Головна сторінка » Загадкові орхідеї Кембрі. Орхідеї з садових магазинів
Загадкові орхідеї Кембрі

Загадкові орхідеї Кембрі. Орхідеї з садових магазинів

Загадкові орхідеї Кембрі. Серед орхідей, які часто з’являються в магазинах, відносяться камбрії. Але серед ботанічних описів орхідей інформація про них відсутня. Що це за рослини?

Камбрія в природі не росте. Його історія почалася в 1911 році, коли Чарльз Вуйльстеке отримав гібриди Odontoglossum, Miltonia і Cochlioda. На честь селекціонера ці орхідеї назвали Vuylstekeara. Першим сортом, який отримав міжнародні нагороди, був Vuylstekeara Cambria ‘Plush’. Незабаром до нього приєдналися інші гібриди, які прекрасно ростуть в кімнатних умовах.

Під загальною назвою

На даний момент «Cambria» є торговою назвою групи орхідей багаторазового схрещування, подібного походження до Vuylstekeara. Їх суцвіття виростають до 40 см у висоту, мають до десятка квіток (зазвичай 3-5 см в діаметрі), різноманітних кольорів (не вистачає тільки блакитного). Залежно від умов вони набувають різних відтінків. Багато сортів приємно пахнуть.

Цікаво  Кімнатні квіти герань

Біля основи пагонів камбрії вони утворюють плоскі потовщення, т. зв псевдобульби.

Загадкові орхідеї Кембрі – біла і кремова

орхідеї не доставляють проблем в домашніх умовах і повторюють цвітіння до трьох разів на рік. Однак у них є слабке місце – ніжне коріння. Надлишок мінеральних речовин руйнує їх шкіру, вони гинуть при нестачі повітря і легко пошкоджуються.

Ми пересаджуємо рослини, коли вони не поміщаються в горщику. Однак, якщо ми поливаємо їх жорсткою водою, краще міняти субстрат щороку (коли вони не цвітуть і не ростуть). Потім ви можете розділити їх великі грудки на частини з 3 молодими псевдобульбами в кожній (старіючі видалити).

Цікаво  Екзотичні рослини в домашніх умовах

Кембрій є неоднорідною групою. Деякі зацвітають знову, коли вони весь час залишаються теплими, а інші цвітуть, коли нічна температура на 5°C нижча, ніж удень, протягом приблизно місяця.

Сорти Cambria також продаються під назвами певних кросів, наприклад Burrageara ‘Nelly Isler’, Wilsonara ‘Kolibri’, Odontonia ‘Samurai’.

Загадкові орхідеї Кембрі – секрети вирощування

Камбрія має специфічні вимоги, але їх легко виконати.

Світло: підходить півтінь, сильне сонце шкідливо. Листя рослини повинні бути світло-зеленими – від надлишку світла вони червоніють, а при нестачі стають темно-зеленими і орхідея слабшає.

Температура: влітку близько 20°C, взимку на кілька градусів нижче.

Вологість: мінімум 40-50%, любить обприскування і запотівання.

Субстрат: повітряна суміш кори, торфу і перліту.

Полив: горщики краще поставити наполовину до ємності з м’якою водою, наприклад, кип’яченою і відстояною, або дощовою кожні 7-10 днів (див. також: примітка в тексті про пересадку).

Цікаво  Догляд за кімнатними квітами восени й взимку

Підживлення: Добриво для орхідей вносити строго відповідно до рекомендацій виробника.

Звідки взялася Камбрія?

Своєю багатобарвністю і різноманітністю камбрії зобов’язані своїм «батькам», так як вони можуть походити від декількох видів: мільтонія, одонтоглосум, кохліода і онцидіум. Створення таких сумішей можливо тому, що орхідеї легко схрещуються між собою. Однак важко отримати квітучі рослини з їх крихітного насіння. Цього вдалося досягти лише завдяки методу культивування in vitro (в лабораторних умовах). Отримані в результаті селекції сорти не тільки красиво і рясно цвітуть, але і добре переносять клімат квартир.

Дивіться також: Королівська бегонія та інші цікаві види кімнатних бегоній

Прокрутка до верху