Головна сторінка » Традесканція кімнатна рослина
традесканція кімнатна рослина

Традесканція кімнатна рослина

Як виглядає трійка?

Традесканція кімнатна рослина. Трилисник, також відомий як кардинал, – це рослина з сімейства лілійних з характерними тристулковими листям і суцвіттями у формі колючих куль.

Рослина має компактну і розлогу форму, а його довгі пагони звисають над горщиком, створюючи красиві каскади. У дикому вигляді росте в лісах і на луках, часто культивується як декоративна рослина і кімнатна рослина.

Характерно його декоративне листя – на кожному стеблі вони мають по три ланцетних листочки, які загострені по краях листків і мають характерну серцеподібну форму. Ця рослина може виростати приблизно до 30 см у висоту, а в період цвітіння утворює кулясті суцвіття, що містять дрібні білі квіти.

Трійня також відіграє важливу роль у фольклорі та міфології багатьох країн, її часто вважають символом щастя й удачі, а також талісманом, що привертає любов і гроші.

Як доглядати за трійнею?

Тетра – декоративна рослина, відносно проста у вирощуванні та догляді. Нижче наведено кілька порад щодо догляду за вашою трійнею:

Освітлення: трикутник потребує багато світла, але не любить прямих сонячних променів. Ідеальне місце для нього – світле приміщення, але затінене від прямих сонячних променів.
Температура: трикрапка любить помірні температури й не переносить екстремальних умов. Ідеальна температура для неї 18-22°C.
Підживлення: Рослина потребує регулярних підгодівлі, особливо в період росту і цвітіння. Варто використовувати багатокомпонентні добрива, які забезпечать потреби рослини.
Полив: Традесканція не любить, коли її нижні частини торкаються вологого ґрунту – її листя то стає м’яким, то жовтіє, буріє і загниває.

Цікаво  Екзотичні рослини в домашніх умовах

Традесканція кімнатна рослина – як помножити трійку?

Рослина є багаторічною рослиною, яку можна розмножувати кількома способами, в залежності від уподобань і умов. Ось кілька способів розведення вашої трійні:

Поділ кучугури – найкращий час для поділу кущі – рання весна або пізня осінь. Грудку трилисника подрібнюємо на більш дрібні частини, стежимо, щоб кожна частина мала добре розвинене коріння, і висаджуємо в ґрунт.
Посів – висівати насіння трилистих можна навесні або восени в добре підготовлений ґрунт, на глибину близько 1 см. Грунт повинен бути вологим, але не дуже мокрим, а після посадки насіння варто злегка полити.
Укорінення пагонів – можна зрізати кілька пагонів трилисника, видалити нижнє листя і помістити їх у посудину з водою. Через кілька днів пагони повинні вкоренитися і їх можна пересаджувати в ґрунт.

Як поливати тетру?

Тетра потребує регулярного поливу, але не любить перезволожений ґрунт. Влітку поливати потрібно кожні кілька днів, а взимку достатньо поливати раз в 7-10 днів.

Потрійний сорт

Трихома – рослина з сімейства споришів. Ось різновиди триплету:

  • Пурпурний трилистий (Polygonum persicaria) — вид, що зустрічається в Європі, Азії та Північній Америці. Листя фіолетове, а квіти рожеві.
  • Малий три крапчасті (Polygonum minus) — вид, що зустрічається в Європі та Азії. Ця рослина має зелене листя і білі або рожеві квіти.
  • Горець п’янистий (Polygonum aviculare) — вид, поширений у всьому світі. Характеризується зеленим листям і маленькими білими квітками. Ця рослина часто зустрічається на газонах і узбіччях доріг.
  • Триколор – надзвичайно красивий, все більш доступний сорт. Його можна зустріти під назвою «равлик трилистий». Для нього характерні рожеві, зелені та білі листя, які бувають у різноманітних комбінаціях.
  • Триплетний чотириколірний, листя якого мають (як випливає з назви) листя чотирьох різних кольорів. Зовні дуже схожий на триколор.
  • Трехточка смугаста, тобто зебрина треточка або висяча трійка, дуже часто зустрічається як в наших будинках, так і у квартирах наших бабусь. Його листя характеризується округлою формою зі світлим кінчиком на кінці, зазвичай зеленим, порізаним і окантованим фіолетово-чорною облямівкою.
  • Часто зустрічається зелена трилиста не викликає особливого інтересу – на відміну від її набагато більш барвистих різновидів!
  • ‘Nanouk’ цвіте ніжними білими або світло-рожевими квітами.
  • Тетра Андерсона – це багаторічна рослина, створена в результаті схрещування тетри віргінської з іншими видами. Він надзвичайно стійкий до низьких температур (до -20°C).
  • Віргінія триплетна, яка відрізняється тривалим періодом цвітіння. Його квіти рожеві, блакитні або білі.
Цікаво  Які рослини найкраще підходять для темного інтер'єру?

Традесканція кімнатна рослина – потрійна хвороба

Рослина дуже довговічна, але можуть виникнути наступні проблеми: засихання листя і їх верхівки – причина засихання листя – занадто сухе повітря або пересихання коренів – вихід – використання зволожувача повітря і регулярний полив.

Потрійна турбота

Це квітка, яка має мало вимог як до місця розташування, так і до субстрату, в якому вона росте. Однак варто подбати про те, щоб забезпечити йому хороші умови, адже завдяки цьому він винагородить нас красивими, барвистими листочками та маленькими квіточками.

Цікаво  ТОП - 10 кращих квітів для спальні - що вибрати?

Традесканція кімнатна рослина – трійня і кіт

Це може бути шкідливо для кішок, якщо їсти його у великих кількостях. Ця рослина містить щавлеву кислоту, яка може викликати у кішок діарею, блювоту і розлади травлення. Крім того, якщо кіт з’їсть велику кількість куркуми, може виникнути зневоднення та електролітні порушення.
Тому, якщо у вас є кішка, яка любить сидіти на галявині або на ділянці, де росте рослина, будьте уважні, щоб у неї не було доступу до цієї рослини. Якщо ви підозрюєте, що ваша кішка з’їла трійню, зверніться до ветеринара.

Дивіться також: Кімнатні рослини монстера

Прокрутити вгору