Головна сторінка » Кімнатні квіти цикламен
Кімнатні квіти цикламен

Кімнатні квіти цикламен

Кімнатні квіти цикламен. Цикламени – популярні кімнатні рослини, які цвітуть взимку.
Цикламен перський – один з найкрасивіших кімнатних квітів. У нас є сорти з білими, рожевими та червоними квітами різних відтінків. Варто використовувати цикламен для прикраси нашого будинку взимку, адже саме тоді він цвіте.

Цикламен перський (лат. Cyclamen persicum), широко відомий як фіалка альпійська, — популярна кімнатна рослина з надзвичайно декоративними квітами. У продажу є численні сорти цикламена з квітками найрізноманітнішого забарвлення: від білого, через різні відтінки рожевого і рожево-пурпурного до лососевого, червоного і темно-червоного. У деяких сортів краї пелюсток зазубрені. Для листя цикламена перського характерні сріблясті, мармурові візерунки.

Цикламен перський в горщику: як купити

Вибираючи цикламен в горщику, переконайтеся, що його листя міцні (принесені додому рослини з млявим листям незабаром стануть млявими). Виберемо рослину, у якої багато квіткових бруньок (вони часто ховаються серед листя), а відкриті лише окремі квітки – тоді рослина довше буде прикрашати наш інтер’єр. Цибулина повинна трохи виступати над землею. Обережно розібравши листя, перевірте, чи немає ознак гнилі біля основи.

Цікаво  Епіфіти - рослини, що живуть на деревах
квіти

Кімнатні квіти цикламен – цикламен перський – догляд

Цвіте цикламен з осені до весни, після цвітіння надземна частина відмирає. Ці кімнатні квіти люблять багато світла, але вимагають захисту від сильних сонячних променів (для них ідеально підходить східне вікно). Оптимальна температура для цикламена вдень 7-15 градусів тепла, вночі близько 5 градусів тепла. Влітку рослину можна висадити в сад.

Цікаво  Популярні кімнатні вазони

Субстрат в горщику повинен бути постійно вологим, але цикламен не може стояти у воді. Завжди поливаємо рослину в підставці, щоб бульба не промокла. У період цвітіння поливайте цикламен двічі на тиждень і кожні 14 днів підгодовуйте рідкими добривами. Не можна обприскувати рослину, а запилене листя очищати м’якою щіткою. Не використовуйте ополіскувачі.

Після цвітіння дайте рослині відпочити – найкраще перенести в прохолодне, не морозне приміщення й обмежити полив (але не допускати повного висихання землі в горщику). Коли з бульби почнуть рости нові листочки, рослина пересаджують, поливають і переставляють у прохолодне місце., але добре провітрюване приміщення. У занадто великий горщик не пересаджуємо, бо в «тісному» горщику цикламен краще цвіте.

Цікаво  Троянди для контейнерів
Кімнатні квіти цикламен

Цикламен – ідеальна горшкова квітка на Різдво

Цикламен належать до кімнатних рослин, які цвітуть взимку. Тому він ідеально підходить для прикраси нашого інтер’єру під час Різдва. Кімнатні цикламени просто необхідно помістити в декоративні барвисті кришки. Ви також можете використовувати їх для створення новорічних квіткових композицій. Це не обов’язково повинні бути великі композиції. Коли у нас мало місця для новорічних прикрас, вибирайте мініатюрні цикламени в горщиках. Горщики з цикламеном можна додатково прикрасити різними деталями, такими як пір’я, стрічки, шишки, тканинні або паперові прикраси.

Дивіться також: Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому

Прокрутка до верху