Головна сторінка » Хвойні кімнатні рослини
Хвойні кімнатні рослини

Хвойні кімнатні рослини

Хвойні кімнатні рослини. Араукарія – кімнатна хвойна рослина з неординарною зовнішністю

Хвойні кімнатні рослини. Араукарія – це рослина, яка стає все більш популярною в Україні. Він асоціюється в першу чергу з вічною зеленню і цікавою, оригінальною формою. Хоча в домашніх умовах він росте обмежено, у природі може досягати розмірів до кількох десятків метрів. Зростання повільне, але кінцевий ефект що вражає. Щоб араукарія була здоровою і довго радувала нас своїм зовнішнім виглядом, її необхідно вирощувати в особливих умовах. Розповідаємо, як доглядати за цією незвичайною рослиною, чим її забезпечувати і яких помилок не допускати при догляді.

Араукарія, унікальне хвойне дерево

Оригінальне, зелене, часто велике хвойне дерево неправильної форми, яке виділяється з-поміж інших відомих нам хвойних порід – це короткий опис араукарії, яка все частіше з’являється в Українських оселях. Це незвичайна, але надзвичайно цікава прикраса для будь-якої кімнати, яка неодмінно порадує любителів рослин, у тому числі горшкових.

Характерною рисою дерева є прямий стовбур, вкритий округло зростаючими гілками з густою, щільно прилеглою м’якою хвоєю. Розлога крона і яскравий зелений відтінок роблять рослину чудовою прикрасою. Коричневі яйцеподібні шишки з крихітними шипами, які з часом з’являються на гілках, додають йому чарівності. Крім того, араукарія – одне з небагатьох хвойних дерев, придатних для домашнього горщикового вирощування. Однак у таких умовах він не досягає вищезгаданої висоти, обмежуючи його розмір 2-3 метрами.

квіти

Хвойні кімнатні рослини

Хвойні кімнатні рослини – араукарія – різновиди рослини

Існує близько двадцяти різних видів араукарії, але не всі вони однаково популярні в культивуванні.

Цікаво  Які квіти для дитячої кімнати?

До наших умов найкраще пристосовані два основних види:

  • Араукарія висока
  • Араукарія чилійська

Характерною особливістю обох рослин є висока висота росту і конічна форма. Різницю можна побачити насамперед у зовнішньому вигляді голок. У араукарії хвоя щільна, зелена і м’яка на дотик, а у чилійської – жорстка, трикутна, чимось схожа на колючки.

Хвойні кімнатні рослини – як доглядати за рослинами з сімейства араукарієвих?

Попри те, що араукарія не дуже вибаглива рослина, її вирощування вимагає дотримання певних правил. Щоб дерево було красивим і росло здоровим, ми повинні створити йому відповідні умови.

Перш за все, араукарії необхідно затінене місце, бажано трохи далі від сонячних вікон. Попадання на рослину прямих сонячних променів може призвести до висихання хвої та гілочок, а в кінцевому підсумку навіть до всихання всього дерева.

Що стосується температури, то вона не повинна бути занадто високою. Араукарії добре приживаються на прохолодних верандах або терасах, але набагато гірше в теплих приміщеннях. Оптимальна температура для рослини з цього сімейства – 5-10 градусів за Цельсієм, тому в жарку погоду або взимку, коли ми включаємо опалення у квартирі, варто перенести деревце в більш прохолодне місце.

Поливати араукарію не проблематично. Це потрібно робити в середньому 2-3 рази на тиждень влітку і не менше одного разу на тиждень (або навіть рідше) взимку. Однак потрібно пам’ятати, що субстрат у дерева повинен бути постійно вологим – воно не любить пересихання, і навіть короткочасна відсутність води може призвести до його всихання. Також варто час від часу удобрювати араукарію розведеним добривом, особливо навесні й восени.

Цікаво  Великі кімнатні квіти для дому

Пересадка також важлива. здорова рослина кожні кілька років слід пересаджувати в більший горщик. Кращим рішенням буде поєднання рівної кількості універсального ґрунту і спеціального субстрату для хвойних. Якщо у нас є старе дерево, замість пересадки можна замінити лише верхній шар ґрунту.

Завдяки великим розмірам і досить великим, розлогим гілкам, араукарія потребує простору і найкраще почуватиметься там, де їй не заважають інші рослини.

Хвойні кімнатні рослини

Хвойні кімнатні рослини

Вирощування араукарії – проблеми й хвороби

Як будь-яка рослина, особливо при вирощуванні в горщику, араукарія піддається різним захворюванням. Найпоширеніші проблеми, з якими доводиться стикатися любителям цього оригінального дерева:

  • Антракноз – захворювання, викликане грибками. Його можна розпізнати по жовтим плямам, що покривають хвою, особливо в нижній частині дерева. Плями поступово прогресують, а коли охоплюють всю окружність голок, останні відмирають і обпадають. Іноді додатковим симптомом є чорні плями на хвої, тобто скупчення спор грибка, що вражає араукарію. Найбільш поширеною причиною цього виду захворювання є намокання хвої під час поливу. На жаль, хворі гілки потрібно видалити, а рослину обприскати.
  • Коренева гниль – її основним симптомом є пожовтіння, побуріння, а потім опадання нижніх голок і гниль, видима в глибоких шарах землі. Щоб мінімізувати ризик цього захворювання, варто забезпечити хороший дренаж горщика з араукарією. Якщо ми помітили, що рослина захворіла, потрібно замінити ґрунт і горщик, а хворі частини араукарії викинути.
  • Шкідники – в першу чергу борошнисті червці й трипси, поява яких може бути ознакою перегріву і висихання рослини. Щоб їх запобігти, слід перенести араукарію в більш прохолодне місце з підвищеною вологістю і провести спеціальні обприскування від шкідників.
  • Сушка – якщо рослина тривалий час перебувати в приміщенні з температурою вище 20°C, воно може почати втрачати хвою і поступово засихати.
  • Зовнішні фактори – цей вид хвойних не любить сигаретний дим або газ, що йде від газових плит. Щоб араукарія була здоровою, її необхідно тримати трохи далі від подібних шкідливих факторів. Дерево також не любить надмірних дотиків і постійних переїздів.
  • Самостійне розмноження – араукарія складна для самостійного живцювання рослина. Укорінення — процес тривалий (навіть кілька місяців), і насіння може прорости лише кілька днів. Тому краще купити готову розсаду в садівничому магазині.
Цікаво  Екзотичні рослини в домашніх умовах

Хоча араукарія має свої вимоги, вона чудово підходить як декоративна рослина в більшості будинків і садів. Його незвичайний, оригінальний зовнішній вигляд і яскравий колір є чудовою прикрасою, особливо у великому просторі. Дотримуючись правил догляду і не забувши забезпечити рослині правильний клімат, ми зможемо довго насолоджуватися унікальним характером цього хвойного дерева.

Дивіться також: Вазони з червоним листям

Прокрутити вгору