Головна сторінка » Домашні вазони пальми – як виростити пальми у квартирі?
Домашні вазони пальми

Домашні вазони пальми – як виростити пальми у квартирі?

Домашні вазони пальми – як виростити пальми у квартирі? Пальми в горщиках дозволяють внести в приміщення справжню екзотику й атмосферу свята. Недаремно вони є одними з найпопулярніших кімнатних рослин.

Вони ідеально вписуються в багато стилі інтер’єру і не складні у вирощуванні. Крім того, більшість із них не токсичні для тварин. Як правильно подбати про їхні потреби ? Які помилки найчастіше допускаються при його вирощуванні ? Будь ласка, прочитайте статтю нижче.

Кімнатні пальми – ідеальні рослини для вирощування у квартирі

Кімнатні пальми – рослини, які добре себе почувають в домашніх умовах. Вони не тільки гарно прикрашають інтер’єр, але й позитивно впливають на якість повітря в приміщенні. Пальми в горщиках прості в догляді й не вимагають багато уваги, що робить їх ідеальними рослинами для садівників-початківців. Залежно від виду вони можуть досягати різних розмірів, тому можна знайти пальму в горщику, яка впишеться практично в будь-який інтер’єр. Деякі види, наприклад, арека або кентія, дуже популярні при вирощуванні у квартирах завдяки простоті догляду і привабливому зовнішньому вигляду.

Вибір правильного виду пальми для вирощування в домашніх умовах

Вибираючи вид пальми для свого інтер’єру, в першу чергу слід враховувати умови в місці, де планується розмістити рослину. Пряме чи розсіяне світло? Низька чи висока вологість повітря? Мало чи багато місця? Забезпечення бажаних для рослини умов сприяє її здоров’ю та швидкому росту. До популярних видів пальм, придатних для вирощування у квартирах, відносяться: арека, кентія, хамедора, кокосова пальма, лівістонія круглолиста. Рослина, яку часто називають бамбуковою пальмою, яка насправді є драценою, щасливий бамбук — невеликий, цікавий на вигляд сорт, який ідеально підходить для маленьких кімнат.

Цікаво  Види кімнатних квітів – найпопулярніші сорти у вашому домі!
фото

Як правильно доглядати за горщиковими пальмами у своїй квартирі?

Догляд за кімнатними пальмами в горщиках не складний, але вимагає певної регулярності. Пальми потребують помірного поливу і не люблять надлишку води. Вони винагородять вас швидким зростанням і великим листям за підживлення, які проводяться протягом вегетаційного періоду, раз у 2-3 тижні. Не забудьте забезпечити їм доступ до розсіяного світла і вологого повітря в кімнаті, де вони перебувають. Якщо повітря буде занадто сухим протягом тривалого часу, це може призвести до висихання кінчиків листя. Завершіть догляд весняною пересадкою і видаленням сухого листя. Також варто пересаджувати пальму відразу після покупки у свіжий, водопроникний і родючий ґрунт незалежно від пори року.

Освітлення – ключовий фактор при вирощуванні кімнатної пальми в домашніх умовах

Відповідне освітлення є одним з ключових елементів, на який ми повинні звернути увагу при вирощуванні пальм. Багатьом видам пальм потрібно багато світла, але вони погано переносять прямі сонячні промені, що викликає видимі опіки на їх листі. Іншою реакцією на надлишок світла може бути втрата кольору листя та збліднення. Якщо світла недостатньо, рослини можуть почати втрачати листя або процес росту значно сповільниться. Найкраще місце для пальм у горщиках – кімната з великими вікнами, які забезпечують достатній доступ світла. Однак у випадку з вікнами, що виходять на південь, рослини краще розміщувати не безпосередньо біля скла, а вглиб кімнати. У зимові місяці, коли дні коротші, вам може знадобитися перенести пальму ближче до вікна.

Цікаво  Різні вазони для світлих кімнат

Домашні вазони пальми

квіти

Боротьба з хворобами та шкідниками – як зберегти пальми в горщиках здоровими

Вирощуючи горщикові пальми в домашніх умовах, важливо регулярно перевіряти їх і боротися з будь-якими хворобами або шкідниками, як тільки ви їх помітите. Засихання кінчиків листя, їх блідий колір або загнивання коренів – це не результат хвороб, а помилок у догляді. Їх усунення швидко поліпшить зовнішній вигляд рослини. Шкідниками, які можуть харчуватися на пальмах, є борошнисті червці, які, на жаль, знаходять там дуже хороші схованки, тому боротися з ними ще важче. Дорослі особини мають довжину кілька міліметрів і виділяють речовину, схожу на вовну, яка має захисну дію.

Допоможе регулярне видалення особин ватною паличкою, змоченою в спирті, і повторне застосування відповідних інсектицидних спреїв. Якщо на листках видно жовті й коричневі плями, які з часом зливаються й утворюють некроз, це говорить про грибкове захворювання. У цьому випадку необхідно буде використовувати відповідні фунгіциди. Варто пам’ятати, що здорові та доглянуті рослини набагато менше схильні до нападів шкідників, тому варто за ними правильно доглядати, щоб позбавити себе від клопоту боротьби з хворобами та шкідниками.

Цікаво  Квітка антуріум (Anthurium). Догляд і полив

Пальми в горщиках – найпоширеніші помилки при вирощуванні у квартирі

Виростити пальму в горщику у квартирі нескладно, але є типові помилки при вирощуванні, які негативно позначаються на здоров’ї рослини. Однією з найпоширеніших помилок при їх вирощуванні є надмірний полив. Поливати пальму потрібно рідше, але рясно. Однак, якщо ми не дамо субстрату висохнути перед наступним поливом, коріння рослини почнуть гнити, що, безумовно, позначиться на зовнішньому вигляді листя і здоров’ї рослини.

фото

Домашні вазони пальми

Підсихання кінчиків або цілих листків свідчить про занадто низьку вологість повітря або надмірне пересихання субстрату між поливами. Яскраве, бліде листя є сигналом того, що пальма занадто багато буває на сонці або отримує занадто мало поживних речовин. Ми можемо зробити деякі помилки добросовісно, ​​ставлячись до всіх пальм однаково. З цієї причини варто ознайомитися з індивідуальними потребами виду, щоб бути впевненим, що потрібно нашому зразку.

Дивіться також: Які вазони підходять для офісу – найкращі горшкові квіти

Прокрутка до верху