Головна сторінка » Кімнатна рослина юка
Кімнатна рослина юка

Кімнатна рослина юка

Кімнатна рослина юка. Домашня юка – одне з найпопулярніших кімнатних рослин. Ефектно виглядає, невибагливий і простий у вирощуванні. Які види юки підходять для вирощування в домашніх умовах? Як доглядати й розмножувати кімнатну юку?

Елегантна юка, як мало хто з інших кімнатних рослин, привносить в інтер’єр нотку екзотики й розкоші, нагадуючи про залиті сонцем жаркі пляжі. Він ідеально вписується в будь-який стиль і будь-який інтер’єр, але найбільш ефектно виглядає у великих сучасних вітальнях або сонячних просторих залах.

Вид юки для вирощування в домашніх умовах

Рід, до якого відноситься домашня юка, налічує понад 50 видів, але основними культурами, які вирощуються у квартирах, є:

  • Юка гватемальська, син. юка слононосна (лат. Yucca guatemalensis, син. Yucca elephantipes),
  • алое юка (Yucca aloifolia),
  • юка (Yucca elata).

Всі три види юки схожі один на одного, відрізняючись лише деталями – у гватемальської юки широке гладке листя, в алое юки старе листя не опадає зі стовбура самостійно, а у юки звичайне листя досить щільні. довгі – тому їх не завжди легко відрізнити.

Кімнатна рослина юка – юка домашня – юка гватемальська

Найпоширенішим видом юки в продажу та вирощуванні є гватемальська юка, яку за характерну форму ще називають слонячою (сіро-коричневий широкий хобот нагадує ногу слона). У магазинах його зазвичай пропонують у вигляді не дуже високого (до 1,5 м) товстого пенька, поставленого в горщик із зеленим шлейфом шкірястих, мечоподібне листя.

Цікаво  Кімнатні квіти фікус

У дикій природі гватемальська юка являє собою велике, розлоге і гіллясте дерево, що досягає понад 15 м у висоту. Рослина населяє напівпустельні райони Центральної Америки й Мексики, а звідти потрапляє в різні країни світу у вигляді розрізаних на шматки й підготовлених для посадки пнів. Після вкорінення пеньки висаджують в горщики й відправляють в магазини.

Кімнатна рослина юка

Як доглядати за юкою в домашніх умовах? Що не любить юка?

Завдяки своїй екзотичній красі юка стане чудовою прикрасою будь-якого інтер’єру. Але перш ніж вирішувати вирощувати його вдома, варто ознайомитися з вимогами рослини, щоб забезпечити йому відповідні умови для розвитку – інакше воно швидко втратить свою декоративність.

В силу свого походження юка в першу чергу потребує багато світла. Хоча її не можна ставити відразу за склом південного вікна (тоді її листя можуть отримати опіки), але не можна вирощувати її в тіні чи навіть у півтіні, тому що тоді її листя швидко почнуть бліднути, витягуватись і карликувати.

Юкка не любить надлишку вологи, бо від природи звикла до малої кількості опадів і сухості ґрунту. Його товстий стовбур і шкірясте листя добре зберігають воду і не дають їй швидко випаровуватися. Тому тимчасову посуху рослина переносить набагато краще, ніж затоплення, до якого воно дуже чутливе. З цієї причини йому також потрібно забезпечити відповідний легкий і проникний субстрат (краще він росте в спеціальному ґрунті для пальм, драцен або сукулентів) і горщик з дренажем і водовідведенням. Влітку юку поливають помірно і нечасто, а взимку тільки тоді, коли верхній шар ґрунту помітно підсохне.

Цікаво  Лілія в горщику – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту

Юки родом з теплого клімату, тому їм потрібна кімнатна температура протягом усього сезону (22-24 градуси за Цельсієм) і лише взимку можна трохи прохолодніше (15-18 градусів за Цельсієм).

Кімнатна рослина юка – як розводити юку в домашніх умовах?

Наявні у продажу юки зазвичай мають форму жорсткого, товстого, досить високого стовбура, увінчаного шлейфом листя, але рослини можна отримати й в домашніх умовах, правда, тоді вони можуть виглядати трохи інакше (вони будуть не такими широкими). стовбур, як екземпляри, які пропонуються в магазинах).

Юкки охоче пускають корені й відростають нащадки, які можна використовувати як розсаду трав’янистих рослин. Найкраще зняти їх з рослини навесні й укоренити у вологому, теплому субстраті (близько 22 градусів С), накривши перфорованою плівкою. Крім трав’янистих живців, для розмноження можна використовувати також потовщений пагін юки, який потрібно просто відрізати від материнської рослини, розрізати на частини (на кожній має бути хоча б одне вічко), захистити верхню частину товченим вугіллям або садової мазі, а нижню частину занурити в укорінювач і помістити у вологий пісок.

Цікаво  Квітка гарденії - догляд та поради

Які хвороби й шкідники вражають домашню юку?

Попри те, що юка досить стійка до несприятливих умов і мало сприйнятлива до хвороб і шкідників рослина, іноді вона може викликати проблеми. Зазвичай вони викликані нашими помилками при вирощуванні, тому варто знати, що шкодить юці найбільше.

Найбільшу загрозу для юки представляє надмірне зволоження ґрунту. Рослина, яку занадто часто поливають (особливо взимку) або росте на вологому важкому ґрунті, майже напевно стане жертвою грибкових захворювань, таких як гниль юки або антракноз (з ними зазвичай борються відповідними препаратами, наприклад, Polyversum WP, Substral Saprol Long Acting. Декоративні рослини). Рослина, яка ослаблена, пошкоджена, уражена шкідниками або висаджена в забруднений ґрунт, також може бути заражена бактеріями, які викликають серйозну бактеріальну м’яку гниль, з якою важко боротися.

Також юка може страждати від фізіологічних захворювань, викликаних, наприклад, занадто сухим повітрям і високою температурою (кінчики листя жовтіють і сохнуть) або недостатнім освітленням (листя бліднуть, жовтіють і в’януть).

Юкам, ослабленим або вирощеним у невідповідних умовах, також можуть загрожувати шкідники: павутинний кліщ, щитівка, трипси та борошнистий червець , з якими борються відповідними засобами захисту рослин (зокрема Ultra PR Scutellar, Substral Polysect Wide Range of Insects, Karate Spray).

Дивіться також: Кімнатні квіти бегонія

Прокрутити вгору