Головна сторінка » Кімнатні рослини вампіри
Кімнатні рослини вампіри

Кімнатні рослини вампіри

Кімнатні рослини вампіри. Африканські фіалки – чарівні рослини, які часто зустрічаються в наших будинках. Вони дуже популярні, тому що їх легко вирощувати. Але чи варто тримати їх вдома? Деякі люди вважають, що вони приносять нещастя і нещастя. Інші вважають, що це красиві, ніжні квіти, які неповторно прикрашають підвіконня.

Африканська фіалка, яку також називають фіалкою грифом або кімнатною фіалкою (Saintpaulia ionantha), є популярною рослиною в горщиках, яка характеризується невеликими розмірами та невибагливістю у догляді. Має дрібні квіти, зазвичай фіолетові та рожеві, які контрастують із темно-зеленим та м’ясистим листям.

Звідки походить назва африканська фіалка? Рослина природно росте в гірських районах південно-східної Африки, а названа на честь свого першовідкривача – барона Вальтера фон Сент-Поля-Іллара, який першим привіз її в Європу в 19 столітті з африканських гір Усамбара.

Хоча зовнішній вигляд цих квітів свідчить про те, що це ніжні рослини, насправді вони пристосовані до проживання в гірських умовах і ростуть на крутих схилах. Завдяки цьому вони стійкі до складних погодних умов, і вирощування в домашніх умовах не становить особливих проблем.

Вирощування африканської фіалки

  • Земля

Субстрат для фіалок повинен бути легким, водопроникним і родючим, з pH 5-6. Оптимальним рішенням стане суміш універсального ґрунту для горшкових квітів з торфом, піском і перлітом.

  • Позиція

Для африканської фіалки рекомендується світле місце з доступом розсіяного світла. Оптимальним місцем для рослини буде північний або східний підвіконня. Краще не розміщувати рослину на сонці, особливо влітку, тому що занадто сильні сонячні промені можуть викликати опіки листя. Також варто пам’ятати, що фіалка погано переносить протяги й морозне повітря, тому взимку краще не відкривати вікно, якщо на підвіконні стоїть горщик з фіалкою. При провітрюванні кімнати потрібно переставити рослину в інше місце. Цікаво, що рослині не завадить тепло радіатора – в зимову пору можна легко тримати рослину поблизу джерел тепла.

  • Полив
Цікаво  Кімнатне садівництво

Поливати семполію слід тільки тоді, коли поверхня ґрунту, на якій росте квітка, підсохне. Краще поливати рослину частіше і невеликими дозами, ніж наливати занадто багато води відразу. Перед поливом варто перевірити пальцем, чи пересохла земля в горщику і якого вона кольору. Якщо він сухий і сірий – пора поливати рослину.

Як поливати африканські фіалки? Кращим рішенням для поливу сипів є відстояна вода кімнатної температури. Залийте його в основу, почекайте близько години, поки субстрат стане вологим, і злийте надлишки.

Дуже важливий аспект при вирощуванні африканської фіалки — уникати намокання листя. Рослина цього дуже не любить, і мокре листя починає хворіти й гнити. Їх також не можна обприскувати, змочувати або мити водою. Для видалення пилу з листя бажано використовувати м’яку щітку.

Кімнатні рослини вампіри
  • Запліднення

Зазвичай африканська фіалка цвіте цілий рік, тому варто забезпечити її цінними мінералами, щоб вона могла добувати з них їжу. Однак не можна перестаратися, щоб уникнути надмірного внесення добрив. Навесні й влітку рослину досить підгодовувати один раз у два тижні. Для підгодівлі африканської фіалки підійде препарат, призначений для квітучих рослин. Перед використанням його слід розвести у воді.

  • Перебільшення
Цікаво  Кімнатна лілія догляд - східні лілії в горщиках

Пересаджувати фіалку варто щороку або кожні два роки в більший горщик, тому що рослина має дуже розгалужену кореневу систему і потребує більше місця для нормального росту. При пересадці рослини варто забезпечити йому дренажний шар, який захистить коріння від занурення у воду і загнивання.

При пересадці варто накрити листя пакетом або делікатною тканиною, щоб захистити їх від забруднення землею. Рослини краще ростуть, якщо їх посадити окремо в горщик. Кілька фіалок, поміщених в одну місткість, можуть заглушити один одного і рідше цвісти.

  • Множення

Фіалки дуже легко вкорінюються з листових живців. Просто відламайте або відріжте великий і пухкий лист довжиною не менше 3 см і вставте його в землю до листової пластинки. Полийте маленьку розсаду і поставте в тепле сонячне місце. Також можна розмножити фіалку, помістивши лист в місткість з водою. Через деякий час воно повинно пустити корінці, і тоді його можна пересаджувати в горщик з водою.

Кімнатні рослини вампіри – чи приносить африканська фіалка нещастя?

Незважаючи на свою красу і простий догляд, африканська фіалка має погану славу у багатьох людей. Деякі кажуть, що ця рослина приносить нещастя і нещастя. За повір’ями наших східних сусідів, наявність африканських фіалок на підвіконні – це загроза для щасливого і безтурботного життя. Фіалку називають «квіткою-вампіром», яка висмоктує життєві сили зі сплячих людей, а при розміщенні в спальні може викликати головний біль і поганий настрій.

Цікаво  Кімнатні рослини родини лілійні

Більш того, ця квітка не рекомендується людям, які мріють якомога швидше створити сім’ю. Згідно з повір’ями, африканська фіалка виганяє залицяльників з дому жінок, які шукають чоловіка. Чоловіки можуть почуватися приголомшеними цим і з часом розвинути депресію. Все тому, що квітка має відображати занадто багато жіночої енергії. За повір’ям, також не рекомендується тримати альпійську фіалку в будинку, де живуть самотні чоловіки, тому що вона повинна відлякувати жінок. Тому африканську фіалку ще називають «квіткою самотності». Однак варто сприймати всі ці забобони з дрібкою солі.

Чи можна подарувати фіалку ? Варто подумати, кому ми будемо дарувати рослину. Якщо ми добре знаємо цю людину і знаємо, що він забобонний, краще буде подарувати інше квітуча рослина, наприклад, каланхое. Але якщо ми знаємо, що купуємо рослину для того, хто скептично ставиться до народних повір’їв, і впевнені, що йому сподобається квітка, яку до того ж легко вирощувати – можна сміливо дарувати альпійську фіалку. У такій ситуації відмінно підійде фіалка в подарунок.

Дивіться також: Кімнатні квіти з назвами

Прокрутити вгору