Головна сторінка » Кімнатні квіти з назвами
Кімнатні квіти з назвами

Кімнатні квіти з назвами

Кімнатні квіти з назвами. Незвичайні, оригінальні, рідкісні рослини в горщиках… ними захоплюються всі, але вирощування вимагає знань, часу, уваги та терпіння. Познайоммось з деякими з них!

Плантоманія, або нав’язлива любов до рослин, – останній тренд. Так само як була тюльпаноманія в 17 столітті або орхіделіріум у вікторіанський період, пристрасть до горщикових рослин зростає з 2000 року. Завдяки розвитку інформаційних технологій створюються нові фан-сторінки, дискусійні форуми та соціальні групи, де їх учасники діляться своїми коментарями, досягненнями та успіхами у вирощуванні рослин. Існують також спільноти, які розводять т. зв дорогоцінні камені, тобто рідкісні кімнатні рослини. Їхні власники діляться не лише своїми спостереженнями та досвідом, а й вирощеними саджанцями чи вже готовими екземплярами.

Аденіум аравійський або ожирілий (Adenium obesum)

Кімнатні квіти з назвами

Рідкісна екзотична ксерофітна рослина, яка походить із посушливих пустельних регіонів Африки, також відома як троянда пустелі. Завдяки характерній товстій пляшковій основі стебла нагадує дерево бонсай. Насправді цей роздутий стовбур служить для зберігання води в періоди її нестачі. Цвіте навесні у вигляді витончених зіркоподібних одиночних або махрових квіток білого, рожевого, фіолетового або фіолетового відтінків, залежно від сорту.

Троянда пустелі вимагає якомога більше світла, високої температури (оптимально вище 30°C) і регулярного поливу, забезпечуючи при цьому дуже хороший дренаж (керамзит), щоб уникнути загнивання коренів. Ця рослина взимку впадає в стан спокою, тому все її листя може опадати. Для троянди пустелі в цей період потрібно особливе приміщення з температурою приблизно 12°C, великою кількістю світла й обмеженим поливом. Якщо на вулиці сприятлива погода, тобто вище 21°C, його можна винести на балкон або терасу, щоб стимулювати ріст.

Щоб він цвів, йому потрібні добрива, бажано призначені для квітучих кактусів. Розмноження відбувається за допомогою стеблових живців або посівом насіння. Найпоширенішими захворюваннями є бактеріальна та грибкова коренева гниль. Його можуть атакувати павутинний кліщ, мошка і борошнистий червець. Рослина токсична для домашніх тварин.

Кімнатні квіти з назвами – ардизія городчаста

квіти

  Рослина походить з південної Азії, від Індії, Шрі-Ланки, Бірми, через Японію, Малайзію та Філіппіни до південного Китаю та Південної Кореї. У природі це чагарник висотою 2-3 м. Горшкова форма також має форму невеликого мініатюрного кущика з овально-ланцетним листям з зубчастими краями. На верхівках пагонів з’являються суцвіття білого або ніжно-рожевого кольору, але справжньою окрасою цієї рослини, окрім красивого, пишнозеленого шкірястого листя, є червоні круглі блискучі плоди, зібрані в грона, схожі на ягоди, які з’являються на завод навколо Різдва. У цей період його можна купити в деяких садівничих магазинах.

  Ардізія природно росте в підліску вічнозелених лісів, тому потребує хорошого, але не прямого сонячного світла, високої вологості повітря, особливо в зимовий опалювальний період, і регулярного поливу 2-3 рази на тиждень протягом вегетаційного періоду. Взимку частоту поливу скорочують, щоб підвищити вологість повітря. Тут на допомогу може прийти автоматичний зволожувач повітря. Ардізія не любить гарячого повітря. Взимку найкраще себе почуває при температурі 12–15°C. Навесні можна обрізати рослину, щоб воно добре розгалужувалося. Удобрюють один раз на тиждень протягом вегетаційного періоду (з перервою в період спокою) добривом для кімнатних квітів.

  Цікаво  Кімнатна рослина драцена

  Церопегія Сандерсона (Ceropegia sandersonii)

  Кімнатні квіти з назвами

  Ця екзотична рослина з Південної Африки, як і її двоюрідна серопегія Вуда, є швидкорослою ліаною. Має товсті, м’ясисті, яйцеподібні або серцеподібні блискуче листя. Цвіте з літа до осені, а при правильному догляді може цвісти цілий рік. Квітки світло-зеленуваті, крапчасті у вигляді п’ятипелюсткові куполи, розкинутої на злегка роздутій пляшковій основі квітки з більш темними смугами. Краї пелюсток залежно від сорту вкриті ніжними волосками від зеленуватого до фіолетового кольору. Квітка чимось нагадує розкриту парасольку (Umbrella Flower), а у деяких людей його форма асоціюється з парашутною рослиною. Запах квітки нагадує аромат пораненої медоносної бджоли, яка приваблює хижих комах.. Таким чином відбувається запилення рослини.

  квіти

  Церопегія Сандерсона воліє сонячне місце, але трохи далі від прямих сонячних променів, тепло (16-24°C) і регулярний полив. Однак він не любить стояти у воді, тому йому потрібен добре дренований субстрат. Її можна окропити квітковим пульверизатором, підвищивши таким чином вологість повітря. У період цвітіння можна поливати рослину раз на місяць половинною дозою рідкого добрива для квітучих кімнатних рослин, оскільки його коріння дуже чутливе. Добре переносить обрізку, особливо восени після цвітіння. Взимку полив обмежений.

  Стреліція (Strelitzia)

  Кімнатні квіти з назвами

  Трохи більш популярна рослина, хоча через складність вирощування не всі вирішуються використовувати його, через те, що воно вимагає особливих умов проживання. Стреліція також родом з Південної Африки. Його також називають райським птахом через ефектний вигляд у фазі цвітіння. Квітка нагадує голову різнокольорового екзотичного журавля. Найпопулярнішим видом є стреліція королівська (Strelitzia reginae), квіти якої бувають контрастного помаранчевого та фіолетового кольорів. Ще одна біла стреліція (Strelitzia nikolai) цвіте білим кольором, хоча невмілим садівникам рідко вдається змусити його зацвісти. Стреліція зазвичай цвіте ранньою весною або пізньою зимою. Рослина може рости в оптимальних умовах, тому варто приділити їй більше місця.

  Секрет успішного вирощування стреліції у квартирі полягає в забезпеченні їй світлого, добре освітленого місця, регулярного поливу і тепла. Стреліція чутлива до зниження температури нижче 15°C і не любить сухого повітря. Потрібен дуже родючий водопроникний ґрунт. Найкраще вдається в керамічному або глиняному горщику.

  Кімнатні квіти з назвами – Jatropha multifrida

  квіти

  Ця рослина з родини молочайних (Euphorbiaceae) походить з Центральної та Південної Америки. Це невеликий горщиковий кущик із характерним потовщенням у нижній частині стебла, з цікавими, зазубреними, темно-зеленими (знизу сріблястими), глибоко розрізаними, пальчастими листками діаметром приблизно 15 см, розташованими на довгій поверхні ніжки. Суцвіття, як правило, червоного кольору, розташоване над листям на довгому стеблі у вигляді грон, які потім розкриваються в п’ятипелюсткові невеликі квітки.

  Цікаво  Вазони хижаки

  Ятрофа вимагає багато сонячного світла, але не прямого, а підтримки постійної вологості ґрунту (не можна допускати пересихання). Рослина любить вологу як в ґрунті, так і в повітрі. Ви можете поливати як традиційно в горщику, так і поставити горщик у більшу місткість і дочекатися, поки коренева грудка добре просочиться водою. У несприятливих умовах нижнє листя жовтіє. Сік рослини може викликати алергію, а при вживанні – отруєння. Тому не рекомендується для будинків з дітьми або тваринами.

  Лапа кенгуру (Anigozanthos flavidus)

  Кімнатні квіти з назвами

  Лапа кенгуру (Лапа кенгуру) — рідкісна рослина, яка походить з Австралії. Має довге, вузьке, тонке листя, чимось схоже на листя лілейника, і незвичайні, оригінальні, трубчасто-віялоподібні квітки, вкриті тонким оксамитовим пухом біло-зеленувато-оранжевого, жовтого, рожевого, червоного або фіолетового кольору, залежно від сорту.

  Ця рослина досить швидко росте і, на відміну від інших, не дуже вибаглива. Йому потрібні сонячне місце і легкий, водопроникний, але родючий ґрунт з помірною вологістю. Тому підходить для забудькуватих садівників. Досить стійкий до періодичної нестачі води, але не переносить її надлишку (коренева гниль). Кенгуру лапка віддає перевагу теплим місцям при кімнатній температурі, але морозні протяги можуть стати для неї згубними. Рослина не вимагає багато добрив, але навесні перед цвітінням можна додати у воду якесь універсальне добриво для кімнатних рослин.

  Рослина добре переносить обрізку, найкраще її робити після відцвітання (відцвітання) квітів на висоті 15 см над землею, що зробить рослину густішою. Це також може стимулювати рослину до повторного цвітіння. Він досить стійкий до хвороб і шкідників, хоча при неправильному поливі іноді стає жертвою грибкових захворювань. У цьому випадку стане в пригоді спеціальний протигрибковий препарат у вигляді паличок.

  Медініла чудова

  квіти

  Це вічнозелена рослина з тропічних лісів Південно-Східної Азії. Цей епіфіт росте в природі на гілках дерев. У цієї красивої рослини великі, темно-зелені, блискуче листя з чітко вираженими прожилками й неземна велике суцвіття у вигляді волоті, що звисає на довгому стеблі, як виноградні грона. Звідси його загальна назва: рожевий виноград або рожевий ліхтар. Насправді квіти — це лише крихітні кульки, а рожеві пелюстки — лише приквітки квітки. Виглядає все дивно й оригінально.

  Кімнатні квіти з назвами

  Завдяки тому, що медінілла є епіфітом, найкраще вона почуває себе в легкому субстраті для орхідей, збагаченому добривами, які підкислюють pH ґрунту. Найкраще росте в півтіні. Любить постійну вологість ґрунту і погано реагує на сухість. Також віддає перевагу високій вологості повітря, тому краще вирощувати його в спеціальному апельсиновому саду. У квартирі підтримувати такі умови складно, хоча недолік вологи в повітрі можна поповнити частим обприскуванням рослини. У сухому середовищі рослина часто піддається нападу павутинного кліща і борошнистого червця. Потрібно бути обережним, вносячи добрива, оскільки надлишок азоту може спричинити розвиток листя замість квітів.

  Цікаво  Кімнатні квіти бегонія

  Кімнатні квіти з назвами – мімоза лопаткова

  квіти

  У розмовній мові термін «мімоза» описує делікатну людину, яку легко образити. Це відбивається на характерній поведінці рослини мімози. Добре, ця рослина реагує на дотик.

  Кімнатні квіти з назвами

  Однак у нього немає нервової системи. Це відбувається завдяки руху молекул води всередині клітин листя. Реакція мімози роками захоплювала багатьох людей. Цю популярну в тропіках рослину в Україні вирощують переважно в горщиках, хоча в південній Європі її можна зустріти в садах, парках і скверах. Його досить легко вирощувати, але потрібно багато прямого світла та вологий, але добре дренований ґрунт (добре підходить торф). Віддає перевагу середню вологість повітря у квартирі, хоча в опалювальний сезон варто обладнати зволожувач повітря. Рослина не вимагає добрив, але в період вегетації його можна поливати половинною дозою висококалійних добрив (вода з молоком, бананове добриво). Мімозу можна легко виростити з насіння.

  Полісциас

  квіти

  Невелике дерево в горщику, природне для тропічних лісів Полінезії. Цікава рослина з тонкими пагонами, що формують щільну кущистість, і перистим світло-зеленим листям зі світлим кремовим краєм (у сорту). Він трохи вибагливіший за більшість кімнатних рослин. Полісціїросте повільно, тому нагадує дерево бонсай. Запорукою правильного догляду за цією рослиною є адаптація середовища до його природного середовища. Це означає багато сонячного світла, високу температуру та вологість. Найпростіше забезпечити описані умови в теплиці, де туманообразоване і підтримувати високу вологість буде легше, ніж у квартирі. Ви також повинні підтримувати субстрат постійно вологим (не мокрим) і не допускати його висихання. Субстрат повинен бути легким і водопроникним (пісок і торф), щоб уникнути загнивання коренів. Додатковою перевагою цієї рослини є її здатність очищати повітря від токсинів. Його потрібно пересаджувати щороку.

  Нетопливий (Tacca chantrieri)

  Krąpiel також називають квіткою кажана. Своїм прізвиськом він зобов’язаний своїм дуже ефектним, великим, майже чорним квітам, які можуть досягати 50 см в діаметрі. Найкраще вирощувати в домашньому оранжереї або оранжереї через специфічні умови – високу температуру (мінімум 21°C) і вологість повітря і субстрату. Взимку температура в приміщенні повинна бути приблизно 17°C. Ця рослина потребує регулярних підживлень повільно дієвий та позакореневими добривами. Довести її до цвітіння вдома вдається рідко.

  Дивіться також: Все про кімнатні квіти

  Прокрутити вгору