлене місце. Тільки влітку, коли сильно світить сонце, відсуваємо його від вікна на відстань приблизно 1,5 м, щоб промені не «обпалили» його листя. У червні, коли немає загрози заморозків, можна винести гарденію на балкон або в сад, але помістити її в півтінь, наприклад, під укриттям гілки чагарнику або дерева. Там вона повинна пробути до початку осені. Забираємо додому, коли температура вночі опускається нижче 10 градусів тепла.

Температура. Це фактор, який визначає ріст і цвітіння гарденії. Найкраще рослина розвивається при температурі 18-20 градусів Цельсія.

Ранньою весною її потрібно перенести в світле приміщення з температурою 15-18 градусів С. Це власне температура і відповідає гарденії вночі, адже вдень вона почувається краще при 18-20 градусах С. Однак, важко двічі на день переміщати рослину. Тому залишимо в оптимальних умовах на ніч на кілька місяців, поки не з’являться бутони. .

Цікаво  Популярні кімнатні вазони

Нагадаємо також, що гарденія не переносить різких перепадів температури. Тому перед винесенням на вулицю і перед занесенням в будинок краще поступово привчати її до зміни умов, інакше вона може втратити листя і бутони.

Вода. Коли рослина росте і цвіте, ми її інтенсивно поливаємо. Ми не допускаємо надмірного висихання субстрату або занадто тривалого перебування води на основі або в покритті. В обох випадках гарденія починає примхати, що виражається пожовтінням листя, бутонів і квітів.

Крім того, вода для поливу не повинна містити кальцію і хлору. Тож якщо вода з-під крана «жорстка», поливайте гарденію після її кип’ятіння та кімнатної температури.

Восени і взимку полив обмежуємо . При цьому грунт в горщику повинна бути постійно злегка вологою.

Квітка гарденії

Вологість повітря . Гарденії потрібне вологе повітря, відносна вологість вище 60%. Під час опалення радіаторів варто поставити поруч з горщиком туманоутворювач або регулярно обприскувати листя окропом. Ми уникаємо замочування квітів, тому що вони можуть загнити.

Запліднення. У період росту і формування бутонів кожні 3-4 тижні підгодовуйте рослину рідким добривом, що не містить кальцію (наприклад, добриво для азалії). Готуємо водний розчин концентрації в два рази менше рекомендованої на упаковці, тому що гарденія чутлива до засолення грунту.

Надра. Купуємо гарденію в горщику з легким, повітряним і добре дренованим субстратом з слабокислою реакцією (pH 5,5-6). Він складається з торфу, компосту, піску і дернової землі. У домашніх умовах спочатку пересаджуємо щороку, а коли підросте, кожні 2-3 роки, коли коріння повністю заповнять горщик. Робимо це ранньою весною. Використовуємо торф’яний субстрат, змішаний зі звичайною квітковою землею.

Цікаво  Квітучі кімнатні вазони

Перед посадкою гарденії насипте дно горщика керамзитом на висоту 5 см.

Квітка гарденії – догляд

Ми підтримуємо листя в чистоті, час від часу протираючи їх від пилу ніжною вологою ганчіркою або ставлячи під душ з теплою водою (звичайно, не під час цвітіння, тому що тоді квіти намокають).

Гарденія любить свіже повітря, але при провітрюванні взимку ми залишаємо її подалі від відкритого вікна.

Коли рослина опадає знизу, обрізаємо верхівки пагонів, щоб вони відросли нові і загусли. Цю обробку проводять відразу після закінчення цвітіння.

Розмножують рослину напівздерев’янілими живцями, бажано в серпні-вересні (можна використовувати фрагменти, зрізані при укороченні пагонів.

Кімнатна гарденія погано переносить грунт і воду, що містить кальцій. Важко підтримувати при центральному опаленні. Опадання бруньок зі здорової рослини свідчить про жорстку воду або занадто низьку вологість повітря. Якщо рослина занадто велике, можна обрізати його навесні, видаляючи цілі довгі пагони. Зрізаємо також після цвітіння.

Квітка гарденії – шкідники

Квітка гарденії
Квітка гарденії

На гарденію нападають шкідники, які висмоктують сік з листя, такі як попелиця, павутинний кліщ, білокрилка та щитівка. Мій садівничий досвід показує, що з ними ефективно борються Саніум АЛ (препарат у вигляді аерозолю, готовий до застосування) або Моспілан (ми готуємо з нього водний розчин).

Поради по вирощуванню гарденії показують, що вона досить вимоглива жінка. Ще більше радості, якщо воно хоче цвісти щороку. Але коли на ній залишаються тільки листя, вона все одно може прикрашати як вітальні, так і маленькі кімнати.

Дивіться також: Гібіскус болотний багаторічний (Hibiscus moscheutos)

Прокрутити вгору