Головна сторінка » Традесканція кімнатна рослина
традесканція кімнатна рослина

Традесканція кімнатна рослина

Як виглядає трійка?

Традесканція кімнатна рослина. Трилисник, також відомий як кардинал, – це рослина з сімейства лілійних з характерними тристулковими листям і суцвіттями у формі колючих куль.

Рослина має компактну і розлогу форму, а його довгі пагони звисають над горщиком, створюючи красиві каскади. У дикому вигляді росте в лісах і на луках, часто культивується як декоративна рослина і кімнатна рослина.

Характерно його декоративне листя – на кожному стеблі вони мають по три ланцетних листочки, які загострені по краях листків і мають характерну серцеподібну форму. Ця рослина може виростати приблизно до 30 см у висоту, а в період цвітіння утворює кулясті суцвіття, що містять дрібні білі квіти.

Трійня також відіграє важливу роль у фольклорі та міфології багатьох країн, її часто вважають символом щастя й удачі, а також талісманом, що привертає любов і гроші.

Як доглядати за трійнею?

Тетра – декоративна рослина, відносно проста у вирощуванні та догляді. Нижче наведено кілька порад щодо догляду за вашою трійнею:

Освітлення: трикутник потребує багато світла, але не любить прямих сонячних променів. Ідеальне місце для нього – світле приміщення, але затінене від прямих сонячних променів.
Температура: трикрапка любить помірні температури й не переносить екстремальних умов. Ідеальна температура для неї 18-22°C.
Підживлення: Рослина потребує регулярних підгодівлі, особливо в період росту і цвітіння. Варто використовувати багатокомпонентні добрива, які забезпечать потреби рослини.
Полив: Традесканція не любить, коли її нижні частини торкаються вологого ґрунту – її листя то стає м’яким, то жовтіє, буріє і загниває.

Цікаво  Зелені стіни - все, що вам потрібно знати

Традесканція кімнатна рослина – як помножити трійку?

Рослина є багаторічною рослиною, яку можна розмножувати кількома способами, в залежності від уподобань і умов. Ось кілька способів розведення вашої трійні:

Поділ кучугури – найкращий час для поділу кущі – рання весна або пізня осінь. Грудку трилисника подрібнюємо на більш дрібні частини, стежимо, щоб кожна частина мала добре розвинене коріння, і висаджуємо в ґрунт.
Посів – висівати насіння трилистих можна навесні або восени в добре підготовлений ґрунт, на глибину близько 1 см. Грунт повинен бути вологим, але не дуже мокрим, а після посадки насіння варто злегка полити.
Укорінення пагонів – можна зрізати кілька пагонів трилисника, видалити нижнє листя і помістити їх у посудину з водою. Через кілька днів пагони повинні вкоренитися і їх можна пересаджувати в ґрунт.

Як поливати тетру?

Тетра потребує регулярного поливу, але не любить перезволожений ґрунт. Влітку поливати потрібно кожні кілька днів, а взимку достатньо поливати раз в 7-10 днів.

Потрійний сорт

Трихома – рослина з сімейства споришів. Ось різновиди триплету:

  • Пурпурний трилистий (Polygonum persicaria) — вид, що зустрічається в Європі, Азії та Північній Америці. Листя фіолетове, а квіти рожеві.
  • Малий три крапчасті (Polygonum minus) — вид, що зустрічається в Європі та Азії. Ця рослина має зелене листя і білі або рожеві квіти.
  • Горець п’янистий (Polygonum aviculare) — вид, поширений у всьому світі. Характеризується зеленим листям і маленькими білими квітками. Ця рослина часто зустрічається на газонах і узбіччях доріг.
  • Триколор – надзвичайно красивий, все більш доступний сорт. Його можна зустріти під назвою «равлик трилистий». Для нього характерні рожеві, зелені та білі листя, які бувають у різноманітних комбінаціях.
  • Триплетний чотириколірний, листя якого мають (як випливає з назви) листя чотирьох різних кольорів. Зовні дуже схожий на триколор.
  • Трехточка смугаста, тобто зебрина треточка або висяча трійка, дуже часто зустрічається як в наших будинках, так і у квартирах наших бабусь. Його листя характеризується округлою формою зі світлим кінчиком на кінці, зазвичай зеленим, порізаним і окантованим фіолетово-чорною облямівкою.
  • Часто зустрічається зелена трилиста не викликає особливого інтересу – на відміну від її набагато більш барвистих різновидів!
  • ‘Nanouk’ цвіте ніжними білими або світло-рожевими квітами.
  • Тетра Андерсона – це багаторічна рослина, створена в результаті схрещування тетри віргінської з іншими видами. Він надзвичайно стійкий до низьких температур (до -20°C).
  • Віргінія триплетна, яка відрізняється тривалим періодом цвітіння. Його квіти рожеві, блакитні або білі.
Цікаво  Модні кімнатні рослини для сучасного інтер'єру

Традесканція кімнатна рослина – потрійна хвороба

Рослина дуже довговічна, але можуть виникнути наступні проблеми: засихання листя і їх верхівки – причина засихання листя – занадто сухе повітря або пересихання коренів – вихід – використання зволожувача повітря і регулярний полив.

Потрійна турбота

Це квітка, яка має мало вимог як до місця розташування, так і до субстрату, в якому вона росте. Однак варто подбати про те, щоб забезпечити йому хороші умови, адже завдяки цьому він винагородить нас красивими, барвистими листочками та маленькими квіточками.

Цікаво  Як удобрювати кімнатні квіти

Традесканція кімнатна рослина – трійня і кіт

Це може бути шкідливо для кішок, якщо їсти його у великих кількостях. Ця рослина містить щавлеву кислоту, яка може викликати у кішок діарею, блювоту і розлади травлення. Крім того, якщо кіт з’їсть велику кількість куркуми, може виникнути зневоднення та електролітні порушення.
Тому, якщо у вас є кішка, яка любить сидіти на галявині або на ділянці, де росте рослина, будьте уважні, щоб у неї не було доступу до цієї рослини. Якщо ви підозрюєте, що ваша кішка з’їла трійню, зверніться до ветеринара.

Дивіться також: Кімнатні рослини монстера

Прокрутка до верху