Головна сторінка » Серійний хетчбек Cupra Born — Електромобіль
Cupra Born

Серійний хетчбек Cupra Born – Електромобіль

Cupra Born електромобіль планувався під брендом Seat і навіть був представлений шоу-кар під Seat el-Born. Названий на честь дорогого району в центрі Барселони. Але згодом у концерні Volkswagen переглянули стратегію та зробили вибір на користь молодого бренду Cupra.

Створеного під крилом фірми Seat для найбільш яскравих та драйверських моделей. Минулого літа цей план був підтверджений дебютом нового шоу-кара Cupra el-Born. А тепер готова серійна версія, яка вийде на європейський ринок під усіченою назвою Cupra Born.

Cupra Born - Електромобіль

Втім, сам автомобіль за два роки мало помінявся. Це, як і раніше, перелицьований і переналаштований Volkswagen ID.3, тобто первісток модульної платформи MEB із заднім приводом. Cupra має той же кузов довжиною 4,3 м. Але з більш агресивним дизайном, іншою світлотехнікою та штатними 20-дюймовими колесами (у Volkswagen «в базі» 18-дюймові).

Cupra Born - Електромобіль

Інтер’єр теж змінено малою кров’ю. Загальна архітектура збережена, і навіть приладовий екран з боковою рукояткою режимів трансмісії той же. Але Cupra має іншу накладку передньої панелі, кожух центрального тунелю (підсклянники заховані під рулонною шторкою) та кермо.

Цікаво  Chrysler Airflow: Електромобіль представлений на СES 2022

Салон Cupra Born

Cupra Born - Електромобіль

Відповідно до спортивного іміджу встановлені нові передні сидіння з інтегрованими підголовниками, причому базова оббивка зроблена з домішкою вторинної сировини. Змінено графіку, а також встановлено новий, більш «статусний» екран медіасистеми діагоналлю 12 дюймів замість 10-дюймового у «трійки». Проєкційний дисплей за доплату є й у електромобіля Volkswagen.

Cupra Born - Електромобіль

Cupra Born майже повністю повторює донора з електротехнічної частини. Наприклад, базова версія це ті ж 150-сильний електромотор і тягова батарея ємністю 45 кВт-год, що і у початкового ID.3. Паспортний пробіг на одній зарядці – 340 км. Другий варіант – з електромотором потужністю 204 к.с., акумулятором на 58 кВт-год і дальністю ходу 420 км.

салон електромобіля

І все-таки Купра матиме топ-версію з пакетом e-Boost, якого поки що немає у Фольксвагена. Про повний привод мови немає, але єдиний електромотор на задній осі пришпорений до 231 к.с.. Хоча момент, що крутить, однаковий у всіх версій (310 Нм). Такий хетчбек оснащений батареєю на 58 кВт-год. Тільки для версії e-Boost можна буде замовити акумулятор ємністю 77 кВт-год (хоча у Volkswagen він доступний з менш потужним мотором). І тут пробіг однією зарядці зросте з 420 до 540 км. Але машина стане важчою і повільніше. Час розгону до «сотні» – 6,6 с у хетчбека з «середньою» батареєю і 7,0 з дальнобійного варіанту.

Cupra Born - Електромобіль

Що ще? У порівнянні з вихідним Volkswagen Cupra Born має переналаштовану підвіску. Збільшені гальма і ширші передні шини, а у системи стабілізації з’явився спорт режим. За доплату є адаптивна підвіска DCC, хоча вона пропонується і для ID.3. Зарядний пристрій такий самий і дозволяє підключатися до терміналів постійного струму потужністю до 125 кВт.

електромобіль

Зрозуміло, що Cupra Born зі своїм спортивним іміджем виявиться трохи дорожчим, ніж Volkswagen ID.3, який у Німеччині зараз коштує від 31 960 євро (без урахування субсидій). Також передбачається схема оренди машин за підпискою, але всі прайс-листи з’являться ближче до старту виробництва, запланованого на вересень. А потужні версії e-Boost взагалі вийдуть на ринок тільки у 2022 році. До речі, випускати електромобілі Cupra Born зовсім не в Іспанії, а на одному заводі з ID.3 — у німецькому Цвіккау.

Прокрутка до верху