Головна сторінка » Фіалка альпійська. Вирощування цикламена круглий рік
Фіалка альпійська.

Фіалка альпійська. Вирощування цикламена круглий рік

Фіалка альпійська цвіте безперервно з осені до весни й може дати близько сотні квіток. Влітку відпочиває.

Фіалка альпійська – вирощування

Фіалка альпійська, також відома як перський цикламен

Квіти цикламена зачаровують свіжістю фарб і витонченістю форм. Цикламен перський (Cyclamen persicum) розвиває їх протягом коротких зимових днів (в нашому кліматі тільки в приміщенні, тому що мороз губить). Вони ростуть на довгих ніжках прямо з бульби. Розміри рослин варіюються. Група Maxi досягає висоти 30-33 см і випускає пелюстки довжиною близько 5 см, тоді як група Micro виростає лише до 8-10 см і має маленькі (1,5 см завдовжки) пелюстки. Є також проміжні групи: Міді (20-25 см) і Міні (10-15 см). Переважають рожеві, червоні й білі сорти, але також можуть бути бузкові, лососеві й двоколірні. Квітки мають п’ять або іноді більше пелюсток, іноді хвилясті або зазубрені; вони ніжно пахнуть. Чарівності їм додає серцеподібне листя зі сріблястими, іноді дуже красивими візерунками. Нові сорти добре переносять умови проживання.

Вирощування фіалки альпійської

  • Світло: розсіяне.
  • Ґрунт: родючий, гумусний, водопроникний, pH 6,5-7.
  • Температура: 10-18°C.
  • Полив: з ранньої осені до весни регулярно, підтримувати ґрунт постійно вологим (період спокою – сухий).
  • Підгодовують: молоді рослини універсальним добривом, а коли відросте листя, добривом для квітучих рослин.


Це допомагає!
Найкраще наливати воду в підставку. Ту, що не увібралася ґрунтом, через пів години зливають. Це запобігає затопленню коренів і залишенню вологи біля основи листя (при намоканні вони легко загнивають).
. Коли радіатори гріють, варто поставити горщик у більший горщик на шар вологого керамзиту – це забезпечить рослині вологу ауру.

Цікаво  Квіти грошове дерево

Фіалка альпійська – горщик

  • Нерегулярний полив викликає відмирання молодих бутонів і скорочує період цвітіння. Тому давайте постійно тримати субстрат трохи вологим.

Сезон для фіалок триває з осені до весни – коли вони цвітуть. Купити їх можна практично скрізь – у квіткових, садівничих магазинах і навіть в пансіонатах.

Фіалка альпійська.

Фіалка альпійська, що росте восени

Вересень
Вийміть бульби, що зберігалися влітку, з горщика, очистить їх і посадіть у свіжу садову землю, загортаючи лише на 3/4 висоти. Потім злегка зволожуємо субстрат. Коли з’являться листові бруньки, поставте рослини в місце, яке отримує багато розсіяного світла, але не жарко, наприклад, на східне вікно або на вулицю. Ми регулярно поливаємо їх, щоб субстрат не пересихав, але не можна його заливати. Також починаємо підживлення розчином добрива для квітучих рослин, спочатку в половинній концентрації, рекомендованій виробником, а через місяць використовуємо стандартну дозу. Рослини зацвітуть приблизно через 4 місяці.

Жовтень
У продажу з’являється багато квітучих цикламенів. Виберемо ті, на яких бутонів багато (наймолодші заховані під листям). Ними можна прикрасити квартири, а також вазони для балконів і терас. Зниження температури до 2°C їм не шкодить.

Цікаво  Декоративні кімнатні квіти

Листопад
Перед першими заморозками ми переносимо рослини в приміщення.

квіти
Фіалка альпійська.

Фіалка альпійська зимове вирощування

Цикламени вимагають багато світла (якщо його мало, квітки дрібні, низькі та погано забарвлені). Найдовше вони цвітуть на холоді (10-15°C), тобто біля прохолодного вікна (але листя не повинно його торкатися). У квартирі вони твердіють, тому при провітрюванні приміщення захищайте їх від морозного повітря, адже він може їх погубити (фото вище). Пам’ятайте, що придбані в горщиках екземпляри ростуть в торфі, який легко висихає. При поливі рослин слід уникати замочування листя і бульб.

Високорослі сорти вимагають інтенсивного годування, але мініатюрні підгодовуємо рідше. Пожовтіле листя (зазвичай з’являється, коли дуже тепло) видаляють, енергійно потягнувши за основу ніжки (не залишайте кінчики, оскільки вони легко загнивають).
Для складання букетів підходять зрілі квіти, тобто ті, у яких пелюстки були відігнуті на 5 днів (молодші квіти швидко в’януть у воді). У бульби слід видалити підстави плодоніжки й розрізати лезом бритви вздовж на 1-2 см. У вазі вони залишаються свіжими 2-3 тижні.

квіти
Фіалка альпійська.
квіти

Фіалка альпійська вирощується ранньою весною

Плодові бруньки варто обірвати разом із плодоніжкою (як листя), щоб рослини довше цвіли. Не плутаймо їх із недорозвиненими молодими бруньками, адже вони значно нижчі за листя. Кілька плодів можна залишити як насіння для посіву навесні (але є багато сортів F1, розсада яких не така гарна, як вони). Те, що вони дозріли, можна визначити по стеблах, які починають нахилятися до землі. Рослини, отримані з насіння, зацвітуть восени.

Цікаво  Піретрум - вирощування та догляд
Фіалка альпійська.
квіти

Фіалку альпійську вирощують пізньою весною і влітку

Коли квіти опадають, ми припиняємо підживлення рослин і переносимо їх у прохолодне затінене місце, наприклад, у сад. Потім починає масово жовтіти листя (їх не слід передчасно видаляти). Поступово скорочуємо полив. Горщик із засушеним рослиною можемо винести в темний підвал. Цикламен повинен відпочивати без зволоження близько 3 місяців.

Фіалка альпійська.
квіти

Хвороби альпійської фіалки

Ніжка листя і квітконоси загнивають біля основи, а на квітках з’являються дрібні бурі плями – сіра пліснява. Захворюванню сприяє застояне вологе повітря. Ми можемо боротися з ним, обприскуючи рослину Rovral Aquaflo або Teldor.

Альпійські фіолетові кішки

Альпійська фіалка має багато переваг і є однією з найпопулярніших кімнатних рослин – особливо восени й взимку, коли вона чи не єдина цвіте. Правда, у мене є один недолік – він містить сапоніни й отруйний глікозид – цикламен, який збирається в основному в бульбах, але в меншій кількості також в листках і квітках. Навіть невелика кількість може викликати блювоту, біль у шлунку, діарею і навіть зашкодити вашому життю, якщо ви споживаєте більшу кількість.

Дивіться також: Диффенбахія вирощування і догляд в домашніх умовах

Прокрутити вгору