Головна сторінка » Вазони тещин язик
Вазони тещин язик

Вазони тещин язик

Вазони тещин язик. Тещин язик – міцне горшкова рослина з м’ясистим і жорстким листям, яке не вимагає особливого догляду і може рости практично скрізь. Як змусити його цвісти? Це непросте завдання, але ми знаємо, як це зробити!

Тещин язик – характеристика і сорти

Тещин язик, також відома як зміїна рослина або «сансевіерія», є одним із найпопулярніших і водночас найдовговічніших горшкових рослин. Своєю назвою він зобов’язаний італійському аристократу – Раймондо ді Сангро з Сан-Северо, який привіз його з Африки в Неаполь в 18 столітті.

Рослина має жорстке, схоже на меч листя, яке з часом може вирости у висоту до 1 м. Зміїні рослини можуть відрізнятися за кольором, хоча більшість із них має листя із зеленими смугами та жовтою облямівкою.

Сансевієрія буває кількох різних сортів, які відрізняються формою та кольором листя. До найпопулярніших видів сансевієрії відносяться:

  • сансевієрія гвінейська (лат. Sansevieria trifasciata) – з широкими, м’ясистими й жорстким листям,
  • сансевієрія циліндрична (лат. Sansevieria cylindrica) – також називається сансевієрія циліндрична, характеризується довгими овальним листям, що нагадують колоски,
  • sansevieria kirkii – має тонкі, прямостояче листя з жолобчастою формою.
  • Цікаво, що дослідження показали, що тещин язик дуже добре очищає повітря від токсинів, тому його особливо рекомендують для спальні.
Цікаво  Кімнатна квітка різдвяник

Як виростити тещин язик – основні правила

Рослина змія – ідеальна рослина для людей, які шукають невибагливу квітку. Він гарно виглядає та простий у догляді. Він не потребує особливого догляду і виживе, навіть якщо ми забудемо про нього на деякий час. До ґрунту не вибагливий і вимагає рідкісних поливів. Це чудова рослина для початківців, оскільки її практично неможливо знищити.

квіти

Вазони тещин язик – які основні вимоги до тещиного язика?

  • Надра

Після покупки ви можете спочатку зберігати рослину в оригінальному горщику. Зміїні рослини ростуть відносно повільно, тому нема потреби їх часто пересаджувати. Навесні, якщо ви помітили, що з дна горщика почали вилазити корінці, можна пересадити рослину в більшу місткість. На дно покладіть шар дренажу, а в якості субстрату використовуйте універсальний ґрунт для горшкових квітів або спеціальний ґрунт для кактусів.

  • Позиція

Зміїні рослини будуть процвітати як при дуже яскравому світлі, так і в темних кутах будинку. Оптимальним для них є непряме світло, наприклад, що йде через штору. Також варто пам’ятати, що збільшення освітленості прискорить ріст рослини.

  • Полив

Тещин язик не потребує багато води. Ви можете поливати його щотижня влітку і раз на два тижні або щомісяця взимку. Перед поливом рослини перевірте пальцем, чи пересохла земля в горщику. Рослина не переносить надлишку води, тому намагайтеся уникати перезволоження.

  • Запліднення
Цікаво  Рослини у великих горщиках

Ви можете удобрювати свою квітку раз на місяць протягом вегетаційного періоду, який триває з квітня по вересень. Для цього добре підійде добриво для кактусів або біогумус. Взимку, коли рослина переходить у стан спокою, від підгодівлі краще зовсім відмовитися.

  • Множення

Найпопулярніший спосіб розмноження сансевьерии – поділ кореневищ. Найкраще це робити навесні або влітку, при пересадці рослини. Для цього обережно вийміть рослину з горщика і вручну розділіть на більш дрібні частини, а потім пересадіть їх в окремі горщики.

Що ще любить тещин язик?

Час від часу намагайтеся протирати його жорсткі листя ганчіркою, змоченою водою. Це допоможе вам зібрати пил і зволожити рослину. Але будьте обережні, щоб не пошкодити кінчики листя, оскільки це може призвести до зупинки їх росту.

Вазони тещин язик

Що робити, щоб тещин язик зацвів?

Цвітіння тещиного язика, вирощеної в домашніх умовах, можливо, але це не часте явище. Цікаво, як цвіте тещин язик? Спочатку вони можуть нагадувати суцвіття гіацинта. А коли цвітуть, то маленькі, білі й, головне, чудово пахнуть. Цей аромат солодкий, інтенсивний і нагадує жасмин.

Вазони тещин язик – як змусити тещин язик зацвісти у нас вдома?

Зазвичай тещин язик цвіте раз на рік. Квіткові пагони випускають молоді одно-дворічні листочки, тому, якщо ви хочете побачити на зміїній рослині квітучі перила, варто набратися терпіння.

Цікаво  Кімнатна рослина лілія миру

Щоб стимулювати цвітіння тещиного язика, необхідно буде поливати його добривами. Найкраще використовувати натуральне добриво, приготоване з бананів, яке містить фосфор і калій. Ці елементи живлять рослину і стимулюють її ріст.

Як зробити добриво з бананів? Цедру наріжте шматочками, потім помістіть в банку, залийте теплою водою і залиште в темному місці на дві доби. Після закінчення цього часу готове добриво розведіть водою і використовуйте для поливу.

Ще один важливий фактор, який стимулює квітку до цвітіння, – велика кількість сонячного світла. Рослини, розміщені в освітленому місці, мають оптимальні умови для цвітіння.

І найголовніше, через що тещин язик починає давати квіти, це періодична підсушування рослини. Нестача води є стресом для рослини, який спонукає її до виживання. Щоб вижити, рослина «інстинктивно» виробляє квіти, щоб поширити насіння, яке дозволить їй розмножуватися. Тому припинення поливу вашої квітки на кілька тижнів стимулюватиме рослину до утворення суцвіть.

Якщо ми помітимо, що рослина змії пустила квіткові пагони, ми можемо знову почати поступово поливати її.

Дивіться також: Кімнатні квіти: які варто мати у своєму домі

Прокрутка до верху