Головна сторінка » Віфлеємська зірка. 10 правил вирощування Віфлеємської зірки
Віфлеємська зірка.

Віфлеємська зірка. 10 правил вирощування Віфлеємської зірки

Віфлеємська зірка. Саме час купити пуансетію, яку в народі називають Віфлеємською зіркою. Воно вже багато років є визнаним святковим атрибутом у наших оселях і на роботі. Варто знати, як за ним доглядати, щоб він зберіг свою красу протягом кількох місяців.

Вифлеємська зірка квітка

Насправді пуансетія має ботанічну назву молочай (Euphorbia pulcherrima) і походить з Південної Америки. Його окрасою є нижні квіти – різнокольорове листя – найчастіше різних відтінків червоного, але також рожевого, оранжевого, лососевого або білого. Разом з непоказними жовтими квітками, розміщеними в центрі, вони утворюють зірчасте суцвіття. Квіти залишаються на рослині багато тижнів, іноді навіть до весни.

Віфлеємська зірка отруйна

Пам’ятайте, що пуансетія – отруйна рослина! Особливо стежимо за його молочним соком, який витікає з тканин після їх розрізання. Це може завдати шкоди дорослим, дітям і тваринам.

Віфлеємська зірка вирощування

  1. Де купити Віфлеємську зірку Пуансетію

Краще купувати у квітковому магазині, ніж на ринку, тому що тривале стояння на вулиці при температурі трохи вище 0 градусів Цельсія може призвести до переохолодження рослини. Ми обов’язково дізнаємося, коли після принесення додому рослина скине листя. Купувати зірку у тротуарних продавців у морозний день категорично не раджу!

  1. Як захистити пуансетію від морозу
Цікаво  Кімнатна рослина кала

Купуючи пуансетію у квітковому магазині, попросіть її акуратно загорнути в папір. Якщо буде сильний мороз, попросіть додатковий шар паперу, навіть якщо ви несете рослину за кілька кроків до машини чи автобуса. Вдома залиште її на деякий час під кришкою, щоб вона поступово звикла до зміни температури.

3.Де вдома поставити Віфлеємську зірку

У квартирі поставимо нашу зірку на підвіконня, а якщо вона буде прикрашати стіл, то постараємося, щоб на неї потрапляло якомога більше світла. Якщо ми хочемо, щоб він стояв десь у глибині квартири, помістіть його під лампу.

  1. Яка температура найкраща для пуансеттії

Пуансеттія буде довго цвісти, якщо вдома не дуже жарко (обережно біля радіатора!). Найкраще підходить температура 18-22 градуси Цельсія.Захищайте квітка від поривів холоду з відкритого вікна, коли хочете провітрити квартиру.

  1. Як поливати пуансетію

Слідкуйте, щоб ґрунт у горщику не пересихав навіть добу, бо тоді рослина втрачає листя. Перевірмо його вологість пальцем, тому що він не може бути дуже мокрим. Найкраще, коли він постійно злегка вологий.

  1. Чим удобрювати пуансетію
Цікаво  Дуже гарні вазони і модні кімнатні квітів

Нашу зірку можна живити, але тільки т. зв озимі добрива (містять мало азоту). Хоча зараз він не дасть нових квітів, він довше збереже свої інтенсивні кольори.

Влітку, коли пуансетія росте, ми використовуємо добриво для квітучих видів або універсальне добриво для домашніх.

  1. Хвороби Віфлеємської зірки

Перевіримо, чи немає нічого негаразду на листках, чи в суцвітті — чи не харчується ними попелиця, чи борошнистий червець (білі «ватні кульки»). Можуть також «гніздитися» черв’яки – тоді на пагонах і листі з’являються маленькі щитки й рослина стає липкою. У таких випадках ми використовуємо, наприклад, Субстрат від попелиці або інший препарат системної дії (тобто проникає в тканини рослин).

  1. Віфлеємська зірка після цвітіння

Коли пуансетія втрачає барвисті квіти, пагони суцвіть вкорочують до кількох сантиметрів. Через деякий час з’являться нові пагони з зеленим листям. У період їх інтенсивного росту (навесні) ми регулярно поливаємо рослину і підживлюємо її універсальним добривом для домашніх видів.

  1. Як доглядати за пуансетією влітку
Цікаво  Гузманія (Guzmania) Догляд вдома

Влітку пуансетія найкраще себе почуває на балконі або терасі в злегка затіненому місці. За цей час він більше не росте в довжину і все ще повністю зелений. Продовжуємо поливати, щоб ґрунт був злегка вологим. Підживлюємо добривом для квітучих рослин. Забираємо рослину додому, коли настають холодні осінні дні.

  1. Що потрібно зробити, щоб Віфлеємська зірка знову зацвіла

Восени Віфлеємська зірка готується до випуску суцвіть – кольору підцвіту та виробництва маленьких квітів. Цьому сприяє дедалі коротший день. Ця рослина потребує певної кількості коротких днів (у які вона отримує менш як 10 годин світлового дня). Цей цикл легко порушити. Якщо пуансетія стоїть в добре освітленому приміщенні або піддається світлу вуличного ліхтаря, вона може не зацвісти. Восени зірку можна помістити за щільну штору, яка буде відокремлювати її від вогнів лампи. Тому лише терплячі та наполегливі побачать, як ця рослина знову зацвіте. Однак ви завжди можете купити новий наступного року.

Дивіться також: Фіалка альпійська. Вирощування цикламена круглий рік

Прокрутити вгору