Головна сторінка » Кімнатні рослини монстера
кімнатні рослини монстера

Кімнатні рослини монстера

Кімнатні рослини монстера. Монстера – дуже декоративний кімнатна квітка. Має гарне, темно-зелене та оригінальне на вигляд листя. Хоча його назва походить від слова чудовисько, нічого страшного в цьому немає. Монстера налічує кілька десятків видів. Однією з найпопулярніших є Monstera deliciosa (тобто монстера з дірками). Вже кілька років це дуже модна рослина. Ми порадимо, як за ним доглядати.

Монстера продірявлена ​​— ліана з дірочками в листі

Монстера делікатесна (лат. Monstera deliciosa) — це виноградна ліана, що походить із Центральної та Південної Америки, але на цей час рослин у наших будинках більше, ніж у природному середовищі. Популярність монстери обумовлена ​​її низькою вимогливістю до вирощування і зовнішнім виглядом.

Дуже привабливо виглядають великі темно-зелене листя монстери з блискучою поверхнею. Їх розміри досягають 60 см в діаметрі, тому старі листя характерно перфоровані й вирізані. Завдяки цьому вітер міг продувати листя в природному середовищі, не ламаючи їх. Молоде листя має серцеподібну форму, без отворів.

Монстера красива, але ще й отруйна. Чому потрібно бути обережним із соком рослин?

У природних умовах монстера дає цікаві квіти. Можливе цвітіння і в кімнатних умовах, але це буває рідше. Є у монстери і їстівні плоди. Але вони повинні бути дуже стиглими, тому що молоді містять дратівливий сік, який містить високу концентрацію оксалату кальцію.

Цікаво  Кімнатні квіти для зайнятих людей

Оксалат кальцію також міститься в зелених частинах рослини, тому їх не можна кусати, жувати й т. д. Також слід стежити, щоб сік не потрапив в очі, оскільки це може викликати серйозне подразнення. Виконуючи роботи по догляду (наприклад, пересаджуючи монстеру), краще надягати рукавички, після чого обов’язково вимити руки. Також потрібно бути обережним, якщо в будинку є маленькі діти (або домашні тварини).

Кімнатні рослини монстера – яке місце вибрати для монстери

Монстера лакуна росте повільно, але наполегливо. Він виробляє 2-3 листки на рік, але оскільки це багаторічна рослина, ми можемо очікувати екземпляри, які перевищують 2 метри або навіть більше. Тому для монстери нам знадобиться багато місця – про це варто подумати заздалегідь. Бо монстера є ліаною (хоча вона теж вміє лазити), то варто подумати про надійну опору для неї.

Монстера не має високих вимог до вирощування. Єдине, чого вона не переносить, так це прямих сонячних променів – однозначно віддає перевагу розсіяне світло і навіть півтінь. Він також буде рости в тіні, але його листя будуть меншими й не матимуть характерних дірок. Найкраще розмістити його на деякій відстані від вікна. Бо монстера не любить гарячих радіаторів і протягів, заодно вирішимо і ці проблеми. Оптимальна температура для монстери – від 18°C ​​до 24°C, це найпоширеніша температура в наших будинках і квартирах.

Цікаво  Вазони з довгими листками

Монстера лаваш – догляд і вирощування

Грунт для монстери повинна бути торф’янистої, але водопроникною. Рослина не любить залишок води в горщику, тому потрібно пам’ятати про шар дренажу. Поливати монстеру досить раз на тиждень (земля в горщику може злегка підсохнути). Легка сухість менш небезпечна, ніж надлишок води. Однак монстера любить вологу в повітрі – тому її добре кропити навіть двічі на тиждень. Поруч можна поставити місткість з водою або зволожувач повітря. Особливо це важливо в опалювальний сезон, коли повітря стає сухим.

Підгодовуємо монстеру добривом для зелених рослин. Робимо це кожні 2-3 тижні, крім зими. Також хорошим добривом для монстери є біогумус.

Також потрібно доглядати за красивими листям монстери. Для цього злегка протріть з них пил вологою ганчіркою.

Кімнатні рослини монстера – пересадка і розмноження монстери

Також монстеру потрібно пересаджувати – молоді рослини пересаджують щороку, більш дорослі – кожні 3-5 років (можна також замінити верхній шар ґрунту на старі рослини). Пересаджуємо монстеру навесні.

Якщо монстера сильно розростається, можна обрізати її верхівку. Зрізання верхівок – це також можливість розмножити рослину. Бадилля добре вкорінюється – такий живець повинен складатися з декількох листочків і повітряного кореня.

Цікаво  Екзотичні кімнатні квіти

Monstera Variegata — монстера з зелено-білим листям

Дуже привабливим і модним сортом монстери без кісточки є Варієгата (Monstera deliciosa Variegata). Має листя з білими плямами. Деякі можуть бути майже повністю білими, інші можуть мати плями неправильної форми. Пагони також можуть бути забарвлені в білий колір. Загальні вимоги до Monstera Variegata такі ж, як і до виду, але рослина повинна мати більше світла. Але це обов’язково має бути розсіяне світло – це особливо важливо влітку. Однак недостатня експозиція може бути неприємною, особливо взимку. Якщо у нашої монстери різнобарвної на листі великі білі ділянки, можливо, взимку її потрібно підсвічувати спеціальними лампами.

Кімнатні рослини монстера – монстера і філодендрон

Монстеру лакуну іноді плутають з філодендроном двоперстим, а іноді їх назви використовуються як синоніми. Дійсно, обидві рослини схожі, але трохи відрізняються: форма листків і насічки на них. Однак ця помилка нешкідлива, оскільки філодендрон і монстера мають дуже схожі вимоги до вирощування, але пам’ятайте, що це дві різні рослини.

Дивіться також: Кімнатні рослини вампіри

Прокрутити вгору