Головна сторінка » Кімнатна квітка різдвяник
Кімнатна квітка різдвяник

Кімнатна квітка різдвяник

Кімнатна квітка різдвяник. Цвіте шлюмбергера, коли більшість рослин перебувають у стані спокою. Його красиві квіти найчастіше з’являються в грудні – тому його часто називають грудневим кактусом або різдвяним кактусом. Дізнайтеся, які у нього вимоги та як його вирощувати.

Вирощування грудневого кактуса / різдвяного кактуса | Це легко!

Грудник частіше зустрічається під назвою Різдвяний кактус, але на цих двох безліч загальних назв цієї рослини не закінчується! Ми також можемо зустріти його як грудень, груднівка, барборка, кактус, різдвяний кактус, зигокактус, філокактус, зимовий епіфілум або зимових колод.

Ця рослина належить до роду шлюмбергера, а її правильна назва – шлюмбергера озима (Schlumbergera trunctata). Назва роду походить від французького колекціонера кактусів – Фредеріка Шлюмберже. Відомо 6 видів – S. kautskyi, S. microsphaerica, S. opuntioides, S. orssichiana, S. russelliana, S. truncata, а також культивуються переважно гібриди шлюмбергери озимої (S. truncata).

Кімнатна квітка різдвяник

Грудень чи ні грудень?

Різдвяний кактус дуже часто плутають з великоднім кактусом під назвою Rhipsalidopsis gaertneri або Hatiora gaertneri. Рослини відрізняються насамперед будовою квіток – у шлюмбергери квітки близько 5 см завдовжки, з шарами загнутих назад пелюсток і виступаючими тичинками, а у пасхального кактуса квітки дрібніші, до 3 см, із загостреними пелюстками й короткими тичинками.

Цікаво  Як удобрювати кімнатні квіти

Цвіте різдвяний кактус з грудня до кінця зими, а на великодні квіти з’являються навесні – з березня по травень.

Кімнатна квітка різдвяник – барвисті різновиди жуків

  • ‘Bristol Queen’ – білі квіти
  • ‘Bristol Rose’ – квітки двоколірні (темно-рожеві та білі)
  • ‘Christmas Cheer’ – двоколірні квіти (помаранчевий і червоний)
  • ‘Dark Eva’ – двоколірні квіти (білий і рожевий)
  • ‘Gold Charm’ – жовті квіти
  • «Ніколь» – квітки рожеві
  • ‘Sunset Dancer’ – червоні квіти
  • ‘Торалізе’ – яскраво-червоні квіти
  • ‘Westland’ – маленькі, червоні квіти
  • ‘White Christmas’ – білі або біло-рожеві квітки
квіти

Характерні ознаки декабря

Шлюмбергера належать до сімейства кактусових і хоча у неї немає шипів, вона може мати ніжні волоски або щетинки.

Це епіфіт, що росте в кронах тропічних дерев і на скелях. Рослина має звисаючу форму, пагони виростають до 15-30 см. Він має сплощені подовжені пагони довжиною кілька сантиметрів (з’єднані, як ланки зеленого ланцюжка), з зубчастими або зазубреними краями. Квітки утворюються на верхівках пагонів, а пелюстки різної довжини розташовані у 2 ряди.

Цікаво  Кращі квіти для балкона. Які рослини підійдуть на балконі?

Різдвяний кактус цвіте з грудня (а іноді навіть із середини жовтня), як правило, до кінця зими.

Вирощування та догляд за різдвяним кактусом / кактусом

Позиція для декабриста

Розміщувати шлюмбергеру слід у світлому або напівтінисті місця, на вікні, що виходить на південний схід або захід. Влітку він любить бути на свіжому повітрі, але не під прямими сонячними променями, оскільки вони можуть обпекти його. Найкраще росте при температурі 18-20ºC.

Період цвітіння і спокою грудень

Щоб декабрь знову зацвів, двічі на рік даємо йому відпочити. Перший — на рубежі лютого й березня, другий — із серпня по жовтень.

Під час Різдва найкраще помістити рослину з серпня по жовтень у прохолодне місце (8-10ºC). Різдвяний кактус, як і пуансетія, дає квіти за умови забезпечення не менше 10 годин повної темряви (щодня). Навіть світло від лампочки впливає на продовження дня, тому рослину можна накрити ящиком або заховати в шафу.

Цікаво  Ароматні кімнатні квіти - цікаві поради

Якщо ми не забезпечимо рослині такі умови, воно може взагалі не зацвісти!

Після цвітіння шлюмбергера втрачає характерний блиск, а пагони починають зморщуватися, що є ознакою переходу в інший стан спокою. У цей період ми не удобрюємо рослина і поливаємо тільки тоді, коли воно починає зморщуватися.

Приблизно через 8 тижнів ви можете почати помірно поливати його до весни. При появі нових пагонів полив потрібно збільшити.

Кімнатна квітка різдвяник

Кімнатна квітка різдвяник – полив і підгодівля садової рослини

Шлюмбергера природно росте у вологих лісах, тому їй потрібні інші умови, ніж більшості кактусів. Для підтримки вологості повітря варто регулярно збризкувати рослину м’якою водою.

У період росту регулярно поливаємо і раз на місяць підживлюємо добривами для сукулентів.

Не дозволяйте йому стояти у воді! Перезволожені рослини необхідно підсушити, а якщо врятувати їх не вдалося, то варто спробувати зробити з них живці пагонів.

Дивіться також: Які рослини найкраще підходять для темного інтер’єру?

Прокрутка до верху